Skocz do zawartości
Sting

Lekkie mleko w wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do doświadczonych :) Otóż dojrzewa mi zbiornik (3tyg) i mam w ostatnich dniach bardzo duże natężenie brązowych glonów które atakują wszystko :) od kilku dni mam lekko mlekowatą wodę i nie wiem czy to wina burzliwego rozkwitu tych brązowych glonów czy może przedawkowałem bakterie (gdzieś czytałem, że od tego także się może zrobić mleczna woda). Od kilku dni (jak mam tą mleczną wodę) wymieniam watę filtracyjną dwa razy dziennie i za każdym razem jest wręcz brązowa ! Dlatego też myślę, że to te glony ale nigdzie nic o tym nie znalazłem żeby robiło to mleczną wodę więc pytam co o tym sądzicie ?

Bakterie które do tej pory lałem to na przemiennie raz dziennie

- MICROBE LIFT Nite-OUT (5ml rano)

- MICROBE LIFT Special Blend (5ml wieczorem)

Ostatnią dawkę Special Blend dałem w piątek i wlałem 35ml (czyli tyle ile producent podaje na opakowaniu aby wlewać jednorazowo raz w tygodniu). No i właśnie od soboty mam lekkie mleko. Dlatego też podejrzenie padło na bakterie chociaż tak naprawdę nie dałem ich więcej niż na opakowaniu a brudna brązowa wata raczej wskazuje na te gloniska.

Jeżeli chodzi o parametry to przed wczoraj:

(NH3=0) (NO2=0,5) (NO3=50) (PH=8,1) (KH=9,8)

Dzisiaj:

(NH3=0) (NO2=0) (NO3=0) (PH=8,1) (KH=12,5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "special blend" to chyba takie strasznie śmierdzące bakterie.... po przedawkowaniu robi się mleko, sprawdź jeszcze raz parametry wody, coś nie wydaje mi się że w dwa dni NO3 spadło do "0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to te śmierdzące. No właśnie też jest to dla mnie zagadką że do zera ale zrobiłem dwukrotnie test tak jak zawsze i ciągle zero wychodzi...

aha, wyprzedzę pytanie, testy ktore używam to: Salifert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na zakwit bakteryjny... ale NO3 raczej nie powinno aż tak szybko spaść...

po 2giej podmiance ze znacznie zmniejszonymi bakteriami mleko powinno ustąpić ... ustaw odpieniacz na mokro (jak masz) to usunie szybciej część zakwitu. Zmniejsz dawki albo po prostu poszej jeszzce trochę ... 3 tygodnie to dość świerzy zbiornik i na razie nie ma co mówić o plagach bo jeszcze mogą wykwitać rzeczy z rozpadu tego co Ci w skale siedziało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała sucha, piasek żywy. Akwarium to reefmax więc odpieniacz za dużo nie pomoże ;)

na razie wymieniam te waty (dziwne że tak brudne się szybko robią). Jeżeli chodzi o przejrzystość wody to jest ok. Tak jak pisałem to jest minimalne mleko, tak że z daleka wcale nie widać tego, a dopiero jak się podejdzie to lekka mgiełka jest. Wcześniej jej nie było wiec dlatego zaniepokoiłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc to robota bakterii,pamietam,jak Seb (ktory pewnie w zyciu wlal do akwarium wiecej bakterii,niz my wypilismy wodki) pisal,ze jedyne bakterie,ktore przedawkowane powodowaly mleko w baniaku,to wlasnie Special Blend (co by faktycznie swiadczylo o tym,ze preparat zawiera bakterie,a nie jest placebo wciskane za niemale pieniadze zboczencom zwanym akwarystami morskimi ;) ). Poki co,przestan lac bakterie,a jak mleko nie zejdzie,to pomysl o kampie UV,co jednak w RM-ie jest troche klopotliwe,bo trzeba zrobic jakis tymczasowy obieg.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tydzień temu miałem to samo po tych bakteriach,po 4 dniach woda zrobiła sie kryształ .Zostawić akwarium w spokoju to przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc to robota bakterii,pamietam,jak Seb (ktory pewnie w zyciu wlal do akwarium wiecej bakterii,niz my wypilismy wodki) pisal,ze jedyne bakterie,ktore przedawkowane powodowaly mleko w baniaku,to wlasnie Special Blend (co by faktycznie swiadczylo o tym,ze preparat zawiera bakterie,a nie jest placebo wciskane za niemale pieniadze zboczencom zwanym akwarystami morskimi ;) ). Poki co,przestan lac bakterie,a jak mleko nie zejdzie,to pomysl o kampie UV,co jednak w RM-ie jest troche klopotliwe,bo trzeba zrobic jakis tymczasowy obieg.

baszurek nadaje mobilnie...

Po co mu teraz ta lampa uv? Niech się to w spokoju kisi. Samo przejdzie.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mu teraz ta lampa uv? Niech się to w spokoju kisi. Samo przejdzie.

No przecież napisałem,żeby poczekał :animier: . A że bez ubicia nadmiaru bakterii czasem się nie obejdzie, to odsyłam do tematu http://nano-reef.pl/topic/87712-zagadka-gornej-solniczki-4-mce-dojrzewania-na-zdjeciach/


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, zatem czekam cierpliwie i póki co wymieniam watę dwa razy dziennie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pienidło zapuść i po sprawie 2 dni i git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tydzień temu miałem to samo po tych bakteriach,po 4 dniach woda zrobiła sie kryształ .Zostawić akwarium w spokoju to przejdzie.

Dokładnie tak , biologia zbiornika zrobi swoje, nie trzeba jej przeszkadzać .Stabilizowanie na siłę kończy sie czkawką .Trzeba poczekać na wyrównanie popyt/ podaż , namnożą sie konsumenci naddatków wszystko się ustabilizuje .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem,żeby poczekał :animier: . A że bez ubicia nadmiaru bakterii czasem się nie obejdzie, to odsyłam do tematu http://nano-reef.pl/...a-na-zdjeciach/

Tak, ale akwarium ma 3 tygodnie, pewnie jeszcze dino/cyjano tam się panoszy czy farfocle ze skały, sądząc po opisie. Mleko jak mówi lekkie, a nie całkowite. Nie ma tam życia, więc stabilizowanie na siłę uv tylko autorowi namiesza. Pewnie nawet cykl azotowy dopiero startuje. Poczekać z miesiąc spokojnie.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno miałem mleko w akwa,po dodaniu biodigest+bioptim,przeszło samo po 3 dniach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.