Skocz do zawartości
ziyo98

pompka do odpieniacza- temat odgrzewany

Rekomendowane odpowiedzi

temat byl poruszamy juz wiele razy, niestety przekopawszy wszystkie posty mam mieszane uczucia.

Problem w tym, iz w mojej starej ELITE 803 walnela gumka i musze kupic szybko nowa pompke ( nie bardzo mam czas czekac na nowa gumke).

Moze zrobilibysmy male podsumowanie tematu i zrobili zestawienie pompek do mini/midi flotora . ktore pompki polecacie, ktore nie, chodzi o stosunek ceny do jakosci. Nie ukrywam , ze w sylwestra przekopalem kilka sklepow w grodzie Kraka, i nic nie wybralem. ELITE 803 w ZOO NATURA chodzi po 56 zlocisz, na ALLEGRO mozna kupic za 32 zety + wysylka ~ 6,5zl.

A moze macie swoje typy zamiast tej pompki? Moze jakis Atman? Aquel czy cos? (nie ukrywam ze Hagen jest glosny).

Z gory dziekuje wszystkim za swoje glosy.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SERA 275R jest tania, cicha i dobra. MAM I POLECAM Hagen to dobra firma i lubie ich produkty. Ale pompki Elite są do d...

Głośne i po pól roku wydajność spada do 10%!!!!!!!!!!!

ŻYWOTNOŚĆ CIU..TA


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sera 275 to niewypał i drugi raz bym jej nie kupił

działa dla mnie głośno, tak jak hagen :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, sa juz 2 glosy i jakże różne, a ja wlaśnie zastanawialem sie nad ta serą.

A może ktoś używa/używał produkty TETRY, Atmana, Jbl? np pompka APS 150 (150l/h). Może to i mało , ale znalazłem posty gdzie była używana Elite 800/801. Mam teraz pożyczoną Aquel 150 od MUFTIEGO, ale jak dla mnie to dmucha na tzw. styk.

Sa jakies dalsze propozycje?


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL miałem ale są za słabe

JBL Pro Silent S100 - 60l/h

JBL Pro Silent S200 - 100l/h

JBL Pro Silent S500 - 150l/h

Po za tym SZKODA kasy na Atmany


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w sklepie pompkę Elite 803 (350 l/h) do Miniflotora.

Kiedyś używałem wersji 801 do odpieniacza i było to dość dobre rozwiązanie.

Proporcja jakości do ceny jest tutaj dobra.


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tylko sera 275 (cicha i ma elektroniczną regulacje i w ciągu roku eksploatacji prawie nie straciła na wydajności) najleprza pompka jaką miałem a miałem ich troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.