Skocz do zawartości
Misiol69

Glony

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w dojrzewającym akwa (niecałe 2 miechy)pojawienie się glonów zielonych(nie są to nitkowate bo z tymi wspaniale walczy Salarias) to rzecz normalna?Walczyć jakoś z tym czy to musi poprostu minąć?Wyczyszcze szybę (zwłaszcza przednią)a po 2 dniach curwa cała jest zielona!!:Sad(

Parametry wody raczej są ok jedyne do czego można się doczepić to NO3 ok 10 i pH 7,8.....od 2 dni leje kalkwaser może to coś pomoże...


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma :Sad TEŻ TAK MAM :D Potem jeszcze tylko cyjano i okrzemki :D Tak z pół roku i wszystko przejdzie :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy tu pisano - akwarystyka morska jest tylko dla cierpliwych :Sad

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrfasz to w jednym..

Zalozysz drugie wieksze i to samo przezyjesz:)

Uroki wyzszosci morskiego nad slodkim :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):) oby tak było.Pisano dużo o zielonych nitkowych które u mnie jakoś szybko zeszły

200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli powoli i do przodu u mnie tez tak sie dzialo zaczolemrobic czestrze podmiany i sie uspokoilo a potem podmiana duza co 2 tygodnie i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokladnie to samo, 7 tygodni akwa, glony zielone zaczely znikac, dobra rada okazolo sie wylaczenie oswietlenia na okres 6-7 dni, do tego pobawilem sie troche w skrobanie skalki i chociaz nie mam jej tak duzo to nie moge powiedziec zeby to bylo zabawne (szczegolnie jak w binie znalazlem kraba i slimaka ktore zawieruszyly sie w skale). Juz jest duzo lepiej (mam resztki tych brazowych gnijacych glonow)ale teraz kolejny problem, zaczela mi zieleniec skala:

100_1660.jpg

100_1662.jpg

100_1661.jpg

100_1658.jpg

Na dole dorzucilem dwie fotki slimaka ktorego wypatrzylem na skale, ktos cos wie co to za bydle? Za glupi bylem zeby stworzyc wlasny temat o problemie ze skala i slimakiem, a dokladnie zeby wkleic tam jakos zdjecia, w koncu sie udalo wiec zeby nie bylo ze robie burdel nowymi tematami ktore potem prosze o kasowanie podczepilem sie na chwilke, mam nadzieje ze autor tematu nie ma mi tego za zle...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do glonów, to pomału też staję się weteranem. Ten sam problem - czyli zieloniutkie, drobnutkie glony na przedniej szybie. Innych nie ma (cyjano, czy okrzemki itd - przeszło). Mój baniak ma ponad 3 miesiące. Wczoraj zrobiłem test:

- zasolenie - 1.023

- Ph - 8.0

- Kh - 9.0

- Ca - 400 mg/l

- Mg - 1040 mg/l

- NO2 - 0 mg/l

- NO3 - 0 mg/l

- NH3 - 0 mg/l

- PO4 - 0.1 mg/l

Do tego:

- wsadziłem UV od 2 tygodni włączone 24h/24h.

- skróciłem czas świecenia HQI z 10 do 8 godzin

- zmniejszyłem lanie pokarmu dla korali (co 3 dzień mniejsze dawki)

Jest poprawa, tzn. szybę czyszczę co 3-4 dni a nie codziennie.

Zmniejszenie fosforanów załatwiłoby problem. One zawsze są i stanowią pożywkę dla glonów. Myślę, że rzeczywiście za pół roku to się dopiero ustabilizuje.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku dojrzewających baniaków nie jest to nic nadzwyczajnego. Moim zdaniem wsadzanie już korali zwłaszcza twardych np LPS to błąd, bo parametry będą skakać jeszcze przez jakiś czas. Fosforanó można się pozbyc tylko przez dolewanie i podmienianie naprawdę czystej wody, no chyba że ktoś chce zastosowac jakiś absorber ale to drogi biznes i nie zawsze skuteczny. Dobrym sposobem jest też posadzenie calurepy jakiejś fajnej ozdobnej ale takiej którą łatwo można kontrolować. Polecam toxifere albo selpuldares czy jakoś tam. Fajne długi listki takie pocięte. Nie polecam tej wyglądającej jak winogrona, nie pamiętam nazwy. Szybko zarośnie baniak a walka z nią wkurza jak z cjano. Skałą robi się zielonkawa bo pewnie parametry wody nie są ok, tzn za mało Ca i Mg - mufti podnieś Mg do 1300 np. Ballingiem (przejrzyj stronę L.Bolesłąwskiego). U rszty pewnie to samo chociaż nie podali wyników badań. Przez okres dojrzewania nie zaleca sie dolewać do akwa cokolwiek a zwłaszcza pokarmów dla korali, tym bardziej ze jest ich tam zaledwie kilka. Warto za to podać Ballinga lub wodę wapienną + magnez i czekać. Czekać, a jak już zacznie sie stabilizować to wtedy czekać i jeszcze na wszelki wypadek poczekać.

Pozdrawiam


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.