Skocz do zawartości
Darek S

Jeździ ktoś na bałtyckie dorsze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wprawdzie w lipcu się wybrać na łowienie dorszy z kutra. Kwateruję się w Jastarni.

Możecie coś polecić - jakiś konkretny kuter, szypra itp w rejonie Władysławowo-Hel oraz na co najlepiej biorą.

Poszukuję tez taniego za kilkadziesiąt zł multiplikatora - jakby ktoś miał na zbyciu to prosze o info.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja jeżdzę - i to 3-4 razy w roku.

Wyjeżdzam zawsze z Łeby - szyper z którym pływam ma "szczęście" i każde napłynięcie kończy się miłym połowem. Z autopsji - nie kupuj multiplikatora - duży prosty kołowtorek morski, do tego choinka(odmiana pilkera), jakieś zielone lub czerwone gumki(w zależności od pogody).

Koszt wyprawy - 120zł, o 6 rano wypłynięcie, powrót ok. 16 - średnio ok.40kg ryby - w zeszłym lutym nawet 70kg. Największa sztuka - 8kg. Walczyła jak dorsz :)

Także z Władka nikogo nie znam - z Łeby jak najbardziej mogę polecić.

Szkoda ze jedziesz w lipcu - niestety mi zawsze jakoś latem te połowy wydają się gorsze(wolę takie pory jak zima - mimo że na przelotkach zamarza woda ( - odczuwalna temperatura -15 i do tego duża fala :)

A jak.... :)

Pozdrawiam i już teraz życzę udanych połowów.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę na dorsze kilka razy w roku tylko, że wypływam z Darłówka. Co sprzętu to polecam zwykły morski kołowrotek. Z Multiplikatorem jest taki problem, że jak zaplączesz żyłkę/plecionkę to już koniec, trzeba dać nową szpulę a w kołowrotku jest bez problemu. A wędkę już masz??

Teoretycznie okres letni jest gorszy niż inne. Z tą rybą to jest naprawdę różnie, są wyprawy, że jest dużo brań i są takie, że nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę latem bo niestety wyprawa na dorsze nie jest priorytetem tylko po prostu wypoczynek dla rodziny a łowy przy okazji. Zaopatrzyłem się z synem w odpowiednie wędziska 100-200 gr wyrzutu i 2,40 długości. Jakieś Jaxony po 50 zł ale wyglądają solidnie i plecionkę 300m 0,25mm. O tym multiplikatorze myśli bardziej syn, więc ogłoszenie jest aktualne ( na wszelki wypadek wezmę zapasowy zwykły kołowrotek :) )

O tej choince nie bardzo mogę znaleść nawet w googlach. Raczej określa się tym zestaw na śledzie, bo wpisanie "choinka" skutkuje zielonym drzewkiem :)

Będę szukał jeszcze.

Czy coś poza awiomarinem jest jeszcze potrzebne ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choinka to inaczej przywieszka

tutaj masz link jak to wygląda:

http://www.allegro.pl/item151782893_system_paternoster_na_dorsza_shaddy_morski.html

jest to w każdym sklepie.

Multiplikator to sobie jednak daruj (zrobi się tzw. kogut i plecionka idzie do śmieci), nawet zwykły kołowrotek wystarczy. Trzeba go tylko dobrze przemyć po wyprawie.

Potrzebne będą pilkerki ok. 100 gr, na większą falę do 150 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja - zacny artykuł.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytam i czytam i coraz bardziej mi się zaczyna to podobać. Wybiore się na pewno i jak mi się spodoba(czytaj = jak cokolwiek złowimy) to będzie stały punkt wczasów :) morzem :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.