Skocz do zawartości
ZenonPL

Instalacja filtra RO

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyszedł do mnie zakupiony używany filtr RO...ale coś mi się nie podobają jego prefiltry, wydaje mi się że są zamontowane do góry nogami...nie widać nalepki na tym drugim, ale na nim strzałka z podpisem FLOW idzie w dół. Może się nie znam, nigdy nie miałem RO, ale na chłopski rozum coś mi tu nie gra. Niestety sprzedawca nie odpisał na moje pytanie, więc muszę zdać się na Was. I jeszcze jedno: zostawić tak jak jest czy natychmiast zamienić?

Za jakiś miesiąc planuję zakup nowych prefiltrów tak czy siak.

EDIT: Planuję go podłączyć do rury dostarczającej wodę do pralki, tj. złączkę od RO przykręcić do rury, a do złączki wąż od pralki. Można tak?

5786cba67e3c1781.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zukup tych prefiltrów od razu. Koszt niewielki, a będziesz miał pewność. Nie eksperymentowałbym, tym bardziej, że to morszczyzna. Reakcje na złą wodę będą momoentalne.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sposób montażu RO

http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=34

Patrząc na fotki wszystko jest OK, kieruj się strzałkami na prefiltrach.

Przyjrzyj się koncówkom prefiltrów, z jednej strony są jakby zamykane, popatrz na fotki dołączonego linka i spawa jasna :Sad, powodzenia


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zako, u Ciebie jest OK - woda płynie zgodnie ze strzałkami przez filtr mechaniczny, węglowy i osmozę na końcu. U mnie jest poprzestawiane. Wiem że filtr (chyba) był uzywany w takiej konfiguracji przez ok. 2 miesiące - czy mogło to uszkodzić membranę?

No chyba że jakiś perwersyjny pracownik poczty mi to złośliwie poprzestawiał :Sad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eltom, to może jakiś ślepy jestem...ale wydaje mi się że u mnie rurka doprowadzająca wodę z wodociągu idzie właśnie do filtra ze strzałką w druga stronę, czyli "pod prąd"....

Dzięki za linka, nie mogłem tego diabelstwa znaleźć :Sad

Aha, bo góra fotki jest obcięta, i nie widać - rurka doprowadzająca wodę z wodociągu jest przykręcona do prefiltra z niebieską naklejką - tego po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ok tak jak powinno byc

jesli zle zamontowales filtry to membranie nic sie nie stanie jedynie filtry masz do wymiany

1szy sendymentacyjny

2gi weglowy i membrana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZenonPL

Na zamieszczonym przez Ciebie zdjeciu prefiltry sa odwrocone, czyli podlaczone nieprawidlowo - zmien to natychmiast. Mozesz jako pierwszy podlaczyc filtr weglowy a jako drugi sedyment, bedzie bezpieczniej dla membrany. Mozesz oczywiscie podlaczyc filtr razem z pralka,wazne zeby byla to woda zimna.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZenonPL :

Eltom, to może jakiś ślepy jestem...ale wydaje mi się że u mnie rurka doprowadzająca wodę z wodociągu idzie właśnie do filtra ze strzałką w druga stronę, czyli "pod prąd"....

Dzięki za linka, nie mogłem tego diabelstwa znaleźć :Sad

Aha, bo góra fotki jest obcięta, i nie widać - rurka doprowadzająca wodę z wodociągu jest przykręcona do prefiltra z niebieską naklejką - tego po lewej.

hehehe, nie twierdzę że jesteś ślepy, może cos tam sie pokiełbasiło przy montażu, uwagi kolegów i link pomoga Ci napewno, tylko dokładnie przypatrz sie końcvówkom prefiltrów


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przegladalem link od eltoma i widze ze sam na odwrot podlaczylem filtry choc tak mi mowili w sklepie w ktorym je kupowalem???

Mam nadzieje ze odwrotna pozycja filtrow nie wplynie na jakosc wody???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taki pomocny link trzeba podziękować koledze Kraszanowi :Sad


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 1szy ma byc weglowy a 2gi sedymentacyjny?

bo juz sam sie pogobilem :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze teraz jest dobrze:)

221-dscn4094.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy zmienilem filtry na nowe zaczely wylazic mi glony..

teraz juz wiem dlaczego:)

mam nadzieje ze teraz wszystko wroci do normy :Sad:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Osmoza już sobie pracuje, podpiąłem ją do wężyka doprowadzającego wodę do zbiornika w kompakcie WC bo było wygodniej, i żona się nie czepia że brzydko wygląda bo sam filtr jest schowany za zbiornik :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.