Skocz do zawartości
Areya

Filtr kubełkowy inaczej..

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu powiem - nie będziemy rozpoczynać na nowo dyskusji czy kubełek nadaje się do filtrowania morskiej wody, o nie! Mam lepszy pomysł.

AquaEl produkuje kubełki przezroczyste, a ponieważ ja sobie lubię pogmerać przy RSM to przyszła mi do głowy szalona myśl żeby w przeroczystym kuble zrobić refugium :) walczę w displayu stale z caulerpą, choć woda wytłuczona do poziomów nutrientow niewykrywalnych dla Saliferta. Może zabić ja jej własna bronią - 11l kubełek z chaeto i caulerpą, oświetlenie tego ledami w szafce i podpinamy do systemu? Ktoś próbował kiedyś podobnego rozwiązania??

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Areya, jedna wada, silniczek i magnes w kubełku nie są dostosowane do wody słonej, sam pomysł dobry :) Tylko tu jakąś obiegówką musiałbyś bujać wodę przez taki kubełek.

Więc taniej wyjdzie Ci kupić trochę cieńkiej plexi bezbarwnej i wstawić złączki na przelot i podłączyć do jakieś obiegówki.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułam że jest haczyk ;)

Planuję dorzucić sump do RSM tylko z powodu refugium, bo marzę o parce mandarynow i chciałabym im zapewnić dużo jedzonka. DIY mnie nie odstrasza, ale jak pokleje takie pudełko na szczelnie to jak będę wycinać glony? :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr przepływowy i już

Można by na takiej pompce żeby nie zbierać miejsca w akwarium

http://allegro.pl/aquael-pompa-przeplywowa-650l-h-silnik-mini-kani-i6031942088.html


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamontujesz 650l/h silnik MINI-KANI i może się sprawdzić - ta pompa ma ceramiczną ośkę i może być w solance :)

ps. byłem drugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Twistman ma albo będzie miał w ofercie takie gotowe rozwiązania, tzn. coś jakby filtr przepływowy, w środku glony a na zewnątrz oświetlenie led.

Weź pod uwagę, że to że zrobisz refugium czy inne rozwiązanie z glonami nie znaczy, że calurepa nagle zniknie z Twojego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Twistman ma albo będzie miał w ofercie takie gotowe rozwiązania, tzn. coś jakby filtr przepływowy, w środku glony a na zewnątrz oświetlenie led.

Weź pod uwagę, że to że zrobisz refugium czy inne rozwiązanie z glonami nie znaczy, że calurepa nagle zniknie z Twojego akwarium.

Ma już dawno takie cuś w ofercie, podejrzewam że koleżanka o tym wie.. Tylko cena lekko zaporowa ;)

Akurat na stronie nie widzę ale wiem że ludziska używają

Calurepe mi spaghetti prawie wykończyło w refugium..

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie tyle zniknie sama - ale takie rozwiązanie może pomóc - wiem coś o tym - tez były czasy że zarosła mi połowę baniaka i od czasu jak mam DSB z glonami to w głównym zostały tylko niedobitki (regularnie poskubywane rzez kraba)

@Areya a może jakiegoś zwierzaka który to zeżre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle zniknie sama - ale takie rozwiązanie może pomóc - wiem coś o tym - tez były czasy że zarosła mi połowę baniaka i od czasu jak mam DSB z glonami to w głównym zostały tylko niedobitki (regularnie poskubywane rzez kraba)

@Areya a może jakiegoś zwierzaka który to zeżre ?

Właśnie to miałem na myśli, że może pomóc ale nie musi. Jeśli glon jest dobrze wrośnięty w skałę to bez stworzeń, które to zjedzą może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linka do tego filtra bo może ma ośkę ceramiczną ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twistman faktycznie zaporowy. Tu nie ma wielkiej filozofii - ot, uznałam że jak zrobię taniej niż sumpa to będzie git. Sump mi wejdzie malutki, 40x40 w podstawie, a przelew i obiegowka + przenosiny skimmera to więcej $ i zachodu niż postawienie kubła i oświetlenie go ledami ;)

Był w akwarium żółtek, ale trafił mi się jakiś lichy egzemplarz, bo odszedł na wieczną rafę po tygodniu :( przyjechał już chudy, wydawało się że jest lepiej, ale niestety...

Pewnie jeszcze spróbuję, ale to jak będę mogła osobiście wybrac lub od sprawdzonej osoby.

