Skocz do zawartości
smk

Zbladzilem na slodkie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Klikalem sobie po linkach w googlach (przegladalem rozwiazania podlaczenia akwa bezposrednio do sieci wodociagowej) i mnie na forum akwarystyczne, patrze a tam ktos marudzi:

"Bocje po 5zl?! Gdzie takie ceny? ja mam 4szt i musiałem za nie dac az 10zł/szt!"

Mysle sobie W.T.F.! Chwila konsternacji - no tak jestem w innym świecie niskich cen slodkowodnego akwa :Sad

Moze my faktycznie jestesmy z innej planety jak placimy tyle za nasze zwierzaczki :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeee tam. Paletki są droższe Remik. A tam podmianki codziennie po 20-30% wody. Znam to osobiście :Sad


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocellaris z odlowu dolara za sztuke kosztuje

nie wspominajac o cenach innych ryb i korali no i takze sprzetu:)

jednak sklep mosi wszystko oplacic i przewoz takiego blazna + marza sklepowa robi swoje :Sad:D:D

Ale zato mamy madniejsze akwaria:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co jest bardziej powszechne jest tańsze.

pamietam jak roznmazalem tofcie i sprzedawalem je do sklepów po 40 pln/szt i to bemba, hihi ale wtedy niewielu je roznmazalo potem byly katoto, kasanga,itd .................. teraz sa powszechne jak gupiki.

moze z morszczyzna tez tak kiedys bedzie, wszysko sie zmienia. zobaczcie coraz wiecej jest koralowcow z propagacji i caly rynek hobbystyczny tez sie nakreca. bedzie dobrze wszystko idzie w dobrym kierunku


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ale to jeszcze cale lata potrwa zanim rozmnozone w niewoli ryby osiagna rozsadne ceny, juz nie patrzac na to ze moze z 10% do tej pory rozmnozono. Poza tym inne koszta: sol, sprzet itd... akwarystyka morska zawsze bedzie drozsza od slodkowodnej, w dobrym kierunku to wszystko idzie ale baaaaardzo pwooooooooli.....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale idzie i to jest najistotniejsze :Sad może tego doczekamy że niebedzie czlowiek musiał tyle czasu poświęcać na tłumaczenie żonie dla czego ta rybka tyle kosztuje:D


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żone zawsze można z lekka okłamać, jakaś promocja, wyprzedaż :Sad


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja jak sie pyta ile to kosztowalo to juz sama sobie odpowiada za 30 pln................

niestety kiedys znalazla przez przypadek rachunek za skale........ a obiecalem jej ze tyle co na hobby przeznacze tez na nia, bolało troche.

ale idzie do przodu , bardziej niz o rybach myslalem o propagacji korali, jest duzo taniej i cieszy

szkoda ze nie jest tak jak w branzy komputerowej ze po wprowadzeniu nowego modelu poprzednie sa duzo tansze.

caly swiat idzie do przodu :moja córka ma 2 lata i 3 miesiace i potrafi włączyc telewizor i wybrac kanal z bajkami.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek wiesz jaki procent rynku korali stanowia te z propagacji? Nie u nas, w Niemczech gdzie jest kilkanascie profesjonalnych farm i kilkadziesiat amatorskich? Ok. 5%! Sam bylem w szoku kiedy sie o tym dowiedzialem. Otoz zdecydowana wiekszosc sprzedawanych w Niemczech korali to sa miekasy, ktore malo kto hoduje na wieksza skale, na farmach hoduje sie glownie SPS-y i troche LPS-y, takie jak Caulastera, Galaxea, Euphyllia... slowem szybko rosnace i latwe w propagacji. SPS-y wyhodowane na farmach owszem, sprzedaja sie, ale duzo lepiej sprzedaja sie te wyhodowane na farmach w Indonezji :Sad

Tak wiec dluga droga jeszcze przed nami...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 5% ??lsdkfh .l h

szok

jak sie pomyśli ile z nich nie przezywa transpotru

i aklimatyzacji


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja w sumie chyba więcej sie nie skusze na takie z odłowu spsy-za dużo problemów z nimi


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek z tym to chyba nie jest tak zle... bylem kilka razy przy dostawach i korale praktycznie wszystkie byly zywe, zas aklimatyzacja... no coz, niektorzy sprzedwacy wrzucali je po prostu do akwarium twierdzac ze zasolenie maja takie samo jak importer - ciekawe czy temperatura i pH rowniez byly takie same... faktem jest ze te wszystkie korale jakos to przezywaja :Sad Z rybami jest juz gorzej i widzialem kilka razy jak sprzedawca wyciagal z kartonu martwe ryby - czemu sie wcale nie dziwie wziawszy pod uwage jakie ilosci byly do jednego worka pakowane... :|


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale coś za coś - może i kosztowne ale za to jaki efekt.

W sumie zabawy z morskim więcej żeby to wygladalo jak trzeba ale z kolei faktycznie podmiany to mozna robic jak sobie czlowiek przypomi :Sad

Choć jak sobie przypomne ile wydaje na to bajoro średnio miesięcznie to mnie krew zalewa. Jak za kredyt na mieszkanie grrr..


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac ja niestety bylem przy kilku dostawach i niestety widzialem co sie dzialo, widzialem rowniez zbiorniki kilka dni po wpuszczeniu zwierzaków. tragedia. ja trofcie potrafilem aklimatyzować 2 h a oni odrazu buch do zbiornika prosto z worka do solanki zrobionej tego samego dnia i to na kranówie bo czasu bylo malo i sie z osmozy nazbieralo na jeden zbiornik tylko. szkoda gadac


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.