Skocz do zawartości
reek

Akwarium 96l lvl amator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po paru latach Tanganiki i Malawi nadszedł ten dzień gdzie akwarysta mówi albo grubo, albo wcale i wypływa na morskie wody, a konkretnie na imie mi Łukasz i mieszkam w Tychach od 3 miesięcy mam obsesje żeby zrobić akwarium morskie do tego stopnia ze potrafię wstać w nocy i zmierzyc czy mi wejdzie dany wymiar były nawet sytuacje ze wstajac do pracy o 5 normalnie to wstawałem o 1 i przegladalem olx allegro przesuwalem łozko na ktorym spała moja druga połowka i mierzyłem hehehe az stwierdzilem robie na wymiar.

Na wstępie chciałbym pomocy co do baniaka mieszkanie małe i rozmiar, jaki wcisnę na dzień dzisiejszy to 60x40x40

Wymyśliłem to sobie tak:

Akwarium

60x40x40

Lewy bok opti 8mm

front opti 8mm

prawy bok float

tył float

Komin i tu nie wiem, czy na środku tylnej szyby czy bardziej z prawej w rogu.

Otwory: 2x45mm, 1x35mm

Silikon bezbarwny

+

sump 50x30x40 z 3 przegrodami

Chce robić u mycioka albo u gościa z Siemianowic.

Podpowiedzcie czy wszystko gra jak najlepiej dać komin i jakie tło zastosowac, bo chce zamówić jak najszybciej i kompletować resztę czesci, bo chodzę niewyspany.

Edytowane przez reek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajnie że jesteś tak pozytywnie zakręcony słoną wodą :)

Mam jedno akwa od gościa z Siemianowic - ogłaszał sie na olx - niby wszystko ok, ale w domu bym tego nie postawił. Jakość wykonania średnia, ale za to cena super. Mam to akwarium jako dodatkowe.

Morskie do tanich nie należy więc lepiej dołożyć i mieć szkło z najwyższej półki.

Pozdrawiam

Edytowane przez Czesio111 (wyświetl historię edycji)

ab7371e7ff665a13bcc41efdd1b83bd1u1489a1339.png

f89e56a726def77e21d35d5c115b01adu1489a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklo8mm niepotrzebne do tak małego. 6mm wystarczy a i w cenie różnica jest. Komin jak lepiej będzie wyglądać przy patrzenitu a może zewnętrzny na tylnej szybie?zbiornik dość mały trochę miejsca zajmie taki komin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

całkiem niedawno był temat na forum - parę osób narzekało na mycioka (*), proponuję "nadzorować" i na pewno odebrać osobiście najpierw dokładnie sprawdzając - zwłaszcza szczelność i wygląd silikonu - bo z tym bywa ... różnie

(*) czytać tutaj

http://nano-reef.pl/topic/90504-akwarium-96l-lvl-amator/#entry916408

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklo8mm niepotrzebne do tak małego. 6mm wystarczy a i w cenie różnica jest. Komin jak lepiej będzie wyglądać przy patrzenitu a może zewnętrzny na tylnej szybie?zbiornik dość mały trochę miejsca zajmie taki komin.

Nie dopisałem komin ma byc zew. na tylnej szybie tylko nie wiem czy bedzie to miec znaczenie czy jest na srodku czy w przy koncu tylnej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Reek,dobrze nazwales ta pasje obsesja i prawidlowo tez opisales jej symptomy,dokladnie tak wyglada przebieg tej choroby,na szczescie nie jest ona smiertelna i mniej niebezpieczna nizeli inne obsesje...Dobrze ze robisz komin zewnetrzny,zawsze to estetyczniej wyglada a jezeli chodzi o jego ulokowanie to nie mysle ze robi roznice czy bedzie on w srodku czy po boku,wazne zeby powierzchnia wody byla dobrze pomarszczona i w ruchu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

całkiem niedawno był temat na forum - parę osób narzekało na mycioka, proponuję "nadzorować" i na pewno odebrać osobiście najpierw dokładnie sprawdzając - zwłaszcza szczelność i wygląd silikonu - bo z tym bywa ... różnie

No widzisz ja nie w temacie bo mam akwarium od Mycioka właśnie i jestem bardzo zadowolony, ktoś mnie pytał czy to przypadkiem nie akwarium od mycioka nie wiedziałem o co biega, czyli co koleś robi jakieś wałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wałki - po prostu jakiś bubel się trafił (ciekło) i problem z gwarancją ... o ile pamiętam ... trzeba by poszukać tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

aha ok poszukam poczytam z ciekawości, ja jestem zadowolony to moje pierwsze tak ładne akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci jutro sie przejade do mycioka obejrze jak to wyglada moze bedzie mial cos ciekawego na stanie a cos mozecie powiedziec o Przemku ze Szczecina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akwa robił szklarz z Nysy, wykonanie mi się podoba, wszystko estetycznie zrobione, nie cieknie :D i cena rewelacja.

