Skocz do zawartości
robkon3

Balling a marniejące korale

Rekomendowane odpowiedzi

daj foty akwa, jaki odpieniacz/cyrkulacja/swiatło/zasolenie

czym mierzone, na salifercie mozna sie ladnie przejechac, parametry ktore podales na poczatku wcale nie były niskie oprocz NO3 oczywiscie, PO4 na pewno tez nie miales 0, ile karmisz/jaka obsada?

pozatym zobacz te zbiorniki
http://reefhub.pl/totm/
http://www.reefkeeping.com/joomla/index.php/totm-list

postaraj sie wyciągnąć sam jakieś wnioski

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do mnie kiedy chcesz odleje ci po pol litra gotowca z AF i przetestujesz sobie . Ja go używam i jest super .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nik@ ma no3 na poziomie 50 i nawet acry pięknie wyglądają :p coś z prochami musi być nie tak. Kiedy mierzysz? Cały czas podajesz tutaj te same parametry a nie wierzę że zawsze będą aż tak dokładnie takie same.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię pomiary bo dzisiaj mnie niebyło cały dzień. Ballinga odłączyłem wczoraj popołudniu więc zobaczymy.

Edytowane przez robkon3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i góry dziękuje za odpowiedzi. Dzisiaj zrobiłem testy i wyniki są następujące:

Mg- 1180  

KH- 7,2

Ca- 390

NO3- 50:70? dodaje zdęcie

PO4- 0

PH- 7,5

Woda RO - 0 ppm (przy 2ppm zmieniam zawsze żywice)

Balling odłączony od dwóch dni, zaraz robię podmianę wody 12l Sól AF probiotyczna.

Światło led chińczyki 100W + T5 2x39W przewaga niebieskiego.

Odpieniacz + filtr wewnętrzny (Reefpack 250) w środku Purigen 100ml i wata wymieniana przy podmianie wody czyli raz na tydzień.

Falownik Jebao rw25 + cyrkulacja tunze  6025.

Ryby : Hepatus S, Żółtek, Błazenek i 2x Dascyllus melanurus S, karmienie rano i wieczór 1 kostka mała Artemii.

Karmienie korali, pozostałości : AF power food co 2 dni, AF Energy, Mico E AF Vitality co 2 dni po dwie krople.

Od tygodnia podaje Pro bio S i NP pro na zbicie NO3.

 

 

20170118_114330.jpg

20170118_114355.jpg

Edytowane przez robkon3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej 50 bo jeśli dobrze pamiętam to powinno się trzymać 2 cm nad skalą


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina odpieniacza jest niby do 250 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej 50 bo jeśli dobrze pamiętam to powinno się trzymać 2 cm nad skalą

"Otwarty pojemnik testowy połoŜyć na białym obszarze palety kolorów. Porównać kolor roztworu z kolorami na palecie(patrząc z góry)i określić zawartość nitratu"

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kroczek napisał:

raczej 50 bo jeśli dobrze pamiętam to powinno się trzymać 2 cm nad skalą

Heja...Czy jestes tego pewny?...Nie znalazlem w instrukcji takiej wiadomosci a jezeli jest tak jak mowisz to wiele by zmienilo...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik musi stać na białym polu tak jak napisał Grzegorz. Np pro i probio s wątpię czy zbije ci takie no3 przy teoretycznie zerowym po4(lepiej zainwetowac w mała Hanke).Moim zdaniem no3 masz w przedziale 80-100.U mnie jakiś czas temu pomógł no3-po4x. Z 25 zeszło do 1-2.5 w jakieś 2-3 tyg.PO4 cały czas mialem zerowe i przy tym nic nie wyskoczyło.Rób częstsze podmiany na początek, przedmuchaj skały, wyczyść sump.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest data waznosci tego testu? Pytam, bo Salifert od jakiegos czasu robi testy z inną podzialka, pola z kolorami są kwadratowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Iceberg napisał:

Heja...Czy jestes tego pewny?...Nie znalazlem w instrukcji takiej wiadomosci a jezeli jest tak jak mowisz to wiele by zmienilo...

chyba jednak pomyliło mi się z innym testem - sorry za zamieszanie - sprawdziłem własnie instrukcję angielską i nie ma tam takiej informacji


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu widać tylko euphylie, które faktycznie wyglądają kiepsko. Jedna euphylia ma taką ciemną tkankę, może to nie koniecznie kwestia ballinga tylko jakaś bakteria wlazła. Płukałeś w czymś korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u Roberta(lysy23111) odlał mi po butelce gotowego Ballinga z AF i zaczynam dozować po 10ml 4x dziennie, w odstępach co godzinę  zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ps. Akwarium Roberta jedno z piękniejszych które widziałem  pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego dziekujeeee . Ale bardziej mi zależy żeby było wszystko ok u ciebie .

daj tak :

1- 09.00  ,  12.00 , 15.00

2 - 10.00 , 13.00 , 16.00

3 - 11.00 , 14.00 , 17.00

i dawki ustaw po 20 ml na kazdą godzine

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaraz przestawiam dozownik. Napiszę w poniedziałek jakie efekty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czekam

gdybys przypadkiem miał już jakąs euphilie taką co już jest skazana na wieczna rafe daj znac kupie i zobaczymy co będzie

A tak serio zobaczysz ze wszystko będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stosuje oