Skocz do zawartości
FunWorld

Bakterie Evolution Aqua Pure - używa ktoś?

Rekomendowane odpowiedzi

Kończą mi się bakterie BioDigest, a że są dosyć drogie, a ja nie jestem z nich jakoś szczególnie zadowolony postanowiłem spróbować czegoś nowego. Trafiłem na Evolution Aqua Pure Reef Balance. To chyba niezbyt popularny produkt, ale może ktoś miał z nim do czynienia. Spodobała mi się ich forma - występują w galaretowatych kulkach unoszących się w toni wodnej. Za 60 kulek zapłaciłem £13.70 czyli jakieś 70zł.

Przy wskazanym przez producenta dawkowaniu (1 kulka na 25litrów / tydzień) wychodzi dosyć drogo, ale ja mam zamiar wrzucać jedną kulkę na tydzień i dzisiaj na dobry początek wrzuciłem 7 na raz. W końcu to bakterie, więc powinny się namnożyć nawet z jednej kulki.

Są tu jacyś użytkownicy tych bakterii? Jakie są doświadczenia z nimi w dłuższym użytkowaniu?

41WdzF9yc-L._SX300_.jpg


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończą mi się bakterie BioDigest, a że są dosyć drogie, a ja nie jestem z nich jakoś szczególnie zadowolony postanowiłem spróbować czegoś nowego. Trafiłem na Evolution Aqua Pure Reef Balance. To chyba niezbyt popularny produkt, ale może ktoś miał z nim do czynienia. Spodobała mi się ich forma - występują w galaretowatych kulkach unoszących się w toni wodnej. Za 60 kulek zapłaciłem £13.70 czyli jakieś 70zł.

Przy wskazanym przez producenta dawkowaniu (1 kulka na 25litrów / tydzień) wychodzi dosyć drogo, ale ja mam zamiar wrzucać jedną kulkę na tydzień i dzisiaj na dobry początek wrzuciłem 7 na raz. W końcu to bakterie, więc powinny się namnożyć nawet z jednej kulki.

Są tu jacyś użytkownicy tych bakterii? Jakie są doświadczenia z nimi w dłuższym użytkowaniu?

41WdzF9yc-L._SX300_.jpg

Gdybyś mógł zrobić testy nutrientów i po jakimś czasie dał znać czy i na ile zanotowałeś ich spadek w układzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, 11go Listopada miałem 10NO3 i 0.31 PO4. Karmię kostkę mrożonki dziennie + kostkę fito lub takie z proszku 2 małe łyżeczki. Do tego wlewam fito wieczorami około 0.25ml. Rano i wieczorem leję po 2.5ml vsv. Nie zamierzam zmieniać znacząco tych dawek, jakby co to będę pisał o tym. Mam jeszcze BioDigest, ale odstawię go na razie. Ostatnio był dawkowany ponad tydzień temu.

Do tego trochę zbyt mały skimmer (Deltec sc1350), niewielkie refugium i dojrzewające DSB. Już sporo widać życia w sumpie i tworzą się gąbki, ale brak bąbelków w DSB. Brak piasku w gównym. Wkrótce dodam do obiegu 2L Siporaxu w reaktorze, ale to nie powinno mieć na początku większego znaczenia na ten litraż. To chyba tyle jeśli chodzi o o środowisko wpływające na NO3 i PO4. Więcej jest w temacie w stopce jeśli ktoś chce dokładniejszych informacji o systemie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nici z testu. Wczoraj robiłem testy i miałem PO4 na poziomie 0.5. Nie chcę ryzykować i podłączyłem reaktor z rowa phos. Chyba za świeży zbiornik, żeby przemielić większe ilości mrożonek, fito i suchego pokarmu.Muszę z tym przystopować, a na razie wspomóc się adsorberem i zwiększeniem dawki wódki. Może ktoś inny sprawdzi te bakterie w stabilnym systemie. Ja je ciągle będę wrzucał jak pisałem, ale bez sensu jest sprawdzanie jeśli wyniki będą zależne od wydajności rowy.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.