Jump to content

Ura

Klubowicz
 • Content count

  1258
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Miechów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ura

  Akwarium z Panelem

  Dokładnie tak, myślę że nawet pół centymetra by wystarczyło będzie sobie wpadać do komory pompy i spokój
 2. Ura

  Akwarium z Panelem

  ja u siebie mam otwór i Loc-line przełożone oczywiście na gwintowanej mufie, później kawał rurki i znów mufa, choinka i wąż do pompy nawet przelotu przez szkło nie trzeba było, ładnie czarnym silikonem akwarystycznym zarobiłem rurkę w otworze z obu stron - ciśnienie jest tam nikłe i nie trzeba przelotu szkło. Co do tej opadniętej krawędzi - takiej rewizji awaryjnej, przydaje się chyba bo u mnie np Holoturia Atra parówa jedna jak się rozciągnie na grzebieniu to go przytyka i niebezpiecznie rośnie poziom wody jeszcze nie przelało, ale strach trochę jest - na szczęscie nie jest jeszcze duża i nie zatyka mi całego grzebienia - ale co będzie jak dorośnie, ewentualnie akcje takie jak łażący dorosły Quadricolor może zatkać grzebień. Opcja dwa to grzebień przez całą długość - wiadomo wtedy nie mamy przegród, woda leje się po całości, a odpieniacz złapie tylko część z tego co spada - widziałem tak w wystawowych akwariach na targi we Frankfurcie Inter Zoo - zbiorniki firmy Korallen Zucht - można poszukać na YT - są filmiki z tymi baniakami - typowe shallow reef z panelem - jak lubię tylko grzebień był przez całość i zero podziałów w panelu też mam zero podziałów w panelu - bez sensu komplikacje w czyszczeniu później - jak dobry odpieniacz to nie ma prawa puszczać mikro bąbelków do komory u mnie BK mini 180 na starej pompie nie puszcza ani bąbla.
 3. Ura

  6 Lat i 4 miesiące

  gratulacje fajnie czerwono się zrobiło w akwarium.
 4. Ura

  Płukanie mrożonek? :)

  @norbi2222 Nie mam pojęcia w sumie, nie kombinowałem z zamiennikami, przeważnie kupuję preparaty gotowe dla ryb morskich uzupełniające, z witaminami, aminokwasami itp. Testowałem Korallen Zucht Aminoacid Concentrate Fish dla ryb - jak miałem słabe ryby świeżo po imporcie to dodawałem im to do jedzenia, mieszanka jest chyba dość bogata, do tego są jeszcze witaminy innych firm i tego się trzymałem, a tak to mrożonki jak mi się uda kupić to kupuje ON formula 1 - takie wielkie kostki, całkiem dobre dla dużych ryb jak np ustniki, mój ustnik wciąga 1,4 kostki na raz.
 5. Ura

  Płukanie mrożonek? :)

  @norbi2222 pięknie to wiele mówi o jakości tych mrożonek sam sobie robisz premiumy z witaminami możesz jeszcze dodawać tak zwane HUFA - a to poprostu amerykański skrót od highly unsaturated fatty acids - wysoko nienasycone kwasy tłuszczowe Ocean Nutrition dodają do niektórych mrożonek. Ja jak już kupuje mrożonki to lubię kupić te droższe, bo mnie zawsze właśnie denerwuje to że tyle wody w tych tanich mrożonkach, mało jedzenia pełno wody.
 6. Ura

  Heteractsi Crispa

  Związki miedzi, zawarte w ZEOspur - powodują zniszczenie glonów symbiotycznych bruzdnic, i bielenie, blednięcie korali - pastelowe kolorki - ale to ryzykowna gra bo bezkręgowce są bardzo wrażliwe na miedź i mogą zginąć, rozgwiazdy, krewetki, rurówki, strzykwy, skorupiaki, ślimaki i jeszcze chyba bym mógł wymieniać obfite karmienie powoduje że koralowce czy ukiwiały mniej muszą polegać na symbiozie, dla tego karmienie amino i planktonem jest takie ważne przy systemach ULNS aby uzyskiwać pastelowe wybarwienie SPS.
 7. Ura

  Płukanie mrożonek? :)

