Skocz do zawartości
azgar

Hepatus ospa

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj hepatusa, aklimatyzowałem go przez stopniowe dolewanie wody w dużym szklanym dzbanku. Po wpuszczeniu zaraz był trochę blady ale już po paru minutach miał normalne kolory, gorzej bo po wpuszczeniu do akwarium momentalnie go wysypiało, no chyba ze wcześniej nie zauważyłem.

Ryba pływa śmiało z przodu nie stresuje sie i pobiera pokarm ale martwią mnie te białe kropki. Czy to normalne ze hepatusy maja ospę po wpuszczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus nieraz tak ma zwłaszcza jak się zestresuje. Obserwuj czy ktopki jutro zejdą. Może też być ospa. Wrzuć jakąś fotkę

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jakieś ostre zdjęcie zrobić tutaj cos widać , ale ma kropki po obu stronach z jednej bardziej 

7127811_20170115_111714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, daj mu co najmniej pare dni na aklimatyzacje. Nasz jest juz poltora mca w akwa i wystarczy szyby poczyscic a juz zesrany (caly w kropkach). Szczęśliwie przywykl w koncu do pipety-ale to tez byl dlugi proces, bo za kazdym karmieniem ukwiałów dostawał świra...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalka u hepcia najważniejsze żeby wcinał żarło i dużo pływał to kropeczki same poodlatuja a z czasem jak podrosnie to nawet po konkretnym sztormie go nie wysypie, Moj na poczatku to co podmianke mial kropeczki zawsze po kilku dniach znikałly. Ogolnie hepcio ma bardzo delikatna skóre moj czasami potrafi plywac z pioropuszem z igieł wieloszczeta , lub robi sie pregowany po bliskim spotkaniu z qadri śmieszna ryba z silnie rozwiniętym ADHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do apteki i kup juvit c i tym po pare kropli nasaczaj mrożonki, mozesz jutro tez w zoologicznym kupic sera fishtamin i tym kropic doatkowo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sera fistamin podaje już, czyli nie powinienem sie martwić ze inne ryby zarazi czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.