Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj poskładałem nareszcie siatkę na akwarium. Wyszło znakomicie, chociaż w kilku miejscach siatka się przerwała. Mam tylko nadzieję, że wytrzyma :)

IMG_3255-2.jpg

IMG_3259-3.jpg

IMG_3261-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jointela napisał:

Gdzie kupiłeś ramę na siatkę?

Rama była w zestawie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie kupiłeś ramę na siatkę?

Siatka i ramą są w zestawie - Red Sea Tank Cover


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowa dostawa [emoji4]
591e59747a3102a3d312fd05ddcb9620.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa bezpieczne zakupy [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2018 o 11:08, afgi napisał:

Dzisiaj nowa dostawa emoji4.png
591e59747a3102a3d312fd05ddcb9620.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

co tam ciekawego kupiles? pochwal sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

małe zakupy, zbieram na korale :) Kupiłem 2 ryby i kilka slimaków.

 

ryby to:

  • nemateleotris magnifica
  • pholidichthys leucotaenia

tej pierwszej dołączam zdjecie moje, drugiej fotę z internetu - ciężko zrobić jej zdjęcie z telefonu, jest wielkości kijanki

 

 

9090677D-8A09-452D-AB50-5777C90D2563.dng.jpg

pholidichthys_leucotaenia__dsc_0455.jpg

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie a propos czyszczenia skaly.

Mam skalę Pukani. Osadza się w niej mnóstwo detrytusu i czegoś takiego jak glony włosowate (hair algae), ale białe.
Czyszczę ją pipeta, ale to syzyfowa praca. Zacząłem też dmuchać w nią pompą cyrkulacyjną, ręcznie raz w tygodniu. Ostatnio tez użyłem szczoteczki do zębów nieużywaną oczywiście. Wszystko idzie w skarpetę filtracyjna.

Szczoteczka i pompy działają świetnie, ale czy macie jakaś inną metodę na czyszczenie lub czy w ogóle macie taki problem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

co do detrytusu to wydaje mi się że cyrkulacje masz albo za słabą albo źle ustawioną, u mnie wszystko co daje do jedzenia lata bardzo długo w akwarium i finalnie trafia do komina, co do glonideł to najlepszy jest salarias, nie wiem czy masz, mój zrobił czystki w dwa tygodnie codziennie wyciągałem ze skarpety garść, teraz nadal szuka i skubie zrusza przy tym to co może się ewentualnie odkładać na skale

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paragon napisał:

co do detrytusu to wydaje mi się że cyrkulacje masz albo za słabą albo źle ustawioną, u mnie wszystko co daje do jedzenia lata bardzo długo w akwarium i finalnie trafia do komina, co do glonideł to najlepszy jest salarias, nie wiem czy masz, mój zrobił czystki w dwa tygodnie codziennie wyciągałem ze skarpety garść, teraz nadal szuka i skubie zrusza przy tym to co może się ewentualnie odkładać na skale

dzięki za odpowiedź. 

 

cyrkulacja jest ustawiona na poziomie około x30 --> nie wiem czy to dobrze liczę: mam 2x Jebao RW8 + 1x Jebao DCT 6000 wszystkie ustawione na poziom 4. 

Mam także salariasa ramosusa, ale chyba lenia. Nie rusza skał, siedzi cały dzien na pompie cyrkulacyjnej i czasem skubnie coś na tylnej szybie + mrożonki je bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 godzin temu, afgi napisał:

cyrkulacja jest ustawiona na poziomie około x30 --> nie wiem czy to dobrze liczę: mam 2x Jebao RW8 + 1x Jebao DCT 6000 wszystkie ustawione na poziom 4. 

nie patrz na to ustaw tak aby jedzenie unosiło się w toni i nie opadało, nie tylko sila jest wazna ale wysokość i kierunek, jest troche zabawy niestety z tym

5 godzin temu, afgi napisał:

Mam także salariasa ramosusa, ale chyba lenia. Nie rusza skał, siedzi cały dzien na pompie cyrkulacyjnej i czasem skubnie coś na tylnej szybie + mrożonki je bez problemu

chyba tak mój tak skupie że masakra nawet ślimaki obskubuje :), moze dlatego ze się przestawił juz na latwiejsze jedzenie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na glony polecam kraba percnona. U mnie zjada wszystko co zielone. Valonie zjadł dość szybko i miałem taki glon https://pl.reeflex.net/tiere/6009_Cladophora_vagabunda.htm rozsiewał się po akwarium i było go co raz więcej. Ślimaki nie chciały go jeść, a percnon zjadł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na glony polecam kraba percnona. U mnie zjada wszystko co zielone. Valonie zjadł dość szybko i miałem taki glon https://pl.reeflex.net/tiere/6009_Cladophora_vagabunda.htm rozsiewał się po akwarium i było go co raz więcej. Ślimaki nie chciały go jeść, a percnon zjadł. 

Nie wiedziałem, ze percnon je glony nitkowate.

Do jakiej wielkości rośnie razem z odnóżami? Czy atakuje Ci ryby?

 

Planuje dokupić jeszcze dwa mitraxy (będą trzy razem) oraz może ze dwa clibanarius tricolor, no i ewentualnie tego percnona. Czy to nie będzie za dużo na ten zbiornik?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, afgi napisał:

dzięki za odpowiedź. 

 

cyrkulacja jest ustawiona na poziomie około x30 --> nie wiem czy to dobrze liczę: mam 2x Jebao RW8 + 1x Jebao DCT 6000 wszystkie ustawione na poziom 4. 

