Skocz do zawartości
Motaro

Nano-piko rafa amerykańskie zestawy

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszych czasach kupienie świetlówki to żaden problem. Firm i modeli jest masa. Jeżeli nie uda się znaleźć identycznej moża zawsze władować inną-nawet mocniejszą. Wystarczy sie troche rozejrzeć i poszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matao mocniejszej to nie wlozysz musi byc tej samej mocy.Nie kombinuj.Najpierw sie rozejzyj czy faktycznie takie swietlowki sa do kupienia a dopiero sie zdecyduj na ten zestaw.Bo puzniej se bedziesz swiecil oczami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle nie ma. Podobne 24 Watowe świetlówki sprzedaje w Polsce General Electric. CO prawdą nie sa to te 50/50 ale jestem pewien że gdyby głębiej poszukać też się coś znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompakty Arcadii sa nawet produkowane w Polsce :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila poszukiwań i mam:lampka: Oceanblue power compact - bez trudu dostepna na naszym rynku, nie mówiąc o wspomnianych przez AquaManiaca lampach Arcadii. Ze swiatłem na wymianę do tego zestawu nie ma więc problemu.:D:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie chodzi tu o moc swietlowki bo tak jak pisal Aquamaniac swietlowek PC jest na rynku w Polsce na kopy, problemem moze byc oprawka w jakiej te swietlowki w tym zestawie JBJ sa zamocowane. Trzeba by sie dowiedziec jaka to jest oprawka i dopiero wtedy mozna juz latwo sprawdzic czy sa takie u Nas na rynku czy nie. jesli bedzie to nietypowa oprawka to trzeb by kombinowac z wymiana.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na stronie producenta. Oprawka 4 pin ustawione w linii-nie znam fachowej nomenklatury.

http://www.jbjlighting.com/bulbs.html

Żaden problem na naszym rynku :)

Generalnie na stronce mozna zobaczyc wszystkie produkty tej dosyć znanej na amerykańskim rynku firmy.

http://www.jbjlighting.com/aquarium_prods.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnych przypadkach jest to dobre rozwiazanie: ktos np. ma doswiadczenie w akwarystyce slodkiej i chce teraz sprobowac morszczyzny w wersji light, bez pradozernych HQI, butli, zaworow, reaktorow, mieszaczy, sumpow, hydrauliki itd... on tego nie potrzebuje, nie ma na razie wielkich ambicji, jego ambicja jest utrzymanie paru korali przy zyciu, a przede wszystkim: chce sie dowiedziec o co tu chodzi, i nie chce inwestowac na razie duzo pieniedzy, pracy i czasu. A z czasem i tak postawi wiekszy zbiornik :) droga do masowej akwarystyki morskiej wiedzie przez nanorafy, wiekszosc nanorafowcow z czasem zostaje "prawdziwymi akwarystami", powieksza znacznie swoj zbornik itd... ale zaczynac warto czasami od takich gotowych rozwiazan. Na rynku jest ostatnio kilka takich ze naprawde nie ma sie do czego przyczepic.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że wszytkie te zestawy (Nano Cube, Aquapod, Biopod) obywaja się znakomicie bez odpieniacza. Te na zdjęciach również. To niezbedne w dużych akwariach urządzenie zastepuje tutaj prościutki grzebień przelewowy (surface skimmer-czyli "skimmer powierzchniowy") wspomagany podmianami wody. Wspominał o tym na poprzedniej stronie AquqManiac który jak wnioskuje sam stosuje podobny system z dużym powodzeniem.

Po zdjęciach widać również, że taki system znakomicie spełnia swoją rolę w akwariach z linków reef central.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że widziałem i się nawet dowiadywałem:)

Problem jest z wysłaniem. Nie dość że daleko a przez to trochę drogo, to strach czy dojedzie zza oceanu całe. Do kosztów przesyłki doliczyć trzeba jeszcze cło. Całośc przewyższyłaby niechybnie kwote Nano Cuba z Allegro + nie wiadomo czy doszłoby w jednym kawałku. Wersja amerykańska przystosowana jest do 110V-niby nie problem ale transformator też trzeba byłoby kupić.

