Skocz do zawartości
Engell1

Co to za świństwo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiś dwóch tygodni mam i to tylko w jednym głównie miejscu coś takiego na piasku. Pojawiło się jak niebieska gąbka zaczęła odchodzić na wieczną rafę ...

Z rana ten syf jest prawie niewidoczny ale pod wieczór jest tak jak na zdjęciu ... czy zaciemnienie akwarium ma sens? Jakieś chemikalia ? 9abe9b0bacec576bac530ea8954e44b6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie cos przechodzilo w pelnej skali dino.

Zaciemnianie nie ma sensu. Efekt bedzie taki jak po nocy, rano czysto, wieczorem bedzie znowu.

Odessij przez wate/wloknine i woda w obieg. U mnie przestalo sie pojawiac jak zrezygnowalem z cukru, % i octu na rzecz nppro.

P.S Na wszelki wypadek mozesz tez zmienic zywice. Zwykle jak sie mi pojawiaja pierwsze znaki czegokolwiek na piasku, wymieniam prefiltry i zywice, bo zaraz i tak zaczyna pokazywac wiecej niz 0 na TDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciemnienie jak najbardziej pomoze tylko pelne i ze dwa dni. Ale pamietaj ze zwalczy skutek a nie przyczyne.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na dino. A powiedz, jak tam parametry? Udalo sie Tobie je jakos ustabilizowac?! Bo tak, jak pisze Kuba powyzej, trzeba szukac przyczyny niz pozbywac sie tylko skutku...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessałem ,zaciemniłem na trzy doby.Jestem trzeci dzień po, zaczynam świecić powoli zobaczymy co z tego wyniknie.Na razie piasek czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuc tez spora dawke bakterii. Dino sie pojawia jak woda jest brudna

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuc tez spora dawke bakterii. Dino sie pojawia jak woda jest brudna

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

I cyrkulacja za slaba... a Engell1 raczej ma slaba cyrkulacje. Sam pisal w innym temacie, ze nawet jak przedmucha skaly to wszelki detrytus i tak osiada na dno...

A jakie masz zuzycie ballinga na dzien? Bo moze zamiast ballinga jednak lepsze bylyby same podmiany w Twoim przypadku.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Dzięki za info. No faktycznie ostatnio mi sie parametry rozjechały tzn. KH skoczyło do 14, Ca ok 480 a Mg niestetz tylko 1170 i teraz jest ponizej 1100 . . . Uzywalem ATI Essentials i widac stosowalem a duza dawke. Odstawilem ATI na ponad tydzien i KH spadl juz do ok 9,8. Poczekam jak bedzie kolo 8 i zaczne lac ATI Essentials ALE pytanko odnosnie Mg. Czy moge zacza lać teraz tylko ATI Essentials 3 czyli Mg abz podwyzszyc Mg ??? Czy tez kupic jakis inny preparat do podnoszenia Mg ?? W ATI jest napisane , że zalecaja stosowanie wszystkich płynów proporcjonalnie . . .

Czy za niski poziom Mg i przedtem za wysokie KH może być powodem złego stanu niektórych korali?? Goniopora tylko w połowie się otwiera a Caulastrea odchodzi na wieczną rafę

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw ATI poki co. Mg wyrownaj preparatem Mg, nie ATI 3, gdyz procz Mg cos tam jednak jeszcze zawiera, a Tobie w obecnej sytaucji nie jest potrzebne nic dodatkowo. Oj Engel1, niezle sobie zalatwiles parametry...

Wszystko do wyprostowania, bylebys uwazal na przyszlosc, i robil testy obowiazkowo. Korale, no coz, dziwne by bylo, gdyby nie odreagowaly tego, bo to naprawde nieciekawe wyniki. Co do goniopory, to dodatkowo pewnie zelaza bylo w akwa za malo, ale to juz inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro śmigam do sklepu po preparat do podnoszenia Mg . . . co ciekawe jak lałem ATI równomiernie to KH i CA skoczyło a Mg od samego początku stoi na za niskim poziomie .. . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko : ile dni moge nie swiecic? Od wczoraj mam tylko nocne bo chce sie pozbyc Dino . . . Jak dlugo korale moga dac rady bez swiatla?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie dino pozbyć to całkowite zaciemnienie i nakrywasz akwarium kocami czy czymś żeby nic światła sie nie dostawało, a ile czasu korale mogą być bez światła to od korali zależy jakie masz.

Najlepiej świecisz np. do 16 a potem zaciemnienie i od tego czasu z 40-44h, a potem stopniowo zwiększasz oświetlenie przez kolejne dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciemnienie to rowniez wyłączenie swiatla nocnego. Albo calkowity mrok albo nie pomoże

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.