Skocz do zawartości
Robert-reef

Szorstnik - wyssałem go przy ściąganiu piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

problem jak w temacie - wyssałem go z tej skórzastej rurki w którą się chowa.

Szorstnik żyje, ale nie mogę go wsadzić do tej rurki, ma ona w sobie piasek.

Na razie położyłem go i lekko wsunąłem w tą rurkę ile dałem rady delikatnie.

Jak mogę mu pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien sam niedługo unikać sobie kokon z piasku


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary wywal szorstnika przysyp troche piaskiem dalej sam sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem na dzień tak jak udało mi się dopasować szorstnika do jego starej rurki. Wczoraj przyglądałem się i widzę że już się głębiej w niej zanurzył. Myślę że będzie dobrze. Trochę jeszcze siedzi skulony i wygląda słabiej niż przed wypadkiem ale wygląda nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj porzucil starą rurę gdy się zestresował podczas przestawiania skał - piasek się ruszał, wlazł do rury, przebił w połowie, potem wylazł końcem, ulokował się pod skałą z tyłu zbiornika dokładnie pod tą którą lubił cinctus- tak mi poparzył biedaka że myślałam że już po babce, ale szczęśliwie wraca do zdrowia. Szorstnik zas pozostawiony tam przez 3 dni bo nie miałam czasu wytworzył rurkę która przykleiła się do skały. Wyciągnęłam skałkę, odkleiłam nowy kokon i ułożyłam na starym miejscu zakopując w piasku. Nie spodobało mu się bo znowu porzucił rurkę, znalazłam go rano gołego na skale bez sił. No i znowu na stare miejsce, w piach ale tym razem położyłam na nim skałkę i że tak się wyrażę pod brodę włożyłam mi taką małą skałkę/podstawkę. Troche był sfoszony i nie chciał jeść, ale zrobił 3cią rurkę i siedzi tam gdzie go położyłam już szczęśliwy, tak gdzieś po 3-5dniach zaczął jeść normalnie. Stare rurki trzeba wyrzucać bo po 3 dniach zaczynają się rozkładać. Szorstniki to silne bestie, będzie dobrze, a skoro wrócił do starej rurki to tylko podkarmiać do dzioba i za parę dni będzie jak dawniej. A jeśli by uciekł to zrób jak opisałam, ale myślę że nie będzie trzeba.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A jak częsyo karmisz swojego szorstnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego dopieszczam bo jak wspomnialam to jego kolejna rurka i chce zeby mial sile ja odbudowac - dostaje lasonogi, artemie lub drobny kryl kazdego dnia 1 raz.

Jesli wlazl do starej rury to mysle ze nic nie bedzie gnilo - nasza stara rurka byla dluga, zakrecona - na pewno calej nie zajmowal gdy ja zamieszkiwal. On ma ok 10cm nie liczac pioropusza a rurka miala ze 25 po rozwinieciu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez alic3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko pochwalilam szorstnika - gadzina znowu wedruje eh

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego też nie dokarmiam bardzo sprytnie łapię pokarm którym karmię ryby i mu bardzo dobrze. ..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja malo karmie bo mam troche dino dlatego daje do pyszczka no i chcialabym zeby siedzial tam gdzie ja chce a ten i tak łazi...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez alic3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.