Skocz do zawartości
seicodriver

korale lps i miękkie pod t5

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy czy zauważyliście różnice w pompowaniu się korali pod ledami w porównaniu do t5 .ja ostatnio testowo przeszedłem na świetlowki i widzę że lpsom lepiej to światło odpowiada...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hardcorowcy zawsze woleli T5. To klasyka. Ja miałem mały baniaczek na Led, teraz czas na trochę większy- kupiłem Reefmaxa, ale celowo i z premedytacją na T5,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

T5 nie mam ale przy ledach euphyllia np tak wygląda.

c4aa3f3890acb101c8ad8cb84ce348aa.jpg

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem LEDy i musze stwierdzic ze przyrosty i wybarwienie mam lepsze po zmianie na T5.

Ale to temat rzeka - co kto lubi :) sa wyznawcy ledow i sa wyznawcy t5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod T5 lepiej rosną a pod ledami lepiej wyglądają....takie są moje doświadczenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomijając pasmo , problemem jest pokrycie korala światłem .T5 świeci dużą powierzchnią i oświetla korala z wszystkich stron , LED przeważnie punktowo.Co powoduje że są miejsca nie doświetlone .Efekt u mnie ,SPS patrząc od góry jest piękny a z boków wygląda jak by zdychał .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod T5 lepiej rosną a pod ledami lepiej wyglądają....takie są moje doświadczenia....

Dlatego najlepiej mieć LED +t5,


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ja się mocno zastanawiam, mam T5, ale u kolegów, którzy mają ledy efekt kolorystyczny moim zdaniem jest niesłychany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe, ja się mocno zastanawiam, mam T5, ale u kolegów, którzy mają ledy efekt kolorystyczny moim zdaniem jest niesłychany.

Niesłychany, bo możesz sobie dobrać ledy wedle upodobań lub pobawić się kanałami w gotowej lampie, również wedle upodobań. Przy T5 też nie masz związanych rąk, bo można dobrać sobie świetlówki pod swój gust, a wybór jest spory. Jedyny problem to trudność dobrania kombinacji świetlówek na odległość. Trzeba by było mieć je wszystkie w domu i pokombinować co najbardziej się podoba. Lub też mieć kogoś u kogo Ci się dana kombinacja podoba i kupić taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem i tak niewiadomo jakie byś dobrał T5 to kolorów jak pod ledami nigdy nie uzyskasz..... ja bede robił hybryde bo moze i koralom bardzo to światło odpowiada ale dla mnie jest smutno brak blików i tego świecenia korali fluo....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie? jest taki wybor swietlowek t5 ze na pewno mozna skomponowac swoja wymarzona barwe i miec dobre przyrosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moim zdaniem i tak niewiadomo jakie byś dobrał T5 to kolorów jak pod ledami nigdy nie uzyskasz.....

Co do tego to nie był bym na Twoim miejscu aż tak pewny, bo mógłbyś się zdziwić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Widma świetlówek nie da się dowolnie zmienić - według swoich upodobań. Widmo lamp led można zmieniać. wystarczy wymienić diody. Można na przykład zrobić lampę która będzie świeciła tylko światłem o długości ok 450 nm i 420 nm. Nie da się tego zrobić za pomocą świetlówek.

Kolory korali pod lampami led są znacznie ładniejsze. Trzeba tylko umieć zrobić odpowiednią lampę i dozować odpowiednie mikroelementy.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę rozbudować lampe diy. Mam 69W i zastanawiam się czy nie dołożyć właśnie 2x24W t5 lub 2x18W t8. Zbiornik 112l wiec powinienem raczej myśleć o T5. Dla porównania dołożenie 45W w ledach do obecnej lampy to koszt ok 100zł, zakładając że zasilacz który się posiada ogarnie kolejne nitki. Ładna lampa pod T5 to 200zł ale co pół roku dochodzi koszt świetlówek. Zastanawiam się czy nie dołożyć na razie 30W w ledach a jak korale będą niezadowolone to dopiero dołożyć świetlówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie lampa diy z przewagą royal blue czyli można powiedzieć że nie do końca dzienne.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1otr napewno bym się nie zdziwił bo widziałem wiele baniakow oraz sam próbowałem z różnymi swietlowkami i tak intensywnych barw korali jak pod Led nie ma opcji uzyskać

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.