Skocz do zawartości
jacol3500

Krewetki na aiptasie, nie jedzą aiptasi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, znacie jakieś sposoby by zachęcić krewetki do jedzenia aiptasi? Posiadam lysmata secuditata oraz wurdemani. Secuditata jest w zbiorniku od 3 miesięcy, wurdemani od 3 tygodni. Aiptasi wciąż przybywa. Starałem się karmić ryby małymi porcjami tak aby nic nie spadało na piasek i krewetki nie miały co jeść poza aiptasia. Jednak mam wrażenie, że prędzej padną z głodu niż zaczną skubać róże. Karmiłem dziś korale i wurdemani wyskoczyła ze skały jak strzała i zaczęła wyjadać mrożonki z polipów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jak ja przez przypadek po zakupie przetestowalem krewetke.

Zlap ja do kojca i daj skalke z rozami.

Nie bedzie miala wyjscia i zje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez nie chca nawet tknac rozyczek

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krewetkami tak jest ja mam już z pół roku i nawet nie spojrzą na aiptasie u jednego będą wcinały u drugiego nie.Najlepszy ślimak berghia verrucicornis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze nie zauwazasz ich pracy? Krewetki chyba wola mlode okazy, niz duze, dorodne. Sproboj kupic aiptasia-x od redsea i te najwieksze zabijaj.

Ja u siebie dawno nie widzialem rozyczki. Ostatnia widzialem w sumpie. Duze wybijalem ww preparatem, i chociaz je odsysalem po zabiciu, to gdzies tam sie zawsze pojawiala nowa. W koncu doszlo do tego, ze w glownym nie widzialem juz zadnej od bardzo dawna, a jedna osiadla w sumpie na pompie odpieniacza. A stamtad to juz latwo sie bylo jej pozbyc.

Takze ja bym nie zakladal, ze nie jedza. Moze masz jej tak duzo, ze sie szybciej mnozy niz krewetki ja zjadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dużo jej nie mam są to pojedyncze miejsca bardzo łatwe do zaobserwowania .Tak naprawdę w moim przypadku w cale mi nie zawadzają, ale są i krewetki ich nie ruszą.Jak zaobserwowałem żywią się tylko pokarmem dla ryb.Może głodówka spowodowała by że by ruszyły w kierunku aiptasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Berghie to moim zdaniem najgorsze z możliwych rozwiązań. Sa drogie i trudno dostępne. Berghie nie nadają się do ogolnego zbiornika bo mogą zostać zjedzone przez różne ryby, krewetki, może zmielić je pompa. Dlatego nadają się tylko do małych zbiorników i to tylko wtedy gdy jest plaga a my mamy lenia i wolimy wydać kasę niż popracować. Z drugiej strony berghie jedzą tylko aiptasie więc jak im zabraknie aiptasi to zdechną. Ich rozmnażanie też wcale nie jest proste i ja na przykład sobie odpuściłem ten temat.

Krewetki to nie predatory. Nie zabijają bez sensu dla rozrywki. Mogą też omijać duże aiptasie bo trudniej jest je "upolować". Aiptasia może poparzyć krewetkę a nawet ją zjeść. Najważniejsze jest to żeby krewetki zjadały małe aiptasie. Te duże można bez większego problemu zabić samemu np za pomocą wykałaczki, noża itp.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wundermani i khukentali , po 1 szt kiedyś na poczatku miałem kilka apitazji ale do dziś nie widze ani jednej . Mam 2 apitasie w kominie i 1 w sumpie. w/w krewcie to raczej nocni łowcy wiec nie zauważyłem która je zjada.A może obie?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem berghie i przepadła po pierwszej nocy. Największe róże truje preparatem Colombo ale wciąż pojawiają się nowe... Zastanawiałem się nad kupnem kolejnej krewetki licząc na to, że ta zacznie je zjadać ale na 40l to chyba będzie za dużo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.