Skocz do zawartości
RomanPa

Fotometr eXact iDip 570 kupił ktoś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie? Kupił ktoś testował ? Działa ?


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam ten fotometr od prawie trzech miesięcy i w sumie działa tylko trzeba się nauczyć kolejnych kroków przed i po każdym teście. Na pewno zapytasz mnie jak to się ma do Hanki…

Niestety ni jak bo to inna półka. Ja używałem wszystkie Hanki łącznie z HI na NO3 czyli najdroższą i po zakupie Idipa sprzedałem Hanki . Dlaczego? Jedno urządzenie a nie siedem, software na smartfona i jednym urządzeniem robię wszystkie badania jakie mi są potrzebne. Dobrze mieć jest na początku dokładne testy kropelkowe aby sobie skalibrować Ca i THH czyli twardość całkowitą ale to są już praktyczne rzeczy, które Ciebie w tym momencie nie interesują. Jest tu na miejscu czyli w Polsce

Dystrybutor, mogę ich tylko polecić bo na moje zapytania odpowiadali szybko a to jest chyba ważne. Co mi się osobiście jeszcze podobało i zdecydowałem się na zakup to Historia testów, przesyłanie na maila i porównanie badań na Excelku tego brakowało w Hance nie mówiąc o Update softu czy Reagentów.

To były plusy a minusem według mnie to jest to , że trzeba manualnie odświeżać oprogramowanie, nie robi się to automatycznie. Jak dla mnie powinno być uproszczone wybieranie jednostki badań jakie są u nas w Europie używane. Można wybrać np. Alkalinity USA, Francja, Niemcy i jeszcze jakieś, które mi nic nie mówią. Jednak jak ustawisz sobie dKH to już wiesz co czytasz J .

Każdy z nas ma inną wiedzę ogólną więc innym może to pasować. Ogólnie duży pozytyw w tej klasie cenowej. Jestem zadowolony

To tyle co mogę Ci napisać na temat czy to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Badanie NO3 ? porównywałeś wyniki do saliferta ?


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Saliferta już dawno. Używałem Red Sea ale z tym kółeczkiem wkurzało mnie, mam Colombo i Reef Analytics i tak jak dla mnie te drugie sa lepsze.

NO3 wychodzi naprawdę super . W testach kropelkowych Niemieckich masz dwie możliwości badanie wysokiego i niskiego NO3 u mnie jest niskie tak 5-10 ale u kolegi, któremu czesto robię testy, jest wysokie między 50-80.

Mierzyłam raz moje i raz kolegi przy dobrym winie hihi

Na Colombo niskie wyszło 20, na Reef Analytics 7 a na fotometrze 10 - czyli moje wyniki wody.

Wysokie moje kumpla: Colombo brak koloru bo nic nie mogliśmy porównać, na Reef Analytics 60, na fotometrze 65.

Byliśmy po jednym kieliszku wina więc jeszcze kolory rozróżnialiśmy hihi.

Na fotometrze trzeba nieraz zrobić dwa a nawet trzy badania jak chcesz mieć sredni wynik. Ja to robiłem na poczatku ale potem już rutyna i wystarczy raz chyba, że pokaże LO lub HI. Tak bywa przy np.PO4 jak jest poniżej 0,02 czyli 0,01 czy 00 to jest poniżej zakresu badania fotometru. Ja mam praktycznie zawsze 0,05 lub LO i wiem że jest ok. Tak jak Ci pisałem jak się nauczysz obsługiwać to będzie ok.

Edytowane przez Angol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.