Skocz do zawartości
Przemek

Nowy layout forum

Rekomendowane odpowiedzi

za szeroko po lewej stronie - szkoda miejsca.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie chyba ominelo bo niewidze zadnych zmian kolorystycznych i jak tu siedze od 2003r caly czas jest tak samo..

Kolorystyke mozna by zostawic

Pozmieniac na stronie glownej by byla zywsza :)

I umozliwic wgrywanie wiekszych zdjec niz do 300kb

No i jakas zakladke do topic-ow w ktorych bierze sie udzial;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba testy trwaja bo ja oprocz kolejnosci watkow i roznicy w szerokosci kolumn duzych zmian nie widze, i dobrze bo mi sie tak podoba... jedno czego mi brakuje od zawsze na tym forum to odroznianie w jakis sposob watkow i tematow przeczytanych od nowych nieprzeczytanych...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zako i @Ewa

Zmiany byly rano a nie teraz, inna kolorystyka inne banerki

Ale na prawde nic nie straciliscie :)

Ten wyglad jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobmy liste i glosowanie kto jest za i jakimi zmianami a Przemek wtedy to przemysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie nowa wyszukiwarka, pokazuje wszystkie rekordy zawolania, a nie tylko 30 ostatnich topicow.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawiona zostala edycja posstów - tzn narzędzia do zmiany kolorów, grubości, wstawiania zdjęć itd można dodać z podręcznego menu.

Wyszukiwarka też działa już sprawniej - cieszę się że się podoba.

Faktycznie, najlepiej aby sporządzić listę - i będziemy zmieniać po kolei, zgodnie z sugestiami.

W tej chwili pracuję trochę nad poprawionymi galeriami - tzn coś w rodzaju dziennika połączonego z szablonem informacji o akwarium wraz z galerią zdjęciową pokazującą "ewolucję" zbiornika.

Tylko z racji już nieco przestarzałej konstrukcji bazy danych trochę to potrwa - wiele rzeczy muszę robić od nowa. Trzymajcie więc kciuki.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LISTA RZECZY DO EWENTUALNYCH ZMIAN:

-Pozmieniac na stronie glownej by byla zywsza

-I umozliwic wgrywanie wiekszych zdjec niz do 300kb

-No i jakas zakladke do topic-ow w ktorych bierze sie udzial

DOPISUJCIE SWOJE UWAGI I ZMIANY JAKIE CHCIELI BYSCIE BY PRZEMEK WPROWADZIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak czytalem ze zdziwieniem o tych zmienionych :D kolorach bo u mnie wciaz tak samo. Ale OK, rozumiem ze przegapilem "rewolucje" :)

Moje spostrzezenia:

1. wyglad

a) przy rozdzielczosci 1024x768

- IE6 prawie dobrze, maly szary pas po prawej stronie

- Opera tak samo

- Firefox po prawej szary pas na ok.20% szerokosci ekranu

przy 1024x768 nie widac pasow po lewej stronie

:D przy 1280x1024

- IE6 glowna kolumna przesunieta troche w prawo, widac pasy po bokach jakies 15% na strone

- Opera glowna kolumna mniej wiecej po srodku, boczne pasy j.w.

- Firefox, glowna kolumna duzo wezsza niz w IE i Opera, tj. lewy szary pas tej samej szerokosci, natomiast prawy 2x szerszy.

c) przy 1600x1200

- pod IE 6 glowna kolumna mocno przesunieta w prawo, w proporcjach od lewej, 30% szare tlo, 50% tekst, 20% szare tlo.

- pod Opera kolumna po srodku, szare pasy po ok.20% z kazdej strony, kolumna tekstu ok. 60% szerokosci ekranu

- pod Firefox, kolumna po srodku, szare pasy po ok. 30% na strone, tekst tylko ok.40% szerokosci ekranu :D

d) przy 1800x1440

- IE szkoda mowic

- Opera i Firefox, wyglad j.w. z tym ze szare pasy NIEproporcjonalnie szersze.

Pod IE 7.0 nie patrzylem, ale poprzednio (jakis 2 tygodnie) temu bylo nie do przyjecia. Calkowicie ucinalo cala prawa czesc kolumny.

2. Kolory i uklad.

Jak rozumiem "wrocilo stare". No i prawidlowo, bo nie zmienia sie rzeczy dobrych i ladnych.

Co do "zywotnosci" kolorow, to jak mawiali starozytni /de gustibus non disputandum est/.

