Skocz do zawartości
Arturs

Oświetlenie akwarium (60 x 45 x 40)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad oświetleniem do akwarium o wymiarach 60 x 45 x 40.

Biorę pod uwagę zarówno lampę LED lub T5.

Myślałem o ATI 6 x 24W ale to chyba trochę za dużo światła i cena stosunkowo wysoka.

Co Ty byś zaproponował ?

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz nad jaką obsadą korali ma to świecić i do jakiej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie prostą lampe led na 3-5W diodach epistar lub zrób sobie równie prostą lampę ze sterowaniem gdzie będziesz mógł ustawić moc do potrzeb, zamontować oświetlenie nocne, świty, zmierzchy. Ewentualnie jak nie posiadasz zdolności to to komuś zleć lub kup chinke- choć tu zastosowane diody mogą różnie docierać do dna :/

Edytowane przez pecetowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał uszkodzonej lampy T5 najlepiej takiej 6x wywalił wszystko ze środka i robił sam 2 świetlówki + na całej powierzchni radiatora rozmieszczone diody cree 3w

dlaczego tak ? zrobiłem dwie lampy jedna chodzi 5 lat druga 1- 1,5 i nic się nie dzieje wszystkie elementy zastosowane do budowy lampy masz pod ręką a lampy chińskie jeszcze nie słyszałem żeby któraś działała dłużej niż 3 lata


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ile chcesz na tą lampę wydać $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ile chcesz na tą lampę wydać $.

Do 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę nowej markowej lampy nie kupisz czy to T5, czy LED. Masz trzy opcje. 1-szukasz lampy używanej, 2-szukasz jakiejś nowej chinki i 3-robisz lampę DIY. Ja bym wybrał opcje 3. Zrobił bym hybrydę najprościej na włącz-wyłącz. 5 diód cob 10W, 3RB i 2W na dwóch zasilaczach stałoprądowych. Do tego dwie świetlówki T5 24W. Cały koszt takiej lampy wraz ze świetlówkami i kosztami wysyłki to około 600-650zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.