Skocz do zawartości
andrniew

rafka 1200 aktualne fotki

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr1 :

Wiem wiem wazne jest doswiadczenie ale kasa to podstawa zeby miec takie cudo.

Piotrze postaw podobne akwarium w mniejszej skali i wierz mi nie zbankrutujesz. Według mnie wiedza i doświadczenia Andrzeja to jest klucz by uzyskac taki efekt.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy ,

Adamie , Andrzeju -> REWELACJA . Niedościgły wzorzec .

Ale Wam zazdroszczę :con

Nie zapominajmy jednak o Arturze Furtaku :D

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

no i znowu będzie bolało :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle zresztą :-)


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:szok:szok:szok:szok:szok:szok


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle fotki przepiekne ale dopiero na żywo akwarium Andrzeja robi wrażenie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

kolejne

877-_mg_5440.jpg

ten koralowiec mnie zdruzgotal. reszta bez zmian - brak slow. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach... ten Andrzej - znęca się nad nami :o

Zbiornik przepiękny...


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez takie bede mial :yes


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Andrzej, jak Ty to robisz .....................:o

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systematyczna podmiana wody, wymiana wkladow w osmozie, wymiana zarowek i t5-tek dobrej jakosci sol, dobry sprzet (odpieniacz BK + pompy dozujace grotech) dozowanie mikroelementow plus witaminiy z jednoczesna obserwacja baniaka czy sie nie przegina i czy glony nie zaczynaja sie pojawiac, duze fefugium... cos przeoczylem :o ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj.. faktycznie zapomnialem dodac ze korale powinno sie karmic odpowiednio zmiksowanym jedzonkiem na dzien przed podmiana wody. Jeszcze jedno zapomnialem, ze woda z rozrobiona sola powinna sie krecic minimum dwa dni gdyz zaraz po rozpuszczeniu jest zraca :o


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiawiam się, że nie jest to takie proste :o

Oczywiście bez dobrego sprzętu i sytematyczności w obowiązkowych czynnościach przy zbiorniku nie uzyskamy rewelacyjnych rezultatów ale do poziomu Akwarium Andrzeja to nie wystarczy. Tu trzeba doświadczenia w tego typu prowadzeniu akwarium. Jeśli wyskakują glony to trzeba sobię zdawać sprawę czy przesadza się z karmieniem czy np. z aminokwasami i tak dalej. Jeśli u mnie koral traci tkankę to wiem do kogo mam zadzwonić po radę:wink Z tego co wiem Andrzej karmi ryby 6 razy dziennie i co prawda na ten temat z nim nie rozmawiałem ale wygląda na to, że urywa się z pracy aby to robić. Czyli dochodzą poświęcania, którym część z nas nie może sprostać.

Podsumowując - ja też bym chciał mieć zbiornik podobny do prezentowanego tutaj ale same chęci to za mało :wink Oczywiście życzę sukcesów wszystkim "ambitnym" - czym więcej takich zbiorników na naszym forum tym większa motywacja dla osób pragnących mieć akwarium zdrowiem tętniące :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju ,

no i jak tu pokazać na forum swoje fotki przy Twoich :con.

Pomijam już to CO pokazujesz , ale JAK TO pokazujesz. Zdjecia sa cudowne .

No nie, będe musiał kupic nowy aparat .

Pozdrowienia i wyrazy podziwu dla kunsztu fotograficznego .

Ps. Andrzeju , czy to prawda co mówią w sieci ,że swoje sukcesy w dużej mierze zawdzięczasz pomocy kol. Krzysztofa Tryca (?) , tak z ciekawości pytam :o


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, ze moznaby (teoretycznie) odkupic wszystko od Andrzeja, postawic w pokoju i po malej lekcji u naszego mistrza wszysto robic tak samo, a wynik za rok bedzie okrutny.:o

@Adam

Mnie te zdjecia zniechecaja do kupna dobrego aparatu...:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.