Skocz do zawartości
Mati_zasolony

Zmiana na sól...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Aktualnie posiadam 112l słodkiej wody i zamierzam przemienić ją w solniczkę. Mam dobrą grzałkę i filtr Fluwal 205 Hagena. Chciałbym mieć nano rafę z błazenkami

i krewetami skunksami.

No i tu tutaj pytanie. Czy mój

filtr nadaje się do solniczki? Czy dodawać panel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu mialby byc ten Fluval?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki filtr kubelkowy w morskim do niczego Ci sie nie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu:

odpieniacz

biobale

grzalka

wegiel

pompa powrotna

a w baniaku pompka cyrkulacyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej by sie do tego nadawal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zako :

w panelu:

odpieniacz

biobale

grzalka

wegiel

pompa powrotna

a w baniaku pompka cyrkulacyjna

Zamiast biobali przegroda na glony :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zako - biobale w kominie plus wegiel. Jesli komin jest zalany woda w ok 70-80% to wiekszosc biobali bedzie rowniez zalana woda. Mysle tutaj o rozwiazaniu z panelem, czyli woda wyplywa z komina dolem przez szpare. Pozatym piszesz o weglu - jak konkretnie to ma byc ?

Sorry za glupie pyt :) Ale nie znam nikogo w okolicy z morskim i nie mam jak zobaczyc 'na zywo' Z gory dzieki za odpowiedz.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zaproszenie :)

Przypomne sie na dniach :)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze ktos wytlumaczy czy biobale i wegiel w panelu to podstawowe wyposazenie filtra i jaka role beda tam spelniac?

Chyba dyskusja poszla w zlym kierunku. Cale szczescie, ze Synek mieszka niedaleko.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja od biobali napewno go odwiode, bedzie musiał mieć akwa z sumpem :):)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu moga byc i glony ale alef ma 112L wiec gdzie je tam zmiesci :)

Alef w panelu nie zalewasz biobali do konca tylko tyle by popma byla zalana i wytarczylo wody do nastepnej dolewki

Ja dolewam codziennie okolo 1.5 litra.. biobale nie sa zalane a mi nie przeszkadza reczne codzienne dolewanie wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zako, na biobalach żyją bakterię, które przerabiają amoniak na NO2 oraz NO2 na NO3. Biobale stosuje się typowych akwariach FO oraz w sklepach z bardzo dużym obciążeniem biologicznym i niewielką ilością skały.

W typowym akwarium nie ma potrzeby ich stosowania!!!!!!!!!!! Skała, a raczej bakterie na niej zajmie się rozładem amoniaku do samego NO3.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu kazdy doradza tak jak samemu stosuje

Ja tak mam w 160L i nie nazekam

Alef sam zdecyduje jak chce mniec a narazie pytania zadaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biobale to zaleciałość z akwarystyki morskiej sprzed lat lub akwarystyki słodkowodnej. Prawdą jest, że w dalszym ciągu są promowane przez producentów elementów do tego typu filtracji. Wierz mi, że wszystkie akwaria jakie podziwiałem i powaliły mnie na kolana nie widziały na oczy biobali. Po co stosować coś co w niczym jest nieprzydatne? No chyba, że w do tych 112l wsadzimy 20 ryb i 3 kg skały :)

Biobale w typowych naszych akwariach do niczego się nie przydają, a wręcz przeciwnie - odpieniacz ma mniej czasu na wyłapanie białek bo zbyt szybko wszystko jest przerabiane na NO3.

Filtr glonowy, nawet ten najmniejszy, przyniesie więcej korzyści.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu ma rację.Biobale to zbędny wydatek, przynoszący więcej szkód niż pożytku.

I jeszcze zabierają miejsce tak cenne w panelu.

]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nauczylem sie na biobalach i tak juz bede mial

Skoro dzieki nim w malych baniakach mozna zwiekszyc obsade to jaki to problem :)

Ja ich do nikogo nie zmuszam, wyrazam tylko swoje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala pomylka - ja nie mam akwarium 112 L - nie mam zadnego slonego akwarium :) szykuje zbiornik 250 L z sumpem i rozwazam wszelkie mozliwosci - czytam, notuje, a przede wszystkim sam kombinuje jak to powinno byc, zeby bylo dobrze. Widzialem zbiorniki z biobalami w kominie, widzialem bez biobali (zalane na maxa z durso) i kombinuje jak to powinno byc u mnie.

Plan mam taki: komin z durso leje wode do sumpa, w sumpie beast400p (i tu mam problem - pytalem na SPRZET przed chwila o to - czy w BEAST mozna krecic na boki rura spustowa - chce wsadzic beasta do sumpa - brak miejsca z boku - wiec musi ssac wode ze swojej lewej strony i wypychac z prawej - na fotkach zarowno wlot jak i wylot jest z tej samej strony) i do tego pompa aquabee 2000/1albo OR 3500. I tyle - nie chce zadnych refugium (swietlenie w szafce na dole itp) - wydaje mi sie ze lepiej dolozyc wiecej zywej skaly a mniej kombinowac z filtracja - dobrze mysle ?? Prosze o uwagi.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.