Skocz do zawartości
bober6662

Chromis Virdis-dziwne zachowanie.Tarło??

Rekomendowane odpowiedzi

Przez okres świąteczny trochę mniej zerkałem na akwarium,i dzisiaj patrząc co tam się dzieję nie mogłem doliczyć się 3 Chromisów,z 6 których mam.

3 szt.jak zwykle pływały sobie z resztą,a pozostałych nie ma...

Więc szukać zacząłem i czekałem z 20minut aż któraś wypłynie i nic.

Dopiero po daniu im jedzenia się zjawiły,gdzieś zza skały,ale co dziwne jednej z 3 ryb największej pojawił się bardzo ciemny kolor płetwy grzbietowej,i jest dziwnie agresywna nawet do ślimaków.Pozostałe dwie sztuki zaraz po zjedzeniu z powrotem uciekły za skały i tam siedzą,a ta z czarną płetwą pływa tylko i ciągle ociera się o inne,czy możliwe że tak wygląda tarło?

Miał ktoś coś takiego u siebie?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nikogo nie wycieraly sie CHromisy?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wycierały się na szybie. Trwało to krótko .Całe zamieszanie ok. godziny. Miałam wrażenie, że wszystkie razem biorą udział i niektóre były zdecydowanie mocniej wybarwione. I kotłowały się w jednym miejscu. Chyba również zjadały ikrę po po godzinie już niczego nie było.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chromisy wycierają się co jakiś czas ,całe tarło odbywa się głównie na szybach .Samiczka "sieje " ikrą bez składu i ładu .Zamieszanie z całym tarłem trwa około godziny czyli podobnie jak u TMK z tą różnicą iż u siebie nie zauważyłem zjadania ikry przez "rodziców".Za to pozostała obsada ma niezłą wyżerkę ,nawet Nassariusy wyłażą z piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też cała tylna szyba wysiana jajkami,jest ich kilka tyś,samiec atakuje każdą rybę,slimaka,nawet czyścik ,gdy tylko zbliży się do tej ściany.

 


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę temat, choć troche z innym pytaniem. Mam małe starko Chromisów -4 szt. I mam wraźenie, źe od czasu do czasu generują dźwięki przypominające chrobotanie, szczególnie jaglk gonią siebie nawzajem. Czy mam omamy słuchowe czy one naprawdę mogą wytwarzać takie odgołosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dźwięki słychać szczególnie jak rybki szybko poruszaja się w grupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.