Skocz do zawartości
maciek29

coś mi podjada xenie

Rekomendowane odpowiedzi

mam akwa dopiero od dwóch tygodni a w nim 2x garbiki,ustniczka,krewetke czyszczącą.I dwa dni temu zauważyłem że cos mi obgryza xenie od góry czyli jej czułki.Powiedzcie mi co mam robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby Ci wszystkich korali nie zjadl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddac ustnika albo dac mu zjesc je :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden jest szafirowy z żółtym ogonkiem a drugi seledynowo niebieski oba ok 3 cm, niestety nie znam ich nazw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrystipera parasema i chromis virdis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garbiki to uwielbiaja ,a ustnik nie pogardzi też rórowkami ..jak bedziesz je mial Zla obsada!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge Tobie troszke Xenii dac, daleko nie masz :-)

Jednak dopiero jak zrobisz cos ze zbiornikiem.

Podstawowym bledem bylo wpuszczenie takiej obsady w tak krotkim czasie od zalozenia zbiornika.

Podaj dane dotyczace zbiornika to cos doradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, no nie chce znowu moralizowac ale obsada to jest pierwsze pytanie na ktore nalezy sobie odpowiedziec przy projektowaniu akwarium morskiego. Chce pokolce: robie dlugie akwarium i mocny odpieniacz, chce rafowe z twardzielami: mysle nad sposobem dozowania wapnia i KH i daje duzo swiatla i cyrkulacji, chce miec Xenie - nie mam garbikow, chce miec korale - nie trzymam Centropyge itd... itp...

Obsada? Sam sobie odpowiedz na to pytanie a jak sobie odpowiesz to pytaj na forum - na 100% dostaniesz odpowiedz czy jest to dobry wybor czy nie. Bo co ja Ci moge doradzic wzgledem obsady? Ja bym dal parke Gramma Loreto, parke blazenkow a jesli wieksze akwarium to moze parke malych pokolcow, do tego ze 2 krewetki czyszczace, mieszana obsade korali z przewaga twardych, ze dwie Tridacny itd... itp... ale czy Tobie sie takie cos podoba czy cos zupelnie innego? Poczytaj i poszukaj, ryb jest sporo ale wiekszosc z nich (jesli nie kazda) ma jakis "slaby punkt" np. jest mala i pokojowa ale trudno ja wykarmic, albo potrzebuje ukwialu, albo podgryza korale, albo wszystko podgryza, albo jest mala i piekna ale bardzo agresywna, niektore wymagaja sporej warstwy piasku, jedne zyja w pojedynke, jedne w parach a inne sa stadne - slowem obsada rybna jest zawsze kompromisem pomiedzy pieknym wygladem ryby a wlasnie jej "slabymi punktami".

Wez jakis dobry leksykon ryb, znajdz te ktore Ci sie podobaja i pytaj na forum :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma 70 litrow, oswietlenie 2x24w T5, skała 10 kg, woda w 3/4 z uzywanego zbiornika przepracowana, obsada 1 garbik szafirowy z zoltym ogonkiem, drugi selesynowo-niebieski, ustnik i jedena rybka fioletowo żółta, mialem xenie ktora podgryzl garbik, mam ukwial dla blazenkow, i koral miekki oraz polipki + algi. to wszystko , + dwie małze, dodaje wszystkie potrzene składniki:magnez, strond+wapń, bufor, jod, i witaminy przy pokarmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :-)

Zapraszam pod koniec stycznia poniewaz teraz oddaje Xenie jednemu z forumowiczow :-)

Jezeli cos to pisz na GG :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to sa za garbiki? 70L to troche malo, nie zaszalejesz z obsada w takim akwarium, bylbym za jakas parka, ustnika bym oddal na twoim miejscu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.