IMHO, zadaniem tego serwisu NIE jest przyciaganie szata graficzna przypadkowych gosci.

No chyba ze bylaby mozliwosc personalizacji forum, zeby kazdy u siebie mial mozliwosc pozmieniac sobie kolorki - ale nie wiem, czy technicznie jest to latwe i proste i czy nie "wazy zbyt duzo". (oraz czy jest sens)

przesuniecie kolejnosci dzialow - kwestia przyzwyczajenia,

ale nie rozumiem, czemu na forum poswieconemu rafie koralowej, dzial korale jest na samym dole, nawet ponizej off-topic i spraw organizacyjnych.

Zwierzata - korale powinny byc przy innych dzialach tego typu.

3. Funkcjonalnosc

a) BARDZO BARDZO BARDZO by sie przydala jakas zakladka do watkow w ktorych bierze sie udzial,

a jeszcze lepiej zeby z tej zakladki mozna bylo niektore - mniej interesujace watki wykasowac.

A juz najlepiej, aby byly DWIE takie zakladki, jedna do watkow jak wyzej, a druga do sledzenia interesujacych watkow. Oczywiście w wiekszej ilosci niż przez PM.

No i zeby byla mozliwosc zapisywac te watki razem ze zdjeciami na dysku lokalnym - bo czesto sie zdarza, ze ktos po jakism czasie usuwa zdjecia ze swojego konta i tez znikaja z watku i pozniej nie wiadomo co bylo na opisywanym foto.

Oczywiscie zapisywanie watku na dysku z mozliwoscia dopisania na dysku aktualizacji danego watku

:D zdjecia wieksze niz 300kb - JESTEM PRZECIW.

Zaraz ludzie beda "bez opamietamia" wrzucac fotki po 5MB, ktore beda sie otwieraly "pol godziny".

Za to przydaloby sie narzedzie dokonujace automatycznej konwersji wyswietlanych fotek do okreslonego formatu, np. 1024x768. Tak samo narzedzie automatycznie zmiejszajace rozmiar fotek, aby nie trzeba bylo o tym pamietac podczas robienia zdjecia, a i pozniej "nie musiec kombinowac". A tak wszystko "z automatu" bedzie OK. Na fotce jpg 300kb juz naprawde sporo widac.

Jedyny wyjatek mozna by zrobic dla dzialu - Fotografia, zeby "automat" nie popsul zamyslu artystycznego autora zdjecia.

Wyszukiwarka - brawo.

Automatyczne logowanie - czumu jest (bylo?) max. na 60 dni?

Rozumiem, ze mozna kogos wylogowac, jak sie nie udziela przez kilka miesiecy, ale zeby tak "z automatu" nawet jak codziennie tu zaglada?

Narzedzie do edyzji postow - OK.

ale czy te narzedzia moglyby dzialac /w obie strony/, a nie tylko w jedna?

Tzn. jak chce pogrubic/podkrslic tekst, to zaznaczam i klikam w menu na pogrubianie/podkreslenie i jest OK,

ale jak chce usunac to pogrubienie to juz trzeba "recznie" kasowac tagi HTML`u.

Mozna cos z tym zrobic?

Ten napis KATALOG ZWIERZAT oraz te ikonki ryby i skal w prawym gornym rogu to moglby jakos migac/pulsowac, czy być jakos bardziej zaznaczone, bo to wyglada (przynajmniej dla mnie) jak szata graficzna strony, a nie jak element aktywny, i nigdy do glowy mi nie przyszlo, (az do dzisiaj) aby tam kliknac.

Na samym dole jest info, ze "serwis nalezy do .... ".

Tekst /ReefShop/ i /Um-Um/ moglby byc aktywnym linkiem. Albo w innym miejscu strony dac linki do sklepow.

I nie ma co popadac w falszywa skromnosc, bo co innego nachalna reklama, a co innego link. Jak ktos bedzie chcial zrobic zakupy gdzies indziej, to i tak tam pojdzie. A dla wielu RS i UmUm sa miejscami gdzie sie zaopatruja w sprzet i zycie.

A co do reklamy nowej dostawy do ReefShpo za pomoca wyskakujacych okienek, to ........ sorry Przemek, ale chyba zdajesz sobie sprawe, ze w dobie wszedobylskiej i natarczywej rekalmy, wiele osob ma po prostu zablokowane wyskakujace okienka.

