Skocz do zawartości
45l

Instant Ocean

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja podaje ballinga

No właśnie. W zasadzie moje pytanie było pytaniem retorycznym, bo IO to owszem świetna sól na start, nie ma co do tego wątpliwości, ale co potem? Pozostaje suplementacja, albo przesiadka na inną jeśli ktoś chce jechać na samych podmiankach przy niewymagającej obsadzie- powiedzmy miękkie plus niewielka ilość lps. Dlatego moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś chce trzymać same miękkie i lps- niech od razu startuje na soli docelowej, takiej o oczko wyżej od IO. No, ale podkreślam- to moje osobiste zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystartuj na niebieskiej red sea salt a z czasem przejdz na czarna red sea coral pro, lepszej soli nie ma.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystartuj na niebieskiej red sea salt a z czasem przejdz na czarna red sea coral pro, lepszej soli nie ma.

Nie chciałem robić reklamy firmie, ale jestem dokładnie tego samego zdania. Niebieska RS, a potem (jeśli zajdzie potrzeba, bo być może nie) RSCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że trzeba startować na soli docelowej . Na początku nie ma potrzeby robić podmian . Zmiana soli zazwyczaj poprzez zmianę zawartości mikro grozi jakąś plagą . Zaczynałem kiedyś na IO po zmianie na KZ plaga przez 3 miechy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja uważam że trzeba startować na soli docelowej . Na początku nie ma potrzeby robić podmian . Zmiana soli zazwyczaj poprzez zmianę zawartości mikro grozi jakąś plagą . Zaczynałem kiedyś na IO po zmianie na KZ plaga przez 3 miechy .

:clap:

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany są potrzebne głównie z dwóch przypadkach , uzupełnienie mikroelementów , metali , wyrównanie parametrów i rozrzedzenie nutrientów jeżeli takowe mamy . Według mnie podmiany zaczynany stopniowo robić wraz z pojawiającym się życiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany są potrzebne głównie z dwóch przypadkach , uzupełnienie mikroelementów , metali , wyrównanie parametrów i rozrzedzenie nutrientów jeżeli takowe mamy . Według mnie podmiany zaczynany stopniowo robić wraz z pojawiającym się życiem .

:thumbup: Edytowane przez maximus44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafik73

Dobrze bywa też i tak co zrobić. :ouch: Pewnie ma doświadczenie nie znam.Ja opakowanie zużywam w miesiąc max półtora więc dla mnie to jeden pies czy się zbryla. Mnie kh się zgadza, jeśli będzie u mnie 8 to kupię inną albo wrócę do BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto zbryla się bardzo szybko trzymana w warunkach domowych.

Od 2 listopada do dziś 16 listopada sól w wiaderku jest idealnie sypka.

Widać że łapie ciup bardziej wilgoć bo przyczepia się do pojemniczka gdzie odmierzam ale ogólnie sypka jak po otwarciu, 0 grudek czy łączenia się na powierzchni. Opakowanie 4kg w wiaderku.

Jakoś inaczej to zapamiętałem w dawnych woreczkach 2/4kg ale na dłużej mi starczała 3-4 miesiące w mniejszym zbiorniku.Na miesiąc półtora dla mnie ideał jak później raczej się nie przekonam bo wcześniej pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wystartowałem na IO, chociaż gdzieś czytałem że niektóre osoby mieszają sól od kilku producentów(tzn. co podmiana to inna sól) bo podobno nie ma idealnej soli - każda ma jakieś zalety (i pewnie wady też).


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też wystartowałem na IO, chociaż gdzieś czytałem że niektóre osoby mieszają sól od kilku producentów(tzn. co podmiana to inna sól) bo podobno nie ma idealnej soli - każda ma jakieś zalety (i pewnie wady też).

Gorzej jak ktoś nie ma pojęcia i nie dysponuje rzetelnymi (laboratoryjnymi) testami konkretnych soli i sobie je miesza, bo słyszał że tak inni robią. Mogą się pięknie ponakładać przekroczenia. I po co to komu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie i dlaczego maja pojawic sie plagi po zmianie soli?

Ja przeszedlem z AF na Tropic i nic sie nie wydarzylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie i dlaczego maja pojawic sie plagi po zmianie soli?

Ja przeszedlem z AF na Tropic i nic sie nie wydarzylo

Jednemu się pojawią, drugiemu-nie. Mnie na przykład po przejściu z IO na Aquaforest Reefs Salt najpierw dino, potem cyjano. Może to przypadek, choć nie sądzę i wiążę to z przejściem na bogatszą sól.

Teraz wystartowałem trochę większy zbiornik na docelowej. Byłem zmęczony walką z IO i nie kończącym się podbijaniem parametrów. IO to na pewno b. dobra sól na start, ale potem... już taka dobra moim zdaniem nie jest. Zresztą- na ten temat są tony wywodów, więc poszukaj i poczytaj mądrzejszych ode mnie. Ja startowałem raz na IO i więcej bym tego nie zrobił, bo to bez sensu. Plag i tak się nie uniknie, dojrzewanie też musi być, więc jaki sens? No, ale to moje osobiste zdanie, a jak pisałem- fachowcem nie jestem.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystartowałem na tej soli i używałem jej bez suplementacji ale moje korale miękkie wyglądały lepiej gdy przestawiłem się na sól H2O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija ponad miesiąc sól cały czas sypka w wiaderku 4kg.Rozpuszczalność dobra jak w przypadku BT. Różnic nie zauważyłem nie licząc parametrów innych.

Chyba będę na przemian z BT używać paczka tego paczka tego. BT winduje magnez ładnie do góry i jest tania a IO KH. Mija miesiąc na IO a KH dalej ciągnie w dól chociaż niewiele podmieniam. Mogą się fajnie uzupełniać te dwie sole ale to od baniaka zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wolał bym żeby miało wysokie Kh jak Mg które nie jest tak "konsumowane" przez koralowce. Przy ballingu to właśnie najmniej dodaje Mg a najwięcej Kh. Co zbiornik to inne wymagania ;)

Ja używam soli Kordon z amquelem.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też jest u mnie. Tyle że MG i ca w ogóle nie daje wyłącznie sól + soda robi robotę ale wiadomo że co baniak to inne potrzeby.

W sumie po kupnie paczki IO nie zauważyłem aby się sole ze sobą gryzły ale akropor nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.