Skocz do zawartości
sarniotko

Probelm z glonami zielonymi w 64 litrach

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

Od jakiegos czasu ( czyt od ok 6 miesięcy) mam problem z glonami zielonymi. akwarium ma 13 miesięcy. próbowałem różnych metod ale glony jak były tak sa.

Parametry ( mierzone salifertem):

temp: 25,0

Zasolenie 1,025

No3 - 10

N02- 0,00

Nh4-<0,25

P04-0,00 ( zapewne glony wszystko wcinaja) nigdy nie było wiecej zawsze woda w tesie jest bialutka.

Mg - 1320

Ca 460

Ph 7,8

Kh-7,3

Oswietlenie zetlight marine wraz ze sterownikiem(swiece 2 godziny wszystkimi kanałami reszta czasu to aktynika), pompa jebao rw4, media filtracyjne, matrix + purigen w 1 komorze fzn 3 a w drugiej grys koralowy. W kaskadzie są też cienkie paski z gąbki oddzielające media filtracyjne

Na dnie żywy piasek

Odpieniacz hydor slim skin nano działający ok 16 h na dobe.

Akwarium na soli kent reef salt mix. podmiana co tydzien 5 litrów wody( przy podmianie nakrętka stability seachem) w Akwarium jest ok 54 litry wody netto. wodana tds pokazuje 0,00 . dwa razy w tygodniu dodaje 1 nakrętke phytoplanktonu seachem.karmienie rybek 0,5 kostki co dwa-trzy dni. rybki zjadają to w ciągu max 30-60 sekund.(mrozona artemia ocean nutrion)

W akwa przebywają dwa black nemo, 1 krewetka czyszcząca, 4 slimaki , rozgwaizda piaskowa oraz salarias który troche skubie te glony.

Korale: xenia + zoa + sinuralia + grzybki + crassa. Generalnie nic nie ginie ale wszystko wyglada raczej marnie. xenia i ukwiał takie troche sflaczałe i nie chcą sie dobrze pompować.

Czy macie pomysły co robie nie tak? Akwarium działa od ponad roku. rybki nie zdychają. wszystkie zwierzęta zyją juz rok w akwarium i nic sie z nimi nie dzieje. Próbowałem szczoteczka czyscic skałe ale nic nie daje gdyż po pewnym czasie odrasta glonik. slimaki go troche wcinaja ale sząłu też nie widze.

post-26163-0-00195500-1483536499_thumb.jpg

Edytowane przez sarniotko (wyświetl historię edycji)

e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...)

Odpieniacz hydor slim skin nano działający ok 16 h na dobe.

a pozostałe 8h zostawiasz zbiornik bez napowietrzania ? mierzyłeś skoki PH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozostałe 8h zostawiasz zbiornik bez napowietrzania ? mierzyłeś skoki PH ?

nie mierzyłem. Wydawało mi się że na noc można wyłączać. Wiele osób tak robi. To może mieć wpływ na glony ? Jeśli trzeba to nie ma problemu zeby chodził 24/24. jedynie co mysłałem to zeby zabardzo nie wyjałowić wody.


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak się da wyjąć skale to wyszczotkuj w wodzie z podmianki

jak się nie da to walcz pęsetą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele akwa szczególnie małych jest bez odpienkow i napowietrzaczy i jakoś dają rade

Nie każdy dąży do zerowych parametrow


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiącami miałem takie same glony przy niemal identycznych parametrach. Nie pomagało rwanie , czyszczenie szczoteczką , salarias , ślimaki w tym dolabella. Preparat na glony remalgae też nic nie dał. Pomogło dopiero zmniejszenie podmian z 10 l co 2 tyg ( w ok 90 l) na 5 l co 2 tyg . Trwało to ok 3 mieś ale glony nitkowate zeszły a w to miejsce pojawiły się algi wapienne. Może u ciebie też sól jest zbyt bogata w stosunku do zapotrzebowania obsady i lepiej będzie robić podmiany mniejsze i rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiącami miałem takie same glony przy niemal identycznych parametrach. Nie pomagało rwanie , czyszczenie szczoteczką , salarias , ślimaki w tym dolabella. Preparat na glony remalgae też nic nie dał. Pomogło dopiero zmniejszenie podmian z 10 l co 2 tyg ( w ok 90 l) na 5 l co 2 tyg . Trwało to ok 3 mieś ale glony nitkowate zeszły a w to miejsce pojawiły się algi wapienne. Może u ciebie też sól jest zbyt bogata w stosunku do zapotrzebowania obsady i lepiej będzie robić podmiany mniejsze i rzadziej.

spróbuje nie bede robic podmianki teraz z 4 tygodnie a pozniej zmniejsze i bede robic 5 litrow co 2 tygodnie. zobaczymy jaki to da efekt


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.