Skocz do zawartości
Luki

jakis fajny przelew...

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Wczoraj niestety przelało mi sie akwa (błazen wskoczył do komina i go zapchał) nie mam niestety rewizji i mam problem.

Moze ktos ma jakis pomysl na zewnetrzny przelew, taka rewizje dodatkowa.

pozdrawiam i czekam na jakies podpowiedzi.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie na dodatkowy przelew ale wez na rure spustowa daj siatke o duzej srednicy oczek.zeby bylo ponad max poziomem wody.powinno chociaz zapobiec wciagniecu ryby do rury...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakis pomysl na problem wpadania ryb ale i tak chce zrobic jakis dodatkowy odpływ wody w razie przelania akwa.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz sie musza wypowiedziec inne spece:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja polecam rozwiązanie jakie sam stosuję :)

czyli rura w rurze, cieńcza wewnętrzna jest wyższa i jest to rewizja a zewnątrzną idzie normalny spływ - za;leta taka że masz w tym, samym otworze co poprzednio, wada może się okazać że po dołożeniu wewnętrznej spływ Ci nie wyrabia.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na kratkę zraszającą ? Właśnie dostałem akwa 120/50/55 od AM, i mam dwa otwory.

Po rozmowie z nimi że przy układzie kratka zraszająca, sitko spływu nie potrzeba rewizji. wiem, że ostatecznie mogę poprowadzić zasilanie akwa na zewnątrz.

aby nie było niedomówień. Ten stan rzeczy omówiłem z nimi przed wykonaniem akwa i zgodziłem sie z ich wersją.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam tylko jeden otwór w dnie i nie miałem jeszcze (twu twu:wink) z tym problemów. Na przelotkę założona jest perforowana rura z nasadką więc nie ma możliwości z zatykaniem. Dla bezpieczeństwa zamontowałem czujnik przelania z jednym pływakiem, który w razie czego wyłączy pompę.


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuroslaw

Taka kratka zraszajaca tez bedzie jakims zabezpieczeniem. Albo jak SanMiguel.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie, ja nie miałem rewizji i też byłem pewny że mi się nie przeleje, ale wyjechałem w akwarium nastąpił niesamowity wylęg glonów, takich w których zbierało się powietrze i zrobił mi się korzuch na kratkach zraszających, prawie zatykając je i wode miałem na podłodze. Teraz w nowym akwarium zrobiłem rewizję.

Rozwiązanie : wywiercić otwór w kominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w drugim akwarium po doswiadczeniach z pierwszym świadomie zrezygnowałem z rewizji i jestem przekonany że poprzez odpowiednie przeliczenie rezerwy wysokości akwarium w stosunku do lustra wody oraz odpowiednim zaprojektowaniue komór w sumpie woda nie ma prawa się przelać. Jedyne czym ryzykuję to tym, że moge spalić pompę obiegową :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, a jaka jest szansa że te same glony nie zatkają rewizji ? skoro zdołały w bradzo krótkim czasie zapchać kratkę zraszającą ?

W odpływie stoi u mnie właśnie taka rurka na 20 cm długa z licznymi otworami o powierzchni znacznie mniejszej niż fi rury spustowej. (też wyrób AM i zwie się chyba sitko spływu)

Otworu teraz nie wywiercę. Za to mogę obecne zasilanie przerobić na rewizję, a zasilanie poprowadzić bokiem/tyłem akwarim.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex - o jakich doświadczeniach mówisz ? Jesteśmy na etapie tuż, tuż zamawiania nowego zbiornika i każda informacja nas interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex zapewne mysli zeby sump mial tyle wolnego miejsca aby mogl przyjac splywajaca wode z akwa i komina, a w akwarium tyle wolnego miejsca zeby przyjac cala wode z komory pompy zwrotnej.:)

Jezeli automatyczna dolewka nie bedzie do tej komory to spoko.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli przykre doswiadczenia z pierwszym zbiornikiem, gdzie zbierałem wodę z podłogi :) wtedy zacząłem poważnie się zastanawiać co zrobić by zminimalizować (bo wyeliminować się nie da) ryzyko zalania sąsiadów.

Stani aż tak zapobiegliwy to nie jestem :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.