Jump to content

Ura

Klubowicz
 • Content Count

  1260
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Miechów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja się zastanawiam nad zakupem, tylko wpuściłem Berghie i boje się ze krewetka będzie męczyć ślimaczki. Sent from my iPhone using Tapatalk
 2. Ja mam ich pełno wszędzie łażą skubane, nawet myślałem czy by arlekina nie kupić, masz tą krewetkę pewnie i skończyło się jedzenie? Sent from my iPhone using Tapatalk
 3. Ura

  Akwarium z Panelem

  Dokładnie tak, myślę że nawet pół centymetra by wystarczyło będzie sobie wpadać do komory pompy i spokój
 4. Ura

  Akwarium z Panelem

  ja u siebie mam otwór i Loc-line przełożone oczywiście na gwintowanej mufie, później kawał rurki i znów mufa, choinka i wąż do pompy nawet przelotu przez szkło nie trzeba było, ładnie czarnym silikonem akwarystycznym zarobiłem rurkę w otworze z obu stron - ciśnienie jest tam nikłe i nie trzeba przelotu szkło. Co do tej opadniętej krawędzi - takiej rewizji awaryjnej, przydaje się chyba bo u mnie np Holoturia Atra parówa jedna jak się rozciągnie na grzebieniu to go przytyka i niebezpiecznie rośnie poziom wody jeszcze nie przelało, ale strach trochę jest - na szczęscie nie jest jeszcze duża i nie zatyka mi całego grzebienia - ale co będzie jak dorośnie, ewentualnie akcje takie jak łażący dorosły Quadricolor może zatkać grzebień. Opcja dwa to grzebień przez całą długość - wiadomo wtedy nie mamy przegród, woda leje się po całości, a odpieniacz złapie tylko część z tego co spada - widziałem tak w wystawowych akwariach na targi we Frankfurcie Inter Zoo - zbiorniki firmy Korallen Zucht - można poszukać na YT - są filmiki z tymi baniakami - typowe shallow reef z panelem - jak lubię tylko grzebień był przez całość i zero podziałów w panelu też mam zero podziałów w panelu - bez sensu komplikacje w czyszczeniu później - jak dobry odpieniacz to nie ma prawa puszczać mikro bąbelków do komory u mnie BK mini 180 na starej pompie nie puszcza ani bąbla.
 5. gratulacje fajnie czerwono się zrobiło w akwarium.
 6. Ura

  Płukanie mrożonek? :)

  @norbi2222 Nie mam pojęcia w sumie, nie kombinowałem z zamiennikami, przeważnie kupuję preparaty gotowe dla ryb morskich uzupełniające, z witaminami, aminokwasami itp. Testowałem Korallen Zucht Aminoacid Concentrate Fish dla ryb - jak miałem słabe ryby świeżo po imporcie to dodawałem im to do jedzenia, mieszanka jest chyba dość bogata, do tego są jeszcze witaminy innych firm i tego się trzymałem, a tak to mrożonki jak mi się uda kupić to kupuje ON formula 1 - takie wielkie kostki, całkiem dobre dla dużych ryb jak np ustniki, mój ustnik wciąga 1,4 kostki na raz.
 7. Ura

  Płukanie mrożonek? :)

  @norbi2222 pięknie to wiele mówi o jakości tych mrożonek sam sobie robisz premiumy z witaminami możesz jeszcze dodawać tak zwane HUFA - a to poprostu amerykański skrót od highly unsaturated fatty acids - wysoko nienasycone kwasy tłuszczowe Ocean Nutrition dodają do niektórych mrożonek. Ja jak już kupuje mrożonki to lubię kupić te droższe, bo mnie zawsze właśnie denerwuje to że tyle wody w tych tanich mrożonkach, mało jedzenia pełno wody.
 8. Związki miedzi, zawarte w ZEOspur - powodują zniszczenie glonów symbiotycznych bruzdnic, i bielenie, blednięcie korali - pastelowe kolorki - ale to ryzykowna gra bo bezkręgowce są bardzo wrażliwe na miedź i mogą zginąć, rozgwiazdy, krewetki, rurówki, strzykwy, skorupiaki, ślimaki i jeszcze chyba bym mógł wymieniać obfite karmienie powoduje że koralowce czy ukiwiały mniej muszą polegać na symbiozie, dla tego karmienie amino i planktonem jest takie ważne przy systemach ULNS aby uzyskiwać pastelowe wybarwienie SPS.
 9. Ura