Wracając do tematu - może faktycznie filtr przepływowy i z grzywki. Myślałam jeszcze o przerobieniu komory w panelu, ale jakoś ciężko mi idzie znalezienia odpowiedniego oświetlenia, które mogłabym zanurzyć. Wtedy koszyk na media idzie do komory i mam 10x10x50 cm miejsca na gloniska (no, może połowę tego, bo jak dobrze pamiętam to siporax mi zalega tam ;) ). To by może i było najprostsze.. tylko czym oświetlać?? Mam taką lampkę, która użyje do sumpa w drugim akwarium, na ściance się wiesza. Ale ja mam panel z czarnego szkła (lub oknejony, ale trzyma mocno ;) )

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edit: są różne rozmiary, ale z grubsza to to samo

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5995858210

Myślałam bardziej o tym

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6086229724

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te są przezroczyste właśnie. I ośka ceramiczna w drugim na pewno.

Ale taka rurka w panelu mogłaby się nadac też.. w sumie. Teraz pytanie co lepiej..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gibbesi czy ten planissimum? Jest jakaś różnica? Myślałam o wypuszczeniu drugiego jezowca (T. gratilla ponoć zre glony)...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gibbesi czy ten planissimum? Jest jakaś różnica? Myślałam o wypuszczeniu drugiego jezowca (T. gratilla ponoć zre glony)...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Różnica jest w rozmiarze i lekko innym ubarwieniu, chyba gibbesi, ten drugi rośnie 2x większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Areya, jedna wada, silniczek i magnes w kubełku nie są dostosowane do wody słonej, sam pomysł dobry :) Tylko tu jakąś obiegówką musiałbyś bujać wodę przez taki kubełek.

Więc taniej wyjdzie Ci kupić trochę cieńkiej plexi bezbarwnej i wstawić złączki na przelot i podłączyć do jakieś obiegówki.

Czemu piszesz bzdury?

Te pompki mają ośkę ceramiczną i nadają się do wody słonej


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten multikani i gwinty szybko się wyrobiły, także podejrzewam że przy częstym odkręcaniu do przycinki może być krótki żywot tego filtra.. Nie wiem bo tego nie używałem, może jest inaczej..

Lepszym pomysłem będzie chyba ten panel, w reefmaxie miałem kiedyś spaghetti w panelu


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa jasna. Dzięki za pomoc. Choć troszkę szkoda - to by mogło być przełomowe rozwiązanie dla posiadaczy akwariów AIO i np. naszych ReefMaxow - 10% dodanej pojemności, podmianka przy czyszczeniu filtra... Jakby zadziałało to byłaby bomba :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

multikani sie nie nadaje na glonarium - mam taki od lat w słodkim

zbyt ciemne są te pojemniki

to już lepiej zmodyfikować (pisałem na PW :) ) pojemnik fermentacyjny (piwo itp.)

large_87498612451463d69595c6.jpg70b45d_pojemnik-fermentacyjny-fermentator-balon-zdjecia.jpg

po zamknięciu jest 100% szczelne

więc wystarczy 2 otwory w wieczku , jakieś przeloty i rurka do dna

wersja "comfort" dorobić jakieś "sitka-półki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz bzdury?

Te pompki mają ośkę ceramiczną i nadają się do wody słonej

Dziwne, Eheim najdroższy model też miał ceramiczną ośkę i po 6 miechach magnes w środku szlag trafił. u kumpla było podobnie, ale miał JBL filtr. Później na moim małym akwarium jako obiegówkę wziąłem sam zwykłą pompkę z filtra słodkiej wody by tylko ruch wody zapewniała i nie powiem co zrobiło w mojej małej solance po około 7 miesiącach.

Nie mam zdjęć a pokazałbym jak to wyglądało.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

stanowczo za małe - to może do 50l by się sprawdziło

są większe ale niedostępne w PL - a kupno z wysyłką się nie opłaca

Dziwne, Eheim najdroższy model też miał ceramiczną ośkę (...)

MK 650 (ponoć) może pompować solankę (info nie pamiętam czy www. producenta czy forum ...) - darujcie ale sylwester i % się leją :D

poza tym jak magnes spuchnie to jest gwarancja PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia pomysle nad tym DIY, dzieki za pomysl. Trochę się obawiam czy zamknięcie będzie dość szczelne.. już sobie wyobrażam jak mój trzylatek podchodzi, rusza przelotami a tam fontanna, zalewa pół salonu, mąż dostaje ciśnienia.. ;)

Bede jeszcze myslec nad tym pewnie chwile. Moze cos mi jeszcze zaswita.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.