całkiem niedawno był temat na forum - parę osób narzekało na mycioka, proponuję "nadzorować" i na pewno odebrać osobiście najpierw dokładnie sprawdzając - zwłaszcza szczelność i wygląd silikonu - bo z tym bywa ... różnie

To chyba nie było mycioku tylko o tym z siemianowic, tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To chyba nie było mycioku tylko o tym z siemianowic, tak mi się wydaje.

możesz mieć rację - szczerze powiedziawszy ... nie pamiętam dokładnie a skojarzyłem że to ...

jeśli sie pomyliłem to odwołuję wcześniejszego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz 2x 25 (spływ i rewizja) powrót 20 w zupełności wystarczy :)jaka obsadę planujesz?komin może być w którymś z rogoalbo centalnie na srodku (ja tak mam)idealne światełko dla ciebie to 4x24w t5.chyba ze bardziej lps-owo to coś z ledów.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O swiatełku jeszcze nie myslałem jak juz bedzie sie robil baniak to wtedy beda kolejne przemyslenia i pewnie zwroce sie o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak... Miałem Baniak słodki full OW a dziś zamówiłem do posolenia zbiornik stąd http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5938098190 to są wymiary takie jak ty chcesz. Szczerze powiem że ja przy 6mm i bezbarwnym sylikonie nie widzę różnicy. Ja zamówiłem 80x35x40 i jak zobaczyłem to szkło to aż podjechałem do znajomego co ma moje OW i sam teraz nie wiem czy kilka lat temu dałem się oszukać czy to jednak prawda że różnice to dopiero widać powyżej 8-10mm.

Ale do rzeczy... Zamów u nich, ja polecam bo baniak bardzo dobrze zrobiony, świetnie zabezpieczony i jak mają na stanie to będzie w 48h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10 mm nie widzę różnicy między OW a FLOAT. Dla mnie to strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za informacje a nie wiesz czy oni mi dorobią komin?Czy kupić pudełko przelewowe?

Edytowane przez reek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzicie różnicy ?

Zamowcie na RA lub u Przemka w Szczecinie

Przy 4 jest różnica w kolorze

O wykończeniach np szlifach czy też klejenie już nie wspomne


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem... poniedziałek potłukli jedno do piątku miałem u siebie pachnące sylikonem, prawdopodobnie kleją na miejscu. Pudełko jest drogie ale z drugiej strony baniak niedrogi więc może używkę znajdziesz.

Nie widzicie różnicy ?

Zamowcie na RA lub u Przemka w Szczecinie

Przy 4 jest różnica w kolorze

O wykończeniach np szlifach czy też klejenie już nie wspomne

Ci z linku pięknie kleją ze szlifem trapezowym. Ja zdecydowałem się na float bo jak mam szorować twarde glony to wolę twardsze szkło kosztem kilku procent przeczystości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10 mm nie widzę różnicy między OW a FLOAT. Dla mnie to strata kasy.

Moim zdaniem mylisz się.Jest bardzo duza różnica.Im grubsze tym różnica jest wieksza.Powiem tak.Nie żałuj kasy na baniak i zamów u kogoś pewnego.Lepiej dołożyć kilka złotych i później nie żałować swojego wyboru.

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzysz na tafle to nie widać różnicy. Jeżeli patrzysz od boku na szkło, tam gdzie było cięte to widać że jest ciemne.

Robienie tak małych baniaków z OW jest wyrzuceniem kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzysz na tafle to nie widać różnicy. Jeżeli patrzysz od boku na szkło, tam gdzie było cięte to widać że jest ciemne.

Robienie tak małych baniaków z OW jest wyrzuceniem kasy w błoto.

ciekaw jestem co na to użytkownicy posiadający dobrze wykonane zbiorniki OW.Posiadasz taki zbiornik?A moze ktos wcisnal ci kit ze OW a dostales floata?Wszystkie akwaria jakie mialem były ze zwykłego floata.To które mam jest całe OW (ale nie musi)dla mnie jest bardzo duża różnica i nie jest to tylko moje zdanie.Dobrze wykonany zbiornik z szybami OW, ze szlifem trapezowym po rozpakowaniu super wygląda, micha się cieszy i człowiek nie żałuje ani złotówki.Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii Łukasz będzie wiedział co zrobić.

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak patrzysz na tafle to nie widać różnicy. Jeżeli patrzysz od boku na szkło, tam gdzie było cięte to widać że jest ciemne.

Robienie tak małych baniaków z OW jest wyrzuceniem kasy w błoto.

No tak przecież zakładamy zbiorniki żeby się krawędziom przyglądać:)

Każdy ma prawo do własnego zdania, ja na 6mm nie widzę różnicy. Dodatkowo OW jest bardziej podatne na rysy bo ma mniejszą zawartość żelaza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pamiętacie ile razy tu na forum ktoś się pytał czy to co rozpakował to na pewno OW ? bo nie mógł rozpoznać ...

poniżej 8mm nie ma sensu

a już (w/g mnie) szczytem głupoty jest OW sklejone czarnym silikonem :) - a niejedno widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.