Skocz do zawartości
mario-sz

akcja: "poczytaj mi mamo" (TATO)

Rekomendowane odpowiedzi

Na święta zakupiłem ładne książeczki z Kubusiem Puchatkiem aby czytać swojej córeczce. Książeczki skądinąd bardzo ładnie i "po mistrzowsku" przetłumaczone.

Pytanie? Jak mam uczyć dziecko? CZYM SIĘ WZOROWAĆ?? EFEKT: zobaczcie sami! Jakie MATOŁY maczały w tym palce? I TO WYSZŁO DO KSIĘGARNI W CAŁYM KRAJU???Przecież nawet po angielsku miód piszę się CAŁKOWICIE INACZEJ. Więc o ZŁYM przetłumaczeniu nie może być mowy.

CZY MAM ROZUMIEĆ, ŻE W TYM TEŻ MACZAŁ PALCE MINISTER GIERTYCH??????

CZEGO mam nauczyć mojej córki? POPRAWEJ POLSZCZYZNY??????

kubus.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze to mial byc taki dowcip...tylko troche komus nie wyszlo, albo do konca nie przemyslal do kogo to adresowane jest, ale coz nie ma sie co dziwic dysmozgia jest ostatnio dosc powszechna...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio seplenienie jest w modzie znaczy w rzadzie :Sad

i chyba od malego chca nam to wpajac do glow :D:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od dziś piszemy GIERTYH :Sad taki dowcip :D

Jutro to dam do teleexpresu :D zobaczymy czy dostanie "złotą czcionkę"


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MJUT jest w porządku. W anglojęzycznej wersji Kubusia jest HUNNY, i pare innych celowych błędów. Bierzcie namiar na to że Puchatek jest misiem o bardzo małym rozumku, więc z ortografią ma problemy :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, Wy głupiutkie misie...a widzieliście jak w oryginale brzmi nazwa miodku?? jest hunny zamiast honey - nie popadajcie już w skrajności, taki był zamysł autora bajki o Kubusiu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze nie jest mniut


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wiadomo ze kubus jest sb-kiem, sa na to teczki! Prosiaczek to konfident, taka prawda!! Wogole to uklad, przeciwko Kaczynskiemu! kubus sie msci bo go amnestia maturalne nie obejmuje. Ale kret wszystko zweszyl


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze że choć 2 fanów Kubusia P. jest na tym forum. Dokładnie tak jak pisali, Puchatek jest misiem o bardzo małym rozumku i celowo w całej książce jest kilka takich kwiateczków. Oj Mario Mario, widać że w dzieciństwie nie byłeś fanem puchatka :Sad


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie byłem :D I chyba nie będę :Sad Ale jakby Miodek to zobaczył to by chyba zrobil niezłą aferę :D

Nieszkodzi, że jest głupiutki. Ale po co mam wychowywać dziecko "po głupiutkiemu" :D

LEPIEJ ŻEBY MAJA MĄDRA BYŁA :D Zaraz spalę tego kubusia :D Niech czyta: "Stawka większa niż życie" :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz lepiej niech Maja czyta kubusia - jak przeczyta, to nie tylko bedzie madra ale i inteligentna - takie celowe bledy mozna dziecku wytlumaczyc, to rozwija wyobraznie, w tym przypadku bedzie pamietac do konca zycia jak sie pisze miód. pzdr

edit do fanow Kubusia: przychodzi Kubus do Prosiaczka z wiadomoscia: Prosiaczku, Krzys dal nam 10 barylek miodu (miut), 7 dla ciebie i 7 dla mnie - Alez Kubusiu, 7 i 7 to 14 a nie 10. - Ja tam Prosiaczku nie wiem, ja tam swoje 7 zjadlem.

pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubuś jest najlepszy - do dziś to moja ulubiona książka (a umiem czytać jakby ktoś się pytał :Sad )

Ostatnio jak wpadliśmy z kumplem 2m 100kg wagi do kina na "Kubuś i Hefalumpy" to kasjerka myślała że sobie żartujemy i na początku nie chciała uwierzyć że na bajke przyśliśmy :D

Mario uwierz że pod tymi głupotami kryją się wręcz bez mała filozoficzne wywody. Moje dziecko na pewno wychowam na "Kubusiu Puchatku" i "Chatce Puchatka". Koniecznie na pełnych orginałach a nie na tych disneyowskich bzdetach na kilka stron.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja potwierdzam - jest w porządku :Sad

...

"To po prostu niebywałe,

Pełen garnek miodu miałem,

A na garnku tak jak drut

Napisane było MJUT. :D..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem fanem Kubusia (co oczywiste :Sad ) ale również należę do obozu Małego Księcia :D

A tak ogólnie to zastanawiające że mnie się podobają często książki czy sztuki z "Kubusiem" w tytule :D np. Kubuś fatalista i jego Pan :D

A co do błędów to Marousz nie ma się co denerwować :D ja robię mnustwo a w pracy mało to przeszkadza bo są komputery :D jedynie to jak pisałem do mojej żony (młodzież nie wie co traci unikająć listów) to najpierw pisałem na kompie, sprawdzałem pisownię a potem przepisywałem na kartki :D.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario-sz kubusia jej nie czytaj bo to niesa ksiazki dla dzieci!!:Sad:):D pusc jej mortal kombat tam przynajmniej niema bledow ortograficznych!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dawno dawnto temu kubusia czytalem ale nigdy na to uwagi nie zwracalem :)

Cos mosiw tym byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.