Skocz do zawartości
reek

Akwarium 96l lvl amator

Rekomendowane odpowiedzi

No i temat wywrocil sie do gory nogami na lato remont i wiekszy zbiornik w sciane miedzy salonem a kuchnia, ale jak to ja juz napalony tematu nie odpuscilem i pojechalem do mycioka od reki mial zbiornik 50x40x45 wiec go kupilem i teraz trzeba poskladac mysle o fzn 3 do tego jakis odpieniacz dwa jvp 100 lampe led chinczyk albo zamowie u toma led nie wiem jeszcze to mam ciezko ogarnac na start 40l bede mial z dzailajacego baniaka teraz pytanie zywa czy sucha i ile 10kg? ile piasku ? startowac na IO czy bogatej skoro woda bedzie z dzialajacego

Edytowane przez reek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok 9kg w 80cm szerokim i mam za mało jakieś 2-3kg więc 10 u Ciebie powinno być ok.

Ja startuje na Nature's ocean purple base rock docelowej soli i suchym piachu od colombo ale będę brakujące kg dokładał żywej skały. Wszystko ma swoje plusy i minusy, sam musisz podjąć decyzję bo zwolenników jednego i drugiego jest jak z tym OW:)

Ścianę stawiasz? Bo jak tak to myśl o sumpie. Mi już żona zakomunikowała że otwarta kuchnia na salon wkrótce nie będzie"otwarta" i tam stawiam właśnie pół ściany - pół akwa z sumpem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tam bedzie sump obowiazkowo z tego zbiornika co mam teraz przerobie go, a nie chciales zywego piachu? nie wiem co wsadzic do tej kaskady sam siporax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siporax i watę w pogotowiu. Z tym piachem to mam wrażenie że więcej będę się bujał z usunięciem i rozkładem martwej materii w nim jak zasiedleniem go od zera. W końcu piasek aragonitowy wreszcie z suchego stanie się żywym, zwłaszcza że buteleczka stability też już czeka za pierwszym zalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem w grudniu mam do was prosbe o pomoc mam jedna rw4 ustawiona na 6 tryb falowania i mysle czy nie dolozyc na przod koralii 900 a je ao troszke skrecic ? Czy ta jedna wystarczy?

Druga sprawa blazny upodobaly sobie euphylie ktora juz ma dosc jak zmienie jej miejsce to blazny beda szukac nowego mieszkanka i jest szansa ze trafia do ukwialu czy przeniosa sie razem z euphylia?

 

d8cce073b2b09.jpg

 

Edytowane przez reek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50/50 mogą przenieść się razem z euphylią, zamieszkać w innym koralu który jest w pobliżu aktualnego domu lub jak będziesz miał szczęście to w końcu odkryją ukwiał. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.