Skocz do zawartości
orthoptera

Kostka 35x35x35 Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 lata zamierzałem mieć swoje morskie akwarium niestety ze względu na koszta przekładałem to do tego stopnia że założyłem słodkowodną kostkę. Opisane awarium sprzedałem i od dziś jestem szczęśliwym nabywcą nano reef 43l.

wiec tak:

- akwarium 35x35x35cm 43l opti white 8mm

- oświetlenie led, DIY 32w wykonane przez jednego Pana z forum:)

- ogrzewanie Aquael 50w

- cyrkulacja koralia nano 900

- filtracja: kaskada Aquael VZN3 z mediami (skała pokruszona, phosguard)

- żywa skała ok 7-8kg

- piasek nieożywiony ok 2-3kg

- ok 70% wody z poprzedniego zbiornika

szafkę przerobiłem z poprzedniej kostki 30x30, całe akwarium wraz z życiem 2 koralowce jakieś grzybki i błazenka kupiłem w sklepie akwarystycznym w P-u dodałem tylko piach (bo tamtego było bardzo mało)

na chwile obecną po wyklarowaniu sie wody zasolenie 1,023 temp 25st resztę parametrów zamierzam zrobić w tyg jak zbiornik ustabilizuję się po przeniesieniu, zgodnie z zaleceniami w sklepie z morszczyzna dodałem na start starego zbiornika 10ml Stability. Na razie bez tła ale docelowo ma byc czarne.

Chciałem zapytać jakie media filtracyjne mogę jeszcze dołożyć? jakiś węgiel, siporex? czy jest szansa że obejdzie sie bez jakiegoś drastycznego dojrzewania zbiornika?

5qAOPj.jpg

87pcaX.jpg

kto4c8.jpg

o4yrmv.jpg

0N8NA9.jpg

o4ooKF.jpg

5qAOPj.jpg

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiorczniczek, planuje cos podobnego. Mam pytanie ile cm odstaje kaskada od szyby akwarium? 14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

siporex to beton komórkowy :)

jak masz pokruszoną skałę to Siporax zbędny (ale nikt nie zabrania dołożyć jak jest gdzie)

odpieniacza nie planujesz ? to tej kaskady mieści się Resun sk 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na górze (w tym miejscu najwięcej odstaje) 13cm, co do medium filtracyjnego przejęzyczenie, narazie planuje podmianki jednak rozważam właśnie ten odpieniacz tylko akwa mam w pokoju gdzie sypiamy i nie wiem jak głośno on działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak dasz tłumik na rurce od powietrza to ciszej od chlupiącej kaskady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kaskadzie słychać tylko silniczek wysoki poziom wody powoduje że nic nie chlupie mimo że przelew ustawiony na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. coś takiego - można zrobić samemu z "byle rurki"

post-23855-0-41161100-1481387595_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne to oświetlenie, ma wschody i zachody?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma tylko muszę drugi programator zakupić i wtedy można ustawić wschody i zachody, p.s silva te rurki to gdzieś na resun się montuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładniutkie ja dzisiaj również odpaliłem wreszcie :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z nowego posolonego w Poznaniu, bo patrząc na odsetek ogłoszeń na różnych giełdach w sieci, to chyba nie ma prawie nikogo.

Życzę powodzenia.

PS

błazenek z jakiego sklepu, jeśli można zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, baniak naprawde ładnie się prezentuje widać że przemyślana konstrukcja. Odnośnie odpieniacza mieści się również sera PS130 kolega ma i sobie chwali. Jeżeli chodzi o skałę to ten jeden kawałek na zdjęciu wydaje się być dość blisko szyby proponował bym odstawić tak abyś z każdej strony doszedł czyścikiem bo zajdzie glonem i będzie trzeba męczyć się żyletką. Teraz pozostaje czekać aż korale zaczną się rozrastać i przyjdzie ochota na większe :)

PS. Wydaje mi się że w okolicy jest sporo "posolonych" tyle tylko że mało kto się ogłasza :)


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za cenne rady faktycznie kamień jest blisko szyby, więc go przesunę, jak zakupiłem całe akwarium wraz z błazenkiem ale z tego co wiem jest on ze sklepu aqua nature ul.Niecała 10/10 Poznań facet ma fajne akwaria i błazenki również.

P.s wystarczy spojrzeć na olx gdzie praktycznie z Poznania nie ma ogłoszeń :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jakieś ryby to duży wybór masz w Aquamedic albo jak chce Ci się przejechać parę kilometrów to Crazycoral w Bydgoszczy. A morszczaków paru jest, daj ogłoszenie co chcesz kupić. Będę likwidował akwarium i zmieniał na większe, więc może czymś będziesz zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda :) chyba nikt Ci nie odpowiedział w tej sprawie - resuna dajesz do kaskady po wyjęciu jednego z koszyków. U mnie to działało super w pierwszym szkle (stuningowałam resuna i to już w ogóle byl czad - Google podpowiada nawet tuning krok po kroku :) ). Pozdrawiam nowego posolonego :)

PS może nie doczytalam ale ile ma akwarium? Nie za szybko na ryby??

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda :) chyba nikt Ci nie odpowiedział w tej sprawie - resuna dajesz do kaskady po wyjęciu jednego z koszyków. U mnie to działało super w pierwszym szkle (stuningowałam resuna i to już w ogóle byl czad - Google podpowiada nawet tuning krok po kroku :) ). Pozdrawiam nowego posolonego :)

PS może nie doczytalam ale ile ma akwarium? Nie za szybko na ryby??