  Płukanie mrożonek? :)

  Taka Formuła 1 czy 2 od Ocean Nutrution to nawet nie da się tego płukać bo to taka zwarta galaretka po rozmrożeniu, wg mnie płukanie wzbogacanych mrożonek premium to strata kasy i marnowanie składników. Wszystkie mrożonki z HUFA czy inne wzbogacane czosnkiem, witaminami wg mnie nie nadają się do płukania. Jak masz mrożonkę tak zwaną budżetową gdzie zamrożone w wodzie są duże cząstki które można odfiltrować sitkiem to można płukać, zwykłe ON bez hufa też można płukać od biedy, jeśli zależy ci na obniżaniu fosforanów i masz problem z fosforanami, jak masz fosforany na dobrym poziomie albo np nadmiar No3 a małe Po4 - to ja bym żadnej nie płukał.
 10. Ładne te chromisy, ciekawe jak by się dogadywały razem. Chrysiptera rex - takiego miałem kiedyś, chyba to też chromis.
 11. Pięknie się prezentuję, gratuluję stażu, ciasno się zrobiło, ale wygląda to naturalnie, bo na rafie konkurencja o miejsce jest zaciekła i wolnych miejsc raczej nie ma jak się czuje Gobiodon, nie podgryza ci SPSów ?
 12. Pięknie się prezentuje, mam nadzieje że szczepki będą ładnie rosły i cieszyły oko. Anthiasy piękne, też chciałem ale mam za małe akwarium, w planach większe ale to dopiero za jakieś 3 lata albo 4
 13. @Warszawiak a czytałeś o sztucznym wybielaniu ukwiałów ? sztucznie pozbawia się je zooxanteli aby były właśnie takie super białe, po jakimś czasie od zabiegu o ile nie umrą przybierają kolory - trzeba wiedzieć że zarówno koralowce jak i ukwiały potrafią pobierać sobie zooxantele dostępne w wodzie morskiej - jedne je zrzucają inne pobierają następuje wymiana, sztucznie wybielony wyprany ukwiał jest bardzo wrażliwy - trzeba go bardzo dużo karmić bo nie może polegać na pobieraniu pokarmu z symbiozy z bruzdnicami, może tylko pobierać pokarm w formie dyfuzji przez tkanki bezpośrednio z wody no i coś złapać. To Brown gelly o którym piszesz to najzwyklejsza kupa jak jest długa ciągnąca się nitka w kolorze zielonym po jakimś czasie się rozpadająca to właśnie pozbywanie się bruzdnic z tkanki korala/ukwiała.
 14. @waldek123blau od dwóch lat tak siedzi w tym miejscu i nie chodzi nigdzie, i tak popalił Echinophyllie i Montiporę po prawej, no ale trudno ważne by nie łaził, trzeba tylko pilnować podziałów, bo jak się dzieli to maluchy już idą, a czasami dzieli się nawet na 3 części więc są dwa maluchy które trzeba szybko łapać i do kotnika Gąszcz jest wielki, Euphyllie ostatnio porobiłem małe drzewka z wielkiej kuli i zrobiłem lasek bo kula się nie mieściła.
 15. Cieszę się że rosną zdrowo i się przyjęły, u mnie trochę się dzięki temu zluzowało, a ciasno jest bardzo. Postaram się zrobić fotki i dodać tutaj tylko szyby trzeba wyczyścić. No i fotki : Mangrowca dawno już niema fotki telefonem bo nie mam czasu za wiele na obróbkę zdjęć i zdjęcia lustrzanką, masę mam pracy przed urlopem do zrobienia. Quadri wyrosło na giganta, muszę jakiegoś mieszkańca do niego kupić bo jak narazie to siedzą tam 2x Thor Aboniensis - sexy shrimp i ledwo je tam widać.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.