Skocz do zawartości
Arturro

Acropora łuszczy się

Rekomendowane odpowiedzi

Szczepka acropory ze złuszczonym polipem,i  również idące białe od dołu. Spójrzcie proszę na fotografie, zaznaczyłem kolorem czerwonym gdzie kończy sie białe.

Właśnie zauważyłem, a wczoraj wieczorem było bez uwag; na szybko sprawdzone parametry kh-7,7, Ca 400 czyli bez zmian.

Co zrobiłem wczoraj, niby nic:

- podmiana wody 10%

- dodałem potas, bezpieczne  5ml (wciąż jest niski 360 i nie chce wzrastać, tak mocno konsumowany ?)

- dodałem aminokwasy 1/2 zalecanej dawki

 

Czy ktoś się spotkał z podobnym objawem ? 

 

 

acra_bezrys.jpg

acra_rys.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A reszta parametrów jak? Wcześniej potas i amino w takiej samej ilości?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie przelałeś mikro?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam:

- od tygodnia Kcl po 5ml/dobe start od 360, ponieważ zabawa w chemie jest niebezpieczna kontroluje co 2gi dzien i wartość podniosła się tylko na 370, dzis z okazji tej akry pomiar i ponownie 360; 

-amino.. hmm czy przelałem, pierwszy raz nie użyłem strzykawki tylko miarkę.. możliwe ze nieco wiecej.. ale inne sie nie łuszczą..

- mikro mam FMUlta w ballingu; istotnie podniosłem stężenie z współczynnika 0,8 na 1,0 jak zaleca producent; podjąłem taka decyzje w piątek widząc ze kolory wciąż lekko bladawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam też na przedawkowanie mikroelementów.Lejesz mikro.W ballingu a na dodatek podajesz 5ml.potasu na 180l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adamo79 napisał:

Stawiam też na przedawkowanie mikroelementów.Lejesz mikro.W ballingu a na dodatek podajesz 5ml.potasu na 180l?

Wasze posty uświadamiają mi złotą zasadę "pamiętaj tylko jedna czynności na raz" ;) Dzieki.

Jednak mam ale: gdybym "przepalił" potasem to: 1. dlaczego test wciąż pokazuje tylko 370? (wg reefhub zacier 5ml podniesie Potas w 200l o niecałe 5mg czyli z 360 do 365 a test kropelkowy pokaze 360 lub 370) 2. inne korale acry nie reagują negatywnie (jeszcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Arturro napisał:

Wasze posty uświadamiają mi złotą zasadę "pamiętaj tylko jedna czynności na raz" ;) Dzieki.

Jednak mam ale: gdybym "przepalił" potasem to: 1. dlaczego test wciąż pokazuje tylko 370? (wg reefhub zacier 5ml podniesie Potas w 200l o niecałe 5mg czyli z 360 do 365 a test kropelkowy pokaze 360 lub 370) 2. inne korale acry nie reagują negatywnie (jeszcze).

Właśnie nie wszystko na raz! Używasz Fauna Marin Ultra Trace ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miro.rozpisane na balling light!!! jeśli stosujesz według instrukcji z butelek?,bodajże w butelce nr.2 są metale ciężkie i mogą narobić dziadostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy masz ta szczepke w akwarium? Wyglada jakbys ja wrzucil do swojego baniaka 24h szybciej I sie zastanawial dlaczego leci. Jak jest swieza to skok KH I niestety nieodpowiednie parametry mogly ja zabic. Jak leci to pewnie poleci.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dzym napisał:

Od kiedy masz ta szczepke w akwarium? Wyglada jakbys ja wrzucil do swojego baniaka 24h szybciej I sie zastanawial dlaczego leci. Jak jest swieza to skok KH I niestety nieodpowiednie parametry mogly ja zabic. Jak leci to pewnie poleci.

Tu raczej bez błędu, Ta i 30 innych szczepek wprowadzonych niemal miesiąc temu. KH pilnowane szczególnie.

38 minut temu, Adamo79 napisał:

To miro.rozpisane na balling light!!! 

potwierdzam

jak pisałem - FM Ultra Trace stosowane w balingu zgodnie z zaleceniem producenta. Zanim cokolwiek wymieszałem konsultowałem z innym forumowiczem stosującym analogiczne rozwiązanie tylko zacząłem od 1/2 zalecanej dawki. to było dośc dawno.

Jak juz jesteśmy przy FM Ultra Trace, mam uczucie dyskonfortu bo nie jestem pewien czy są tam dobrze zbilansowane pierwiastki. Długo podawałem niższe wartości mikro niż 1 w ballingu, korale nie zachwycały barwą ale brak niebieskiego i potas na poziomie 360 powoduje wątpliwosci..

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie jest to wina potasu. Potas można podnosić o 20 ppm na 24h. (z 340 na 400 w 3 dni)

Czy pozostałe 29 szczepek też ma takie objawy ? Może ta jedna strzeliła focha lub były to świeże szczepki w momencie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to świeża szczepka. Infekcja bakteryjna ją pomału bierze od miejsca cięcia. Lepiej stosować klej cjanoakrylowy bo jest bakteriobójczy i często małe szczepki wychodzą bez szwanku po sklejaniu.


Wysłane z NOKIA 3310


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiflu, w życiu bym na to nie wpadł :) Jako nieliczna, z całego towarzystwa, po sklejeniu nie oblewała podstawki.

Wielkie dzięki wszystkim, cenne rady.

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos sarmentosa to bardzo delikatny koral jej wiele rzeczy może przeszkadzac, a i tak sie nie dowiemy co,pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.