Skocz do zawartości
skater

Brązowy nalot na Piasku i skałach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam prośbę o identyfikację nalotu na piasku i skałach. Stosowałem silicarbon myśląc, że to okrzemki ale raczej bez zmian.

IMG 3148

IMG 3145

IMG 3144

IMG 3143


Akwarium 140x55x55. Oswietlenie 4x54w T5 + 196W LED . Obieg Jebao DCT-8000.Cyrkulacja Jebao CP-25 + 1xNewa + 3.9 Filtracja 2l Siporax, Rowa PHOS + CARBON , Odpieniacz Skimz SM161, , Sól h2ocean

0f55db61234b0c83f8c7e4f19c5f2f49u464a426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po zamieszczonych zdjęciach to raczej nie okrzemki, okrzemki nie "bąblują"

to tak jak napisał skoczek jest raczej dino/cyjano, musisz pobawić się z cyrkulacją o opanować gwałtowne zmiany parametrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Patrząc po zamieszczonych zdjęciach to raczej nie okrzemki, okrzemki nie "bąblują"

Czy dałbyś za to głowę uciąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dałbyś za to głowę uciąć?

a to jakiś konkurs był? zgaduj zgadula czy coś w tym stylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to nawet okrzemki bomblują :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a to jakiś konkurs był? zgaduj zgadula czy coś w tym stylu ?

Nie. Ale jak dajesz rady, to bądź w 100% pewnym tego co piszesz, bo ktoś zdesperowany może potraktować cię na poważnie i podjąć walkę z dino/cyjano podczas gdy ma jedynie okrzemki. Tak, przy okrzemkach też mogą być bąble. Jak najbardziej."Diatoms or brown algae have crusty, hard skeletons and are one of the few algae that are good for your aquarium. They produce oxygen, limit the carbon dioxide and also produce food that can be consumed by your fish."

Read more: http://homeaquaria.c.../#ixzz4VNP77Wv4

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale jak dajesz rady, to bądź w 100% pewnym tego co piszesz, bo ktoś zdesperowany może potraktować cię na poważnie i podjąć walkę z dino/cyjano podczas gdy ma jedynie okrzemki. Tak, przy okrzemkach też mogą być bomble. Jak najbardziej."Diatoms or brown algae have crusty, hard skeletons and are one of the few algae that are good for your aquarium. They produce oxygen, limit the carbon dioxide and also produce food that can be consumed by your fish."

Read more: http://homeaquaria.c.../#ixzz4VNP77Wv4

Widzisz, na forum ani ja ani Ty ani pozostałych 14 169 zarejestrowanych użytkowników nie jest w stanie ze 100% pewnością stwierdzić na podstawie zdjęć co to tak naprawdę jest, jedyna osoba to właściciel akwarium który jako jedyny zna to akwarium i jako jedyny jest w stanie na podstawie zebranych informacji/podpowiedzi właściwie ocenić co to jest i podjąć działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora: przydałyby się w stopce lub w poście też inne (poza wymienionymi) parametry; zmierz krzemiany, podaj NO3...

okrzemki mogą produkować tlen

IMHO: albo to zaawansowane okrzemki lub początek dino - dużo krzemianów (wg testu) wskazywać będzie na okrzemki, jak "to brązowe" zacznie łączyć się w "gluty" dino, jak się patrzy.

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wybacz, ale to Ty wykluczyłeś okrzemki właśnie z powodu bąbli, a teraz wykręcasz się sianem.

Wybacz, ale to Ty wykluczyłeś okrzemki właśnie z powodu bąbli, a teraz wykręcasz się sianem.

Żeby nie było- sam posypuję głowę popiołem, bo mam zbiornik w trakcie dojrzewania i też właśnie z powodu bąbli myślałem że dino. Przewertowałem trochę tu i tam, pooglądałem trochę fotek, poczytałem, poprosiłem kolegę o dodatkowe oględziny i... okrzemki jak w mordę dał. A wszystko było miejscami nawet nie złote, a czekoladowe i masa bąbli....

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale to Ty wykluczyłeś okrzemki właśnie z powodu bąbli, a teraz wykręcasz się sianem.

Wcale się nie wykrecam.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się wcinać, ale wrzućcie na luz :bow szkoda wątku i energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, na piasku nie bąbluje, na skałach miejscami. Zerknę w inne wątki odnośnie dino no i zaopatrzę się w test na krzemiany.


Akwarium 140x55x55. Oswietlenie 4x54w T5 + 196W LED . Obieg Jebao DCT-8000.Cyrkulacja Jebao CP-25 + 1xNewa + 3.9 Filtracja 2l Siporax, Rowa PHOS + CARBON , Odpieniacz Skimz SM161, , Sól h2ocean

0f55db61234b0c83f8c7e4f19c5f2f49u464a426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za pomoc, na piasku nie bąbluje, na skałach miejscami. Zerknę w inne wątki odnośnie dino no i zaopatrzę się w test na krzemiany.

Popatrz jeszcze raz na piasek najlepiej ze wzrokiem na wysokości podłoża i wzdłuż dłuższej szyby. W jedną stronę, w drugą stronę. Obyś się nie zdziwił :) Jak pisałem- też posypuję głowę popiołem bo też dałbym jeszcze niedawno głowę uciąć że mam w dojrzewającym zbiorniku dino, bo wiesz bąbelki, bąbliska, kolor ciemnoczekoladowy miejscami... a jednak to okrzemki. TEŻ miewają pęcherzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.