  Taka Formuła 1 czy 2 od Ocean Nutrution to nawet nie da się tego płukać bo to taka zwarta galaretka po rozmrożeniu, wg mnie płukanie wzbogacanych mrożonek premium to strata kasy i marnowanie składników. Wszystkie mrożonki z HUFA czy inne wzbogacane czosnkiem, witaminami wg mnie nie nadają się do płukania. Jak masz mrożonkę tak zwaną budżetową gdzie zamrożone w wodzie są duże cząstki które można odfiltrować sitkiem to można płukać, zwykłe ON bez hufa też można płukać od biedy, jeśli zależy ci na obniżaniu fosforanów i masz problem z fosforanami, jak masz fosforany na dobrym poziomie albo np nadmiar No3 a małe Po4 - to ja bym żadnej nie płukał.
 8. Ładne te chromisy, ciekawe jak by się dogadywały razem. Chrysiptera rex - takiego miałem kiedyś, chyba to też chromis.
 9. Ura

  6 Lat i 4 miesiące

  Pięknie się prezentuję, gratuluję stażu, ciasno się zrobiło, ale wygląda to naturalnie, bo na rafie konkurencja o miejsce jest zaciekła i wolnych miejsc raczej nie ma jak się czuje Gobiodon, nie podgryza ci SPSów ?
 10. Pięknie się prezentuje, mam nadzieje że szczepki będą ładnie rosły i cieszyły oko. Anthiasy piękne, też chciałem ale mam za małe akwarium, w planach większe ale to dopiero za jakieś 3 lata albo 4
 11. Ura

  Heteractsi Crispa

  @Warszawiak a czytałeś o sztucznym wybielaniu ukwiałów ? sztucznie pozbawia się je zooxanteli aby były właśnie takie super białe, po jakimś czasie od zabiegu o ile nie umrą przybierają kolory - trzeba wiedzieć że zarówno koralowce jak i ukwiały potrafią pobierać sobie zooxantele dostępne w wodzie morskiej - jedne je zrzucają inne pobierają następuje wymiana, sztucznie wybielony wyprany ukwiał jest bardzo wrażliwy - trzeba go bardzo dużo karmić bo nie może polegać na pobieraniu pokarmu z symbiozy z bruzdnicami, może tylko pobierać pokarm w formie dyfuzji przez tkanki bezpośrednio z wody no i coś złapać. To Brown gelly o którym piszesz to najzwyklejsza kupa jak jest długa ciągnąca się nitka w kolorze zielonym po jakimś czasie się rozpadająca to właśnie pozbywanie się bruzdnic z tkanki korala/ukwiała.
 12. @waldek123blau od dwóch lat tak siedzi w tym miejscu i nie chodzi nigdzie, i tak popalił Echinophyllie i Montiporę po prawej, no ale trudno ważne by nie łaził, trzeba tylko pilnować podziałów, bo jak się dzieli to maluchy już idą, a czasami dzieli się nawet na 3 części więc są dwa maluchy które trzeba szybko łapać i do kotnika Gąszcz jest wielki, Euphyllie ostatnio porobiłem małe drzewka z wielkiej kuli i zrobiłem lasek bo kula się nie mieściła.
 13. Cieszę się że rosną zdrowo i się przyjęły, u mnie trochę się dzięki temu zluzowało, a ciasno jest bardzo. Postaram się zrobić fotki i dodać tutaj tylko szyby trzeba wyczyścić. No i fotki : Mangrowca dawno już niema fotki telefonem bo nie mam czasu za wiele na obróbkę zdjęć i zdjęcia lustrzanką, masę mam pracy przed urlopem do zrobienia. Quadri wyrosło na giganta, muszę jakiegoś mieszkańca do niego kupić bo jak narazie to siedzą tam 2x Thor Aboniensis - sexy shrimp i ledwo je tam widać.
 14. u mnie w akwarium jak się zbliżało do pełni, to takie akcje były do tego jeszcze się przyłączały jeżowce oraz wieloszczety. Edit: teraz mniej bo ubyło tych mieszkańców pewnie przez to że zaprzestałem na kilka miesięcy podawania planktonu.
 15. Ura

  Katastrofy akwarystyczne

  piękne tematy u nas na szczęście nie ma tak spektakularnych katastrof. 16 metrów do góry ma ta rura? wow no to termin niedoświetlone dno nabiera nowego wyrazu
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.