Mam także salariasa ramosusa, ale chyba lenia. Nie rusza skał, siedzi cały dzien na pompie cyrkulacyjnej i czasem skubnie coś na tylnej szybie + mrożonki je bez problemu

Słabo, ja mam 2xrw 8 na max i rw15 na min. Teraz padła mi rw15(znowu) i jest cyrkulacja słabiutka, jebao szybko tracą na mocy. Ważne też jest odp ustawienie jak kolega wyżej już pisał a z tym jest dużo zabawy. U mnie jest taka jakby pralka, jak to mówią w roslinniakach, dwie pompy w przeciwległych kątach akwarium i dodatkowo trzecia która to jeszcze miesza. Wszystkie pompy lekko do góry. Zero deteusu na skale.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słabo, ja mam 2xrw 8 na max i rw15 na min. Teraz padła mi rw15(znowu) i jest cyrkulacja słabiutka, jebao szybko tracą na mocy. Ważne też jest odp ustawienie jak kolega wyżej już pisał a z tym jest dużo zabawy. U mnie jest taka jakby pralka, jak to mówią w roslinniakach, dwie pompy w przeciwległych kątach akwarium i dodatkowo trzecia która to jeszcze miesza. Wszystkie pompy lekko do góry. Zero deteusu na skale.

Ja mam ustawione pompy dokładnie jak piszesz, ale 2 pompy nie 3. Plus pompa obiegowa na locklinie.

Myśle nad zakupem pomp vortech mp40. Mam już lampy i reflinki do ustawień wi-fi. Pompy te ogólnie maja tez znacznie szersze pchanie słupa wody i masę ustawień.

P.s. Dzisiaj padł salarius ramosus. Nie mam pojęcia czemu. Od początku był jakiś osowiały. Ostatnie dwa tygodnie przesiedział na cyrkulatorach. Nie mam szczęścia do salariusów. Pierwszego wkręciło w pompę, teraz ten :(
Do trzech razy sztuka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, afgi napisał:


Ja mam ustawione pompy dokładnie jak piszesz, ale 2 pompy nie 3. Plus pompa obiegowa na locklinie.

Myśle nad zakupem pomp vortech mp40. Mam już lampy i reflinki do ustawień wi-fi. Pompy te ogólnie maja tez znacznie szersze pchanie słupa wody i masę ustawień.

P.s. Dzisiaj padł salarius ramosus. Nie mam pojęcia czemu. Od początku był jakiś osowiały. Ostatnie dwa tygodnie przesiedział na cyrkulatorach. Nie mam szczęścia do salariusów. Pierwszego wkręciło w pompę, teraz ten :(
Do trzech razy sztuka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mój od pierwszego dnia szarpał glony jak eeee hehe, na forum ktoś oddawał, w dziale sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, afgi napisał:

Nie wiedziałem, ze percnon je glony nitkowate.

Do jakiej wielkości rośnie razem z odnóżami? Czy atakuje Ci ryby?

Do jakiej wielkości rośnie to nie wiem dokładnie ale https://pl.reeflex.net/tiere/815_Percnon_gibbesi.htm jest napisane, że do 5-6cm ale pewnie chodzi o sam pancerz bo tyle mniej więcej to mój ma z odnóżami teraz. Ryb mi nie atakuje. Miałem mitraxa ale to był leń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem się, czemu odpieniacz mi do d*py chodzi, a tu taka niespodzianka (patrz zdjęcie). Mieliście coś takiego?64a37b01c72803f0a8e2d5df2df86d14.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
31 minut temu, afgi napisał:

Zastanawialem się, czemu odpieniacz mi do d*py chodzi, a tu taka niespodzianka (patrz zdjęcie). Mieliście coś takiego?64a37b01c72803f0a8e2d5df2df86d14.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak bardzo często dlatego zamontowałem na zweżce sito takie jak idzie oryginalnie w jebao, nie zatrzyma wszystkiego ale ograniczy na pewno :)

image.thumb.png.0b4f21160e27d0788d7fc33816e6a7c0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak bardzo często dlatego zamontowałem na zweżce sito takie jak idzie oryginalnie w jebao, nie zatrzyma wszystkiego ale ograniczy na pewno [emoji4]

image.thumb.png.0b4f21160e27d0788d7fc33816e6a7c0.png


To niestety jest pompa od odpieniacza, ale będę musiał pomyśleć o jakimś podobnym sitku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, afgi napisał:


To niestety jest pompa od odpieniacza, ale będę musiał pomyśleć o jakimś podobnym sitku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak wiem mam podobną w odpieniaczu jebao dc-3000 i na niej takie sitko, zdjęcie poglądowe z innej jebałki ale sitko takie samo, bardzo czesto jak przestaje pienić to winne sa ślimaki w wirniku, albo zatkany kanał powietrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam afgi jak sprawuje sie skarpeta redsea,jak jest z czyszczeniem jej i czy oczyszcza dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam afgi jak sprawuje sie skarpeta redsea,jak jest z czyszczeniem jej i czy oczyszcza dobrze 

Skarpeta sprawuje się znakomicie. Polecam

W międzyczasie miałem mały stan kryzysowy, ospa. Zdechły 3 ryby: salarias ramosus, gramma loreto, engineer goby.
Na chwile obecną udało się ją zastopować. Ocelarisy były już całe w kropkach, krewety już się czaiły.
Zastosowałem Medic z polylab oraz wzbogaciłem i zwiększyłem liczbę karmien do 2 dziennie. Dieta oprócz mixu mrożonek, to Hikari Marine: Marine 5 oraz seaweed extreme, a także płatki Ocean Nutrition

Ponadto podłączyłem do dozownika fitoplankton easybooster. Dozuje 0,4 ml dwa razy dziennie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afgi a na ile ci starcza ta skarpeta,puzniej co z nia robisz pluczesz czy pierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.