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

a głośno chodził Ci odpieniacz? jeśli chodzi o akwarium ma juz ponad rok z tym że je odkupiłem i przeniosłem a ze względu na małą ilość piasku wymieniłem je na nowe i uzupełnienie wody dałem 25%RO reszta przyjechała z akwarium koralowcami i rybą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowalabym wstrzymanie się na jakiś czas z dalszym dodawaniem życia. Przenosiny to spory szok i może być małe dojrzewanie więc warto mieć to na uwadze, ale dobrze że nie całkiem świeże szkło.

Resuna nie wspominam jako szczególnie glosnego. Owszem jak każdy odpieniacz costam mruczy ale bez specjalnego przeszkadzania - u mnie szkło zawsze jest w salonie i tylko ostatni odpieniek z RSM był głosny :) resun nie dodaje wiele do pomruku kaskady imho :) zwłaszcza po dodaniu tłumika na wezyk powietrza

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje za odpowiedz, tak jak pisałem pod koniec tyg zrobię badanie wody czy coś tam się nie kluje i wtedy po konsultacji podejmę decyzje bo chciałem coś do czyszczenia dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam szkiełko??

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

więc od ostatniego razu trochę sie pozmieniało, doszło kilka koralowców m.in quadricolor, calustrea, xenia,  rhodactis zielony fluo, które zakupiłem od kolegów z forum, dokupiłem też błazenka który okazał sie niewypałem:/ niestety wcześniej chwalony przeze mnie sklep sprzedał mi rybkę która była u nich 4 dni, dziwnie pływały już w sklepie ale sprzedawca zachwalał że to nic takiego, mimo aklimatyzacji na drugi dzień padł:( dodatkowo po ok tyg mój błazenek którego wcześniej posiadałem zachorował prawdopodobnie na Clownfish Disease: Brooklynella i padł. Przez ponad 3yg akwarium stało puste a do filtra dołożyłem węgiel, wyniki niby ok tylko no3 25, dodatkowo calustrea widoczna na zdjęciu zaczęła tracić zieloną skórę i nie polipowała i też poszła na straty:/ reszta koralowców ładnie sie pompuje, od dwóch dni postanowiłem znów wprowadzać życie i zakupiłem błazenka (obecnie NO3 przez podmianki obniżyłem do 10 i ciągle spada, Ph 8,Kh 7,8, PO4 O) planuje jeśli wszystko sie ustabilizuje dokupić jakaś rybkę plus ślimaki i krewetkę czyszczącą. Niestety w Poznaniu jest bieda z sklepami z morszczyzną we wcześniej wspomnianym sklepie z wiadomych względów ryb ani nic już nie zakupie (zresztą co tam byłem to coś pływało do góry brzuchem), aquamedic ponoć trzeba uważać bo sprzedają ryby prosto z odłowu, a u Pana z reef-poznań mały wybór:/ Mimo iż troche zostały podcięte mi skrzydła próbuje dalej;) poniżej kilka fotek (miniatury można powiększyc) m.in w/w calustrei 

619f6b1a1a8f.jpg

68a547585752.jpg

92cbf9ef16bd.jpg

9af75d684cb2.jpg

15ce2308f71f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wystartowałem z identycznym litrażem:) Dołożyłeś może odpieniacz??? Sam się nad tym zastanawiam ale nie wiem czy jest sens. Mnóstwo różnych opini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, natan2012 napisał:

Niedawno wystartowałem z identycznym litrażem:) Dołożyłeś może odpieniacz??? Sam się nad tym zastanawiam ale nie wiem czy jest sens. Mnóstwo różnych opini

nie mam odpieniacza boję się jego głośności opinie różne dużo osób piszę że bąble lecą do akwa na razie robie podmianki i chyba przy tym litrażu na tym pozostanie, a jaką masz obsadę? ja mam na razie błazenka i nie wiem co jeszcze dokupić na pewno będzie krewetka czyszcząca jakaś babka, i nie wiem czy drugi błazenek czy co innego?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odpieniacz na kostkę lipową - jest tak głośmy jak pompa ... przynajmniej ładnie napowietrza wodę bo ze skutecznością odpieniania bywa różnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dokładnie takie samo akwa. Miałem Odpieniacz na kostkę. Teraz mam tunze 9001. Oba odpieniacze w kaskadzie. Nie są głośniejsze niż sama Kaskada. Zmieniłem Odpieniacz bo na kostkę miał za mała wydajność.

Pzdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są odpieniacze zew. wieszane gdzies na szybie z tyłu? np takie co sobie wode pobierają i wpuszczają z powrotem? czy posiadając taki odpieniacz gdyby ew nawet ten resun 300 głosno chodził na noc go można wyłączyć żeby druga połowa nie marudziła?

6 minut temu, Olaf Nowicki napisał:

Witam. Mam dokładnie takie samo akwa. Miałem Odpieniacz na kostkę. Teraz mam tunze 9001. Oba odpieniacze w kaskadzie. Nie są głośniejsze niż sama Kaskada. Zmieniłem Odpieniacz bo na kostkę miał za mała wydajność.

Pzdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a co tam masz w tej kostce z życia? tunze 9001 wchodzi do kaskady?

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.