Skocz do zawartości
Ganiacz

Moje pierwsze morskie 200l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim forumowiczom :)

Dziś chciałem się pochwalić moim 3 miesięcznym akwarium. :) Akwarium prowadzę jak na razie bez sumpa. Na razie nie narzekam na jego brak, ale przecież zawsze jest opcja dołożenia w razie czego. Gdy padła propozycja założenia morszczaka, nie wiedziałem o tym temacie kompletnie nic. Dużo dużo czytalem, dowiadywałem się aż w końcu nadszedł czas na działania. Przeszedłem kilka plag, burzliwe dojrzewanie, czasami miałem chęć pozbycia się baniaka ale jakoś dałem rade, wychodzę na prostą :) A teraz trochę informacji o sprzęcie:

Odpieniacz: wewnętrzny Hydor slim-skim 250.65

Cyrkulacja: 2x vp-102b kiedyś wymienie na coś lepszego ;)

Oświetlenie: narazie jest 4x świetlówki t5 o mocy 39w każda, będą dokładane jeszcze 3 świetlówki albo wymiana całkowicie na ledy

Baniak: Aquael 200l

Żywa skała 20kg

Żywy piasek ok 18kg niektórzy twierdzą, że dużo, ale warstwa nie przekracza 3cm i jak na razie nie mam z nim problemu

Chłodzenie: DIY z dwóch wentylatorów zabudowanych w klapie

Grzałka: 200w póki co nie przydała się ani razu, zobaczymy jak przyjdą mrozy :)

Teraz czas opisać mieszkańców:

2x amphiprion ocellaris

1x Chrysiptera parasema

1x Salarias fasciatus

1x pterapogon kauderni, były dwa ale niestety dwa samce :(

3x Chromis viridis

1x Valenciennea sexguttata

1x Archaster typicus

1x wundermani, na aiptasie, będzie więcej, czekam na dostawe życia do sklepu ;)

2x Lysmata amboinensis

2x Trochus

4x Tectus fenestratus

Korale:

Sinularia, sinularia dura, anthelia, goniopora, litophyton, mała kolonia zoanthus, euphyllia, Entacmaea quadricolor, nazwy jednego korala nie pamiętam hehe :)

Wstawiam link do filmu na youtube

Proszę o ocenę, będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś wychwyci, że coś co jest nie tak ;)

Pozdrawiam wszystkich posolonych akwarystów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie skałą oparta praktycznie o szyby nie jest dobrym pomysłem, moga zrobić się tam strefy martwe i będzie nie fajnie.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, że na początku też tak myślałem. Wiele razy spotkałem się ze stwierdzeniem, że skały należy ustawiać na środku, jednak widzę że u mnie woda za skałami nie stoi, widzę to po drobinkach które pływają w wodzie jak i jedzeniu które czasem wpłynie za skały i nie opada na dno lecz wypływa po chwili zza skały... Na razie obserwuje, ewentualnie w razie jakiś problemów będę zmuszony przestawić skałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, że na początku też tak myślałem. Wiele razy spotkałem się ze stwierdzeniem, że skały należy ustawiać na środku, jednak widzę że u mnie woda za skałami nie stoi, widzę to po drobinkach które pływają w wodzie jak i jedzeniu które czasem wpłynie za skały i nie opada na dno lecz wypływa po chwili zza skały... Na razie obserwuje, ewentualnie w razie jakiś problemów będę zmuszony przestawić skałe

Problem powstaje gdy korale zaczynaja rosnac i "tamuja" przeplyw, ktory i tak jest tam mniejszy od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i faktycznie póki jeszcze mogę to przesunę skały... Chyba nie muszę dużo odsuwać? Centymetr od tylnej szyby powinien wystarczyć? Nie chcę zabierać zbyt dużo miejsca z przodu rozgwieździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koral, ktorego nazwy nie pamiętasz, to clavularia virdis papaya :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koral, ktorego nazwy nie pamiętasz, to clavularia virdis papaya :)

Dziękuję bardzo za przypomnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.