Skocz do zawartości
Gość laszek

Podłoże dla babki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Witam, w chwili obecnej mam żywy piach granulacja 0,25-1mm. Ostatnio kupiłem babkę i większą rybe. I mam bajzel w akwarium jak wieksza ryba sie uspokoi z przesuwanie piachu to babka kopie. Naogrągło biało wszystko pokryte nalotem skałe co przedmucham to za chwile to samo. Czy jakbym zmienił granulację na 2-5mm to dla tej babki bęszie ok? Oczywiście zamierzam jakby co stopniowo zmieniać odsysając ten dronniutki piach. Babka ma z 7cm. Wieks,a ryba 10cm.

post-24066-0-13050000-1482702845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne u babki że kopie jak głupia... Moja to samo wybiera cały piasek i robi chałdę po jednej stronie i co za tym idzie to że piach przez cyrkulacje jest rozdmuchiwany po skałach i czasem jej równam to miejsce bo wybiera do dna szyby. Co do zmiany na grubszy granulat to nie przesadzałbym za mocno bo bedziesz miał problemy z parametrami...bo żarcie będzie ci zalegało po miedzy grysem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Rozumiem. Bo nie powiem od kiedy mam babke piach mam biały. Czy sarcophyton jaknsie zamknął przez ten pył otqorzy się. Poczekać aż samo sie wszystko ustabilizuje? Narazie.leci dużo syfu bo piach 3 lata nie był ruszany poza babilonią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się jak przekopie wszystko tonie uspokoi a piach się też wydymi i będzie lepiej


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babka na poczatku jak kolega wspomnial czaly czas kopala a potem przestala i teraz jest spokojna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz sexguttate, te babeczki kopią i sypia raczej tylko przy dnie, nie zrzucaja go z gory na skały. Ja mam juz drugą sexe, obydwie lubily kopać, ale po skalach nie sypala zadna. Moze to detrutus Ci tak fruwa, a nie piach?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Detrystus napewno i ten że tak powiem pył z piachu bo to był żywy i 3 lata leży w akwarium nigsy nic nie kopało piach leci dogory jak ta duza ryba machnie ogonem ale wisac wtedy ze piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja mam piach najdrobniejszej granulacji i on nie fruwa, tylko detrytus. Korale sie cieszą, jak babka zrobi dym :) a co to za duża ryba?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Moze faktycznie detrytus. Ryba przyjechała mi inna niż zamawiałem.

post-24066-0-93740300-1482761295_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babki tak mają i trzeba to uwzględnić przed zakupem ryby , sexguttata jak napisała Nik@ przekopują siedząc na piasku i nie sypią po toni, jednak przypomniałbym o rybach sanitarnych bo babki kopiące często łapią pasożyty z dna i szybko giną wychudzone, chętnie łączą sie w pary i regularnie przechodzą tarło w zbiornikach zakopując się wzajemnie :smiling:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Faktycznie macie racje koralowcom sie spodobalo bardzo Miekkim. Mam 3 spsy na próbe proste po 4 dniach pylenia zaczely tracic tkanke. Wiekszy bajzel robi ta ryba. Ktos może wie co to jest? Z tyłu za skała zero piachu goła szyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja tez mam kilka sps w tym acre i ona lubi dym. Jak babka poszaleje to acropira wyciaga te biale niteczki. A mierzyles no3 i po4? Moze po tak dlugim czasie gdy piach nie byl ruszany wzrosly Ci azotany czy fosforany

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.