I ostatnia NAJWAZNIEJSZA sprawa

Obligatoryjny i automatyczny slownik jezyka polskiego !!!

z opcja natychmiastowego bana na 72h za wyrazenie typu: "z kad" "ofszem" itp.

(lista zakazanych zwrotow do uaktualniania)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwazniejsze jest aby forum ladowalo sie szybko i zawsze chodzilo.

Ostatnio coraz czesciej nie laduje sie albo laduje sie wolno.

Takze jestem za tym aby zdjecia mialy ograniczyony rozmiar, glownie jezeli chodzi o szerokosc i wysokosc zdjecia.

Slownik by byl bardzo milym dodatkiem poniewaz razi troszke niedbala pisownia niektorych ludzi.

Co do koloru to mi jest wszystko jedno. Byle w oczy nie kolal. Ten jest ladny i niebieski :-) Podoba mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takze jestem przeciw zwiększaniu rozmiarów fotografii, nawet byłbym za tym by były ograniczone do 200 kB i 700x900 bo inaczej czesto "rozwalają" forum jak się ogląda nie zmaksymalizowane, po co przeganiać w tym względzie serwisy fotograficzne (np. fotografię przyrodniczą czy onephoto).

Co do zakładek z "topikami" to jestem za.

personalizacja jest już możłiwa "względnie" łatwo poprzez własny (lokalny) arkusz stylów ale tak wiec zrobienie tego nie jeste priorytetem ale było by miłe zamiast takiej domowej partyzantki.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

byłbym za tym by były ograniczone do 200 kB i 700x900 bo inaczej czesto "rozwalają" forum jak się ogląda nie zmaksymalizowane, po co przeganiać w tym względzie serwisy fotograficzne (np. fotografię przyrodniczą czy onephoto)

Masz racje.

Ale dobrze byloby, aby narzedzie do zmiany rozdzielczosci fotki na np. 700x900 bylo tu na forum, bo wiele darmowych konwerterow to tak "przerabia" zdjecie, ze "do diabla nie podobne".

Lepiej miec na forum "pod reka" dobry i sprawdzony konwerter, niz samemu kombinowac.

Widze, ze dzial Korale wrocil na wlasciwe miejsce :D - brawo Przemek :yes:yes:yes

I wiesz co Przemek - ten uklad dzialow (tak z perspektywy tych kilku dni) jest lepszy niz ten poprzedni. Taki bardziej "intuicyjny".

Dobra robota :):yes


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.

Wszystkie uwagi zanotowałem - nad częścią z nich już pracuję, pozostałe(jak choćby kwestia narzędzi do konwersji zdjęć do określonych rozmiarów - w formie auto(biblioteki GD2) lub ręcznej przez użytownika - informatyk dostał już zlecenie :D

Będzie możliwość wyboru sobei skórki - będzie słoneczna(czyli białe tło, czarne litery), wersja zwężona(palmtopy i inne).

Ze słownikiem będzie raczej problem - tzn nie mam pomysłu jak engine ma wypluwać poprawnie napisane sł0wa - nie widze problemu, aby wygwiazdkowywać niechciane słowa(w tym te ofkorz, ołuwek itd) - jak nie będą widoczne mozę ktoś pomyśli.

Będzie zakładka do wątków które się śledzi - przypominam jedynie, ze możńa sobie teraz ustawić automatyczną informację o śledzonych wątkach - i po każdej nowej wypowiedzi przychodzi info na maila.Ale wiem o co Wam chodzi :)

Będziemy powolutku to mzieniać, w weekend znowu usiąde i poprawię pare rzeczy.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze napiszę że przy zakładaniu nowego wątka nadal jest stare :D tzn nie ma tego paska nad oknem wpisywania treści :)

co do gwiazdkowania to może zamiast tego dodać przycisk (-) przy poście danej osoby tak że jak ktoś uzna że treść jest nie "ten tego" to przyciskając daje znać autorowi że przesadził - to powinno być skuteczniejsze niż gwiazdki bo za jakiś czas znajdą się sposoby na obejście (np. pisanie fonetyczne brzydkich wyrazów)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brakuje funkcji "Pokaż wszystkie posty wybranego użytkownika" (a może jest tylko gdzieś przegapiłem). Np. teraz wiem, że zabierałem jakiś czas temu głos w jakimś temacie, ale nie pamiętam co to było i nie mogę znaleźć, a tak bym miał swoje posty "na talerzu".


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.