Skocz do zawartości
Gość Paragon

Ustawienia widma w lampach led

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Witam od kilku dni bawię się lampą led kupioną tutaj na forum Radion X30W (120W) i tak się zastanawiam jak dobrać widmo procentowo tak aby koralom było dobrze :), pomijam tu kwestię predyspozycji kolorów tylko faktycznie co jest potrzebne ja aktualnie mam ustawione

- Royal Blue (100%)

- Blue (100%)

- Cool White (15%)

- Green (20%)

- Hyper Red (20%)

Jasność 100% według programu Lampa w tym ustawieniu daje 75W, akwarium 64x35x45 lampa wisi na wysokości około 30cm nad lustrem wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem i ja ciekawy jaki jest stosunek poszczegolnych kanalow wzgledem siebie w najwiekszym momencie swiecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie program nienajgorszy, sam używam bardzo podobnego, z tym że ja mam Radiony 3 generacji i mam jeszcze dodatkowo diody UV. Koralowcom powinno być dobrze, możesz ew. podciągnąć odrobinę biały kanał.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

W zasadzie program nienajgorszy, sam używam bardzo podobnego, z tym że ja mam Radiony 3 generacji i mam jeszcze dodatkowo diody UV. Koralowcom powinno być dobrze, możesz ew. podciągnąć odrobinę biały kanał.

wiesz troszkę zmieniłem ustawiłem z lampy, tak jak piszesz dodałem więcej białego ale tylko w południe plus świty i poranki na czerwono :), wylączylem fazy księżyca bo mnie drażniły :), wiesz pisałem do Producenta koszt upgradu do G3 Pro jakieś 700-800zł plus koszty transportu, całkiem możliwe że jeżeli będę rozbudowywał zbiornik to podeśle do nich lampę, a G3 oprócz UV ma tez chyba większą moc tak?

post-25099-0-02894100-1481484687_thumb.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Radion 3Gen ma 150W a w wersji Pro nawet 170W.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.