Skocz do zawartości
martinnew

szerokosc swiecenia HQI

Rekomendowane odpowiedzi

mam oprawe przemyslowa Zext, podobna do Briluxa i pytanie, akwa bedzie o dlugosci 100 cm, czy jeden zarnik HQI oswietli cala dlugosc, zakladajac wysokosc od lustra wody 20-25 cm? przeczytalem gdzies, ze boki moga byc lekko niedoswietlone i to dobre miejsce na np grzybowience

moze ktos ma cos podobnego i podzieli sie opinia? z gory dziekuje


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja ma oprawy zintegrowane z elektroniką właśnie briluxa. Problem na jaki się napotkałem to po pierwsze świecenie nie centralnie w dół tylko raczej do przodu zbiornika, ponieważ żarnik umiejscowiony jest na tyle lampy zaraz za elektroniką w związku z czym odbłyśnik jest wyprofilowany tak że światło rozchodzi się raczej kierunkowo i tu problem bo do przodu lampy a nie w dół :no W zwykłych oprawach halogenowych odbłyśnik jest paraboliczny a tu niestety nie. Po drugie, faktycznie mało świeci na boki. Ja mam 160cm akwa i dwie takie lampy, przyznam że mam cień na bokach mimo że są dwie. Lampy muszą być powieszone pod kątem do lustra wody bo w przeciwnym razie świecą na przednią szybę a tył jest zupełnie ale to zupełnie ciemny! Dziś wybrał bym nieco inaczej. Jeżeli nie kupiłeś jeszcze to zapytaj w um-umie bo Pan Cybulski mi opisywał lampę coś jak DIY i co najważniejsze tanią. Koszta takie same jak byś to sam klecił. Podobno mieli je już mieć w sierpniu w sklepie, zapytaj. Ja się nie doczekałem i pospieszyłem się z zakupem, pomyłka. Wcześniej miałem zwykłe oprawy halogenowe ale z żarnikami 70W 3 sztuki i powiem że bardziej mi się to podobało. Nie podobała mi się oczywiście barwa ale efekt rozproszenie przez lampy światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz taka oprawe, wiec raczej DIY nie kupie (przynajmniej na te chwile), ale przeciez ta lampa ma regulacje w poziomie, jest umieszczona na czyms w rodzaju zawieszenia do sufitu lub sciany, wiec nie powinno byc problemu z regulacja swecenia tyl-przod (wlasnie okreslenie kata w poziomie lampa-lustro wody), a moze to nic nie daje?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 100 cm długości. Lampa HQI z halopaka jest umieszczona (dokładnie szybka lampy) 40 cm od powierzchni wody. Takie ustawienie powoduje, że tylko skarajne obszary są lekko zacienione. Przy 20-25 cm strefa cienia przy jednej lampie rośnie zdecydowanie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jasne że jest i może to nie stanowi największego problemu tyle że ja zamontowałem nieco za nisko i nie w tym miejscu. Nie przewidziałem że one właśnie tak świecą i musiałem wszystko przerabiać. Ustawisz ją pod kątem do lustra wody tylko nie na wysokości 20-25 bo koniec z końców jedna strona lampy będzie 10 cm od lustra :no aaaaaaaa i cienia będziesz miał mnogo :) Najlepiej było by ją zaświecić i poprzymierzać, pokombinować z wysokościami i kontami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo, teraz juz wiem jak, mam nadzieje, ze uda mi sie ja ustawic w miare dobrze;)

rah - moge zapytac jakiej glebokosci masz akwa?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary mojego akwa to 100x50x50.

Pozdrawiam

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.