Skocz do zawartości
Motaro

Nano-piko rafa amerykańskie zestawy

Rekomendowane odpowiedzi

Motaro :

A jak ten Cube z Allegro-za ile w końcu poszedł bo przegapiłem końcówke aukcji?

Zawsze mozesz wyslac maila z pytaniem, czy nie wystawi dla Ciebie drugiego takiego samego.

Jak chcesz tylko kupowac na Allegro, to tez rejestracja 15 sekund.

A co do samej ideii takiego zestawu to IMHO:

Jezeli Twoim celem jest posiadanie (a nie zakladanie) akwa morskiego to kup taki zestaw.

I nie patrz na to, zeby (byc moze) zaoszczedzisz 100zl na samodzielnym budowaniu takiego zestawu. Czas, praca, byc moze tez paliwo na jezdzenie do sklepow - to tez kosztuje. Narobisz sie, nakombinuesz, a jeszcze mozesz gdzies popelnic blad. A tu masz wszystko i ladnie fabrycznie dopasowane.

(no chyba, ze "kreci Cie" samodzielne majsterkowanie)

Stawisz na wyznaczonym miejscu, w Aquamedic`u (lub od kogos z forum) odkupujesz troche dojrzalej skaly RAZEM z woda i ew. piaskiem oraz jakims zyciem, i juz /jutro/ masz swoja wlasna solicznke.

I zaczynasz byc praktykiem, a nie teoretykiem - "jakby to bylo fajnie miec wlasne nano".

A gdy po jakims czasie nabedziesz doswiadczenia, bedziesz juz dokladnie wiedzial czego chcesz i oczekujesz, bedziesz mial swiadomosc skali kosztow (nie zawsze duzych) oraz /skali problemu i trudnosci/ w prowadzeiu akwa, to zrobisz sobie akwa [na wlasna miare]

A moze sie okazac, ze to nano-cube calkowicie zaspokoi twoje potrzeby, bo czasem lepiej miec "sliczne malenstwo" niz duze-takie sobie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motaro takie cos sobie kup:

http://www.redseafish.com/max.asp

:D

Widzialem na zywo, fajne jest :) fajnie wyglada, jest dobrze wykonane, przemyslane, ogolnie robi wrazenie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki AquaManiac :D

Jedyny minus tego zbiornika to chyba tylko cena 600 euro + z 100 na transport- razem koło 3000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie każdy wysyła linki tylko nikt nie sprzedaje tych zbiorników w Polsce poza jednym, które pojawiło się na allegro. Trochę to dziwne, bo nawet na Chorwacji mają w sklepach internetowych a w Polsce całkowity brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby sama rejestracja na Allegro to 15 sekund ale ja od 6 dni czekam na list aktywacyjny i nic:((

Coprawda licytacja wczoraj się zakończyła ale już dzisiaj kolo wystawił Nano Cuba od nowa z opcja kup teraz:) W sumie mpozna powiedziec że nawet Nano Cuby bo jest ich kilka.

http://www.allegro.pl/item157056222_jedyny_na_allegro_hit_usa_jbj_nano_cube_45l_.html

Pozostaje mi czekać na aktywację:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteście zainteresowani to zostały wystawione na allegro NANO CUBE 45 L za 790 zł są 3 szt. Jestem po rozmowie z ich właścicielem i są szanse na ze mi sprowadzą 90 litrów a wszystko zależy od nas klubowiczów czy będą sprowadzane. Jeśli będzie zainteresowanie to będziemy je mieć na naszym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem podstawowa różnicą jest moc świetlówek. 90 litrowy Nano Cube wyposażony jest w mocniejsze 36 Wattowe lampy. Wieksza moc posiada także pompa - 290 gph (1100 litrów na godzinę). Większą ilość informacji znajdziesz tutaj:

http://www.jbjlighting.com/sys_24g_nanocube.html

Na dole strony znajduje się link "NANO CUBE MANUAL" - czyli po prostu instrukcja. Jest ona jednakowa dla modelu 12 i 24 g takze śmiało można porównać cechy obu modeli. Z tego co jednak zauważyłem śa one niemal identyczne- prócz pojemności oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie ale z tego co widze do całości trzeba by dokupić pokrywę i oświetlenie bo w tym zestawie chyba go brak. W zasadzie to spora część kasy z tej sumy pokerywa dołączoną do zestawu szafkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motaro kup sobie zestaw Aquaela (gdzie jest nemo) http://www.allegro.pl/item156463062__promocja_na_otwarcie_sklepu_zestaw_dzieciecy_bcm.html do tego odpienek AM i bedziesz mial duzo lepsze nano od tego nano cuba amerykanskiego za 800 zl.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo lepsze to bym się szczerze mówiąc sprzeczał. Jest o połowę mniejsze, oświetenie nieporównywalnie słabsze, brak panelu filtracynego, brak oswietlenia nocnego i kolorystyka odpowiednia dla pokoju 7-latka- zresztą w taka grupę wiekową ten produkt wydaje mi sie celuje. A skoro przeznaczony jest dla widzów "gdzie jest nemo" to chyba zbudowany został żeby hodować w nim gupiki, ewentualnie molinezje i potrzeba by sporo modyfikacji żeby coś z niego było. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motaro to specjalnie dla Ciebie. Dodane sa 2 modyfiakcje amianowcie odpieniacz i 2 swietlowki kosztuje to 15 minut roboty.

482-dsc00022maly.jpg482-dsc00023maly.jpg482-dsc00024maly.jpg


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Trochę przeładowane, dużą część wnętrza zajmuję głowica i inne urządzenia. I właśnie mnie o to chodzi. Chodzi o akwarium które w swoim zamkniętym wnętrzu będzie miało wszystko schowane i będzie stanowiło właśnie ozdobę. Patrząc na nie widzisz wycinek rafy a nie pompki, grzałki i kable. Być może sie mylę ale wydaje mi sie równiez ze ten Nano Cube jest też o wiele bardziej funkcjonalny. Wszystko ma tam swoje miejsce i nie ma problemu. Zresztą po to został zaprojektowany. Tak jak było tu juz nie raz wspomniane- chodzi o to zeby przy minimum wysiłku mieć w domu pięknie wyglądające akwarium, które dodatkowo jest nieźle wyposazone. Pisząc pięknie mam na myśli nie tylko jego wnętrze ale również wyglad na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motaro na zywo wyglada to o wiele lepiej zdjecie tego nie oddaje. Jedynie duzo miejsca zajmuje pompa odpieniacza ale cos za cos glowica Ph jest bardzo mala i mozna ja ukryc za skalami i jej nie widac a zestaw aqualea jest 5 cm dluzszy od JBL.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na co dzien mieszkam niedaleko LA w Stanach i muszę przyznac że rzeczywiscie Nano Cuby i inne akwaria „all in one” to bardzo popularne u nas zbiorniki. Producenci zapewniaja ze to doskonała sprawa zarowno dla profesjonalistow jak i amatorow i z osobistych obserwacji musze przyznac ze tak jest. Po wprowadzeniu na rynek tego typy produktow akwarystyka morska stala sie dostepna dla zupelnych niemal laików ktorzy o odpieniaczach, reaktorach wapnia itd. nie mieli pojecia. Kazdy moze kupic gotowe akwarium i nie martwic sie doborem lamp, budowa sumpa i innego sprzetu. Po prostu idziesz do sklepu, wybierasz model, kupujesz i masz calosc. Ja osobiscie chociaz posiadam spore akwarium w domu zafundowalem sobie Nano Cuba w biurze. Osobiscie przyznam ze na zywo sam zbiornik wyglada lepiej niz na zdjeciach. Jak stwierdzila moja zona - jak trojwymiarowy telewizor. Estetycznie wykonany, nic sie nie ulewa, nie kapie. Wszystko pieknie zamkniete- design na 5. Z tylu panel filtracyjny ze wszystkimi mediami. Wchodzisz do biura i nie mozesz nie zauwazyc :) Bardziej wymagajacy dokonuja w Cubach roznych cudownych ponoc modyfikacji, mocniejsze lampy itd. Jak dla mnie starczy fabryczne wyposazenie które jak na razie sprawdza sie jak to mowia amerykanie outstanding.

Krotko mowiac tego typu male akwaria swoja dostepnoscia i eleganckim wygladem podbily rynek w Stanach. Nano rafy staly sie dzieki temu popularne i popularniejsza stala sie tez akwarystyka morska. Ciekawe kiedy ten trend przywedruje do kraju nad Wisla, w Niemczech widze juz sie zaczyna.

Ze swojej strony naprawde polecam kazdemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma aqua nurt rozpoczeła import akwarii podobnych do tych amerykańskich nano tyle że mniej znanej firmy , nie mają wentylatrorka a świetlówke by trzeba przerobić na normalne pc, akwaria są ze szkła i posiadaja panel do którego mozna wsadzić skimmer.pompa w zestawie.cena chyba nie przekracza 350zł


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 350 - fajnie. Szkoda że trzeba dorzucić statecznik, świetlówki, wentylatorki i do tego wszystko to zainstalowac samemu. Zawsze się obawiam takiej roboty. Zapłacić za coś żeby potem przy tym dodatkowo grzebać. Przypomina mi sie od razu moja próba instalacji "lepszego" oświetlenia i filtra zewnętrznego w moim starym akwa słodkowodnym. Akwarystyką zaraził mnie kumpel który miał po prostu za***iste akwarium. Kupiłem zbiornik (nówka) który oczywiście w założeniu miał wyglądac tak samo elegancko jak jego. Doradził mi kilka modyfikacji i zaczęło się. Miało byc pięknie i masakrycznie prosto. Tu przewiercisz, tu przykleisz, tam zaczepisz - banał. Skończyło się tak że dziury wywierciłem za duże, "pęknąłem" pokrywe w jednym rogu - wszystko elegancko zapaprałem silikonem i chociaż całość mniej wiecej działała to było to raczej mniej niż więcej. Przez parę ładnych lat dzięki swojej wspaniałej działalności musiałem meczyć się z ledwo trzymającym się rogiem pokrywy, poklejonymi izolacją i tasma klejąca kablami, wyczepiającymi się świetlówkami:(( i paroma innymi przyjemnościami- o wyglądzie całości wole nie pamietać - az mnie w krzyzu rwało na sama myśl że na włsne życzenie tak fajnie "zmodyfikowałem" akwarium.

Oczywiście niektórzy (jak wspomniany kumpel) maja złote ręce ja niestety nie za bardzo.

W tym właśnie ten Nano Cube na Allegro ma przewagę. Tam wszystko jest elegancko wykończone i gotowe. Mówił zresztą o tym mój przedmówca z Kaliforni-jedyny zresztą praktyk w sprawie (w sprawie jak to okreslił zestawów all in one oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.