Skocz do zawartości

Historia edycji

Ura

Ura

10 minut temu, akarka napisał:

a nie łatwiej by było przejść na standardowego ballinga z AF ? są w 3 pojemnikach + dołożyłbyś NP pro i 4 pompami ogarniasz wszystko

Chyba tutaj chodzi o to że właśnie leje równo AF  A + B + i C + z mikro a jak ma niedobory np KH bo wysteruje sobie  ABC+ na pomiar Ca i Mg to  Kh lubi latać luzem :) i trzeba dodać dodatkowo KH samo bez mikro ( abc leci po równo na 3 pompach) a KH dodatkowo - już bez mikro zwykły KH bufor .

Z doświadczenia wiem że raczej Mg i Ca równo sobie idą, czasami jak glony wapienne się pojawiają to trzeba sporo Mg samego dolewać a tak to równo idzie. 
Ja mam tak ustawione pompy na AF balling - tylko brakuje mi tej czwartej na samo KH i leje z ręki - trzeba będzie dokupić pompkę. 

 

Edit: tak to teraz czytam, i może to być niezrozumiałe - mało się komunikuje z ludźmi na codzień -  o to chodzi że ja steruję balling AF+ nie na pomiar KH tylko na pomiar Ca i Mg i wedle tego ustawiam pompki by lały po równo  - i w tej metodzie czasami jest tak że za mało wpada KH i dodaję sobie go ręcznie osobno samym preparatem Kh buffer czy jak on się tam zwie - bez mikro elementów.

Ura

Ura

6 minut temu, akarka napisał:

a nie łatwiej by było przejść na standardowego ballinga z AF ? są w 3 pojemnikach + dołożyłbyś NP pro i 4 pompami ogarniasz wszystko

Chyba tutaj chodzi o to że właśnie leje równo AF  A + B + i C + z mikro a jak ma niedobory np KH bo wysteruje sobie  ABC+ na pomiar Ca i Mg to  Kh lubi latać luzem :) i trzeba dodać dodatkowo KH samo bez mikro ( abc leci po równo na 3 pompach) a KH dodatkowo - już bez mikro zwykły KH bufor .

Z doświadczenia wiem że raczej Mg i Ca równo sobie idą, czasami jak glony wapienne się pojawiają to trzeba sporo Mg samego dolewać a tak to równo idzie. 
Ja mam tak ustawione pompy na AF balling - tylko brakuje mi tej czwartej na samo KH i leje z ręki - trzeba będzie dokupić pompkę. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.