Skocz do zawartości
Koper

fitoplankton a glony??

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam proste pytanie, czy fitoplankton wpływa na glony nitkowe? chodzi o to że walcze już dłuższy czas z glonami, dostałem troche fito, ale wylądował w lodówce, poprostu boje się lać żeby glonom nie pomagać, jak to jest w praktyce? i jeszcze jedno fito jest w lodówce już półtora miesiąca, nadaje się jeszcze? ewentualnie nawet do hodowli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fitoplankton jest na nawozach a to może być pożywką dla glonów. Jak długo walczysz z glonami i ile ma zbiornik dni/miesięcy/lat ? Ja trzymam fitoplankton w lodówce ale od czasu do czasu trzeba go przemieszać. Czy się nadaje to nie wiem trzeba poczekać na odpowiedz tych co go produkują ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

fito może leżeć w lodówce nawet z pół roku i nadaje się do rozpoczęcia hodowli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fito powinno po "wyprodukowaniu" odstać z tydzień, właśnie po to aby nawozy zostały skonsumowane.

Inna sprawa to powinno się dobrać taką ilość podawania fito aby była ona skonsumowana na bieżąco.

Ja na jakieś 200l w obiegu podaję dobowo 20ml fito i z glonami problemu nie mam. Niestety to nie reguła i ilość podawanego fito trzeba ustalić sobie indywidualnie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam lałem ok 20 ml na ok 50l wody ;)

zycia full

obecnie zjechałem do ok 10 ml na dzień


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam proste pytanie, czy fitoplankton wpływa na glony nitkowe? chodzi o to że walcze już dłuższy czas z glonami, dostałem troche fito, ale wylądował w lodówce, poprostu boje się lać żeby glonom nie pomagać, jak to jest w praktyce? i jeszcze jedno fito jest w lodówce już półtora miesiąca, nadaje się jeszcze? ewentualnie nawet do hodowli?

Jeśli masz glony nitkowate to najpierw ustabilizuj zbiornik i popraw parametry wody. Fito leje się w jakimś celu i coś je ma skonsumować. Dolewanie do niestabilnego zbiornika może spowodować większe rozjechanie.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z glonami opisałem w tym temacie http://nano-reef.pl/topic/88623-czy-to-bryopsis-jak-walczyc/. jak narazie jest tylko troszeczke lepiej, przynajmniej nie ma przyrostów glonów. Dołożyłem ślimaków i jeżowca, leje wódeczkę i bakterie, zbiornik ma coś ponad pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.