Ogólnie z tym Nano Wave jest moim zdaniem cos trochę nie tak - przynajmniej jak na razie. Niby jest w sklepie w którym podałes ( ale tylko w nim, w jeszcze jednym który znalazłem-też w USA i w jednym w Kanadzie) ale brak go na stronie Aqua Medic:

http://www.aqua-medic.de/en/

Ogólnie w europie też go brak. Nie ma go nawet w niemczech. Może maja problem z uzyskaniem jakichs europejskich certyfikatów bezpieczeństwa. Nie mam pojęcia. W każdym razie na premierę tego urządzenia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda,bo projekt mi sie spodobal.Nawet ma oswietlone refungium :)

Kwestia dostepnosci tylko w USA to kwestia priorytetu tamtejszego rynku.

Tam najpierw trafiaja wszystkie nowosci, tak bylo np. z zestawami PERLA Aquaela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić takie życie :D

W sumie ten zestawik z Allegro tez wszystko ma

http://www.allegro.pl/item155092838_nano_rafa_komplet_jbj_nano_cube_deluxe_12g.html

Zresztą tego że nic mu nie brakuje widać po zdjęciach użytkowników w stanach. Został zaprojektowany z myslą o nano-rafie i znakomicie na tym polu daje radę. Mam nadzieje że i u nas tego typu urządzenia staną sie wkrótce bardziej popularne i będzie je można kupic bez problemu. Jak na razie możemy nacieszyc oczy jednym egzemplarzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy aby oswietlenie to nie lekka przesada?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestawik BUYO to wydaje mi się jakiś eksperyment jest. Firma wystawiła go na ebayu ale w ofercie internetowej sklepu brak tego akwarium. Fajnie jednak się prezentuje. Nano Cube 90 wymiata. Oprócz 90 i 45 litrowych Nano Cubów JBJ ma w swojej ofercie z tego co widziałem jeszcze 25 litrowe i całkiem małe zestawy piko - chyba 12 litrowe. Jest tego wszystkiego sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 800 zl to mozna fajna rafke zrobic z odpienkiem i fajnym swiatlem na osram dulux L67, duzo bardziej funkcjonalna a odpieniacz to podstawa wg mnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można zrobić. Trzeba tylko wiedzieć co i jak-a nie każdy jest biegły w samodzielnych przeróbkach i "kombinatorce". Wynikiem tego może być plątanina kabli i rurek + nieustanne poprawki. Jeżeli ma się mozliwości to można zrobić wszystko. Nie ulega watpliwości jednak że nie każdy ma czas i odpowiednie umiejętnosci żeby samodzielnie wykonać np: panel filtarcyjny czy estetczyną i funkconalną pokrywę z oświetleniem (ja szczerze mówiąć na pewno bym to spartolił). Co do odpieniacza to jak widać na zdjęciach nie jest on tak bardzo konieczny i bez niego utrzymanie nano-rafy nie jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem poprzednia wersja tych 24 galonowych (90 litrowych) Nano Cubów była podatna na samoczynne pękanie-za słabe szkło. W nowszych modelach podobno to poprawili. Ja jednak nie ryzykowałbym transportu tak dużego akwa w kartonie z niemiec. A jak ten Cube z Allegro-za ile w końcu poszedł bo przegapiłem końcówke aukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze Motaro ze ostro sie napaliles na te wszelkie nanocuby.

Masz tutaj link do swietnej stronki, zobacz co amerykanie potrafia do nich zrobic, jakie ulepszenia, jakie modyfikacje, niektore juz troche "chore" no ale kazdy moze tam znalezc tam cos dla siebie:

http://www.nanocustoms.com/

Pozdrawiam

ps-gdybys mial tam jakies pytania smialo pisz do nich, Ken zawsze chetnie odpowiada na wszelkie pytania, moze wie cos o wysylkach do Polski, o jakichs dilerach ewentualnie, nie wiem pokombinuj


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.