Jump to content

rycho321

Klubowicz
 • Content Count

  191
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Ryszard
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  700 l.

Recent Profile Visitors

2274 profile views
 1. Jeden zestaw już sprzedany. Został jeszcze jeden.
 2. Sztuka to komplet dwóch ramion-tak jak na zdjęciu. Sorry za skrót myślowy.
 3. Na sprzedaż oryginalny uchwyt ORPHEK Mounting Arm Kit. Kupiony 2 tygodnie temu. Niestety mam na akwarium koronę i nie zadziałało jak trzeba. Po jednym dniu ściągnąłem z baniaka. Do sprzedaży 2 sztuki. Cena za sztukę 350 zł + koszt wysyłki. Lokalizacja Kraków.
 4. końcówka sondy powinna być ok 1 cm powyżej dna pojemnika. Najlepiej wsadź sondę do gniazda i przystaw z zewnątrz , będziesz widział dokładnie. Ja ustawiłem ponad 1 cm. bo jak była niżej miałem problem ze stirrerem - czasem po prostu pomiary się nie robiły. Nie wiem czy to wina zbyt małego prześwitu, czy niedokładnego mieszania. Jak będziesz robił próbę nie zakręcaj śrub - będziesz mógł sprawdzić czy stirrer się kręci. podniesiesz sobie dekielek i już :) Prędkość ustaw między 120 - 130. Przy większych prędkościach u mnie wychodziły duże wahania w wynikach
 5. Co prawda nie wiem co oznacza ten konkretny komunikat , ale w swojej krótkiej historii obsługi KH Lab widziałem różne inne błędy. Jeżeli skalibrowałeś sondę i jesteś pewien , że roztwór jest we właściwych proporcjach to zostają wg. mnie tylko dwie kwestie : 1. za wysoko/za nisko wsadzona sonda ; 2. za duża/za mała prędkość stirrera a dla pewności jako pierwszy krok przed tymi powyżej zrobił bym initial flush , żeby mieć pewność że w zbiorniczku nie ma pozostałości po reagencie z poprzedniej próby dokonania testu. Nigdy nie rób obu rzeczy na raz - np. obniżania prędkości stirrera i jednocześnie zmiana wysokości sondy. Wybierz jedną i próbuj czy zmiana przynosi jakiś efekt. Ja zaczął bym od zmiany położenia sondy PH w górę lub w dół. Nie wiem jak długo u ciebie jest KH Lab i ile czasu pracował, z moich doświadczeń wynika, iż sam początek jest najtrudniejszy. Ciężko "ustabilizować" system. Ustawienia pompek po kilku dniach już są nieaktualne, wężyki docierają się i podają zupełnie inne dawki. Ja pracuję z tym urządzeniem drugi miesiąc i niedawno po raz pierwszy ściągnąłem wężyki i rolki do przeczyszczenia - 1 i 3 były kompletnie czarne od ścierania, to normalne. Po wyczyszczeniu widać wyraźną różnicę w działaniu.
 6. obawiam się że los dużych krewetek będzie dokładnie taki sam jak małych. Nowych mieszkańców potraktuje jako pokarm. Starej nie rusza bo to domownik. U mnie najpierw poszły 3 małe , wtedy jeszcze nie namierzyłem gagatka na kolacji. Ale jak zaraz po wpuszczeniu 3 dużych zaczął je gonić wiedziałem jaki będzie finał. I dokładnie taki był. Najdroższa kolacja w baniaku
 7. rycho321

  Zanclus (idol)

  Mam idola od ponad roku. Kupowałem go z duszą na ramieniu bo też naczytałem się że strasznie trudny do utrzymania i że lubi korale ... Tymczasem mój idol jest wielkim łasuchem i wcina wszystko co do baniaka wpada , od żywego przez suche na algach kończąc. Korale wcale no prawie wcale go nie interesują. Czasem coś tam z nudów skubnie , jakiegoś polipa i tyle. Żadnych szkód mi nie wyrządził. W zbiorniku mam praktycznie full sps ale znajdzie się trochę lps i kilka miękkich . co ciekawe nigdy nie widziałem żeby zainteresował się gąbką , a w zbiorniku mam jedną niebieską i kilka siedlisk dzikich. Co myślę najważniejsze to to że ja swojego idola kupiłem co prawda w sklepie ale ktoś go po prostu odsprzedał. Był już nauczony jedzenia pokarmów. Znajomy robił już 2 podejścia do idoli prosto z importu i w obu przypadkach zeszły po mniej więcej 2 tygodniach. Jeżeli szukasz w sklepie upewnij się że je. Ja zazwyczaj każdą rybę tak sprawdzam przed zakupem. To nie gwarantuje pełni sukcesu ale jest przynajmniej większa szansa że u Ciebie ryba przeżyje.
 8. Polecam, przesyłka dotarła pełny profesjonalizm.

 9. Witam 

  Kupię z wysyłką kurierem szczepeczki nr 4,9,31,36,43.

  Proszę o podanie kwoty z kurierem i danych do przelewu.

   

   

 10. zamawiam 1 i 4 wyślesz 

 11. Daniel. Jestem w Jonie - Twoja informacja jest prawdziwa. Bedzie spotkanie , będą rabaty!!!! W poniedziałek oficjalna informacja na stronie .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.