Skocz do zawartości
rycho321

Diadema mi posiwiała

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

u mojego jeżowca zaczęły pojawiać się białe igły , część z nich jest zupełnie biała , część tylko częściowo - czy to normalne ? Miał ktoś może podobny przypadek ? Zastanawiam się czy czegoś mu nie brakuje ? Czy trzeba go czymś dokarmiać ?

Cały czas jest aktywny, glony wcina , że aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź KH i jak masz możliwość to jod. Przy niskim KH i jodzie tak się może zdarzyć, że wyblaknie.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie tak miał Diadema Savingnyi. Jak KH spadało poniżej 7. Jak trzymałem 7-8 problem znikał. Białe igły ciemniały. 2 razy nawet mi gametami zrobil mleko w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod ma to do siebie, że szybko się uwalnia z wody i ciężko znosi spotkania z wirnikami odpieniaczy więc lepiej go dozowac codziennie a malutkimi dawkami. A swoją drogą to ile tego płynu lejesz?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Właśnie czytam te wszystkie artykuły o jodzie, płyn lugola odradzają. Jak już stosować to raczej coś na jodku potasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leję wodny roztwór lugola i problemów nie widzę. Jedyny problem jest taki, że każdy mówi co innego odnośnie dawkowania.

Jeni leją 1-2 krople na 100l raz w tygodniu. a inni 1 kroplę na 100l dziennie...i bądz tu madry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leję 2 razy w tygodniu po 6 kropli - 1 kropla na 100l. Efektów dodatnich ani ujemnych nie widać. Z ciekawością zbadam sobie wodę na najbliższym zlocie AF , ostatni test wykazał u dramatycznie niski poziom jodu, mam nadzieję że tera będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.