Skocz do zawartości
Areya

Fungia spadła :( jak jej pomóc w regeneracji?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyhaczylam dzisiaj podczas wizyty w znanym sklepie akwarystycznym przepiękną funkię. Zakupiłam, zaaklimatyzowalam i byłoby spoko, gdyby nie Pan Małż, który stwierdził, że jej nie dotknie (nawet przez rękawiczkę) żeby włożyć do akwarium. Ja do dna nie sięgnę więc musiałam sobie pomóc delikatnie chwytakiem i niestety nastąpiła katastrofa. Koral mi się wyslizgnal (nie chciałam mu tkanki pokiereszowac) i upadł (na rękę małżonka na szczęście i z ręki na ziemię na nieszczęście). Wtedy ślubny odrzucił opory i ostrożnie włożył ja do wody. Teraz koral zaczyna się otwierać i widzę jednak ubytek tkanki wokół uszkodzonego szkieletu :( czy są sposoby by mu pomóc? Czy zostawić i czekać aż sam sobie poradzi??

Foto nienapompowanego jeszcze korala, ubytek tam gdzie białe miejsce..

d40e56e1cdbbe95939bd1e91acb7ba91.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna dać rade sama się zregenerować. Jak się pompuje to bardzo dobry znak. Moje 2 po utracie dość dużej części tkanki bardzo ładnie się regenerują. Już prawie nie ma śladu, że coś było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób daj jej spokój umieść w miejscu gdzie jest sporo światła one to lubią tkanka niebawem zarosnie jeśli masz dobre warunki w akwa.Moje drogie nieraz miały obszarpana tkankę ważne że szkielet nie pękł


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi (nieco) lepiej. Tak pięknie rozpoczęty dzień ("Kochanie, może chciałabyś pojechać do Rybki?" - nie muszę dodawac, że zapytałam czy mam jakąś śmiertelną chorobę, że takie na pomysły - wczoraj zaproponował postawienie DRUGIEGO akwarium w sypialni ;) ) tak mi się spaskudził.

Fungia wygląda nieco tylko lepiej, jeszcze nie napompowala się jakoś szczególnie, a była ogromna i piękna. Ale to też kwestia zmiany akwarium. Będę na nią specjalnie chuchac, podokarmiam dopaszczowo.. ale dobrze, że to nie oznacza początku końca. Dzięki!!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fungie 5 rok,wyglada na twarda bestie :). A karmic mozesz jak najbardziej,jape porafi rozdziawic konkretnie i wchlonac w siebie konkretne ilosci :). Ja czasami dokarmiam dosyc grubym pokarmem (mysle,ze granulki 1,0÷1,5 mm) Fauna Marin LPS Color & Grow. Ale mozesz tez smialo dopaszczowo podac kawalki miesa ryby czy krewetki,podobnie jak ukwialowi.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Areya,jesli zobaczysz,ze stan fungii sie pogarsza-widoczne tracenie tkanki,przeloz ja na plaski kawalek skaly,zeby nie miala kontaktu z piachem -uszkodzona fungia potrafi lapac infekcje z piachu,dodawaj rowniez dobre aminokwasy do wody np z firm kz,brightwell aquatics,fauna marin itp.,mi sie udalo odbudowac bardzo uszkodzona fungie od kolegi w 100%,jesli chodzi o sol-uzywam wylacznie soli red sea od wielu lat.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da se radę.. Nie zapominaj o dokarmianiu, co do infekcji to np: solowiec w czosnku, nie jedno zwierzę tym sposobem odratowałem. Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Późnym wieczorem tuż przed zgaszeniem świateł fungia wyglądała już nieco lepiej, choć nadal widać bidulka zestresowana. Zobaczymy dzisiaj :)

Co do karmienia to regularnie leci do szkła czerwony plankton wraz z jedzeniem dla ryb (u mnie np. chrysus bardzo lubi takie drobniejsze pokarmy), a raz na kilka dni Red Sea Reef Energy dla korali. Muszę właśnie coś kupić jeszcze uzupełniająco, ale RS mam jeszcze sporo, bo do soli dostaję za każdym razem nowe butelki :)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja w gębę dostaje solowca, kryl,zalezy co z mrożonek akurat mam.

Raz w tygodniu dostaje, resztę musi sobie nałapać

Tak ogólnie to bardzo twardy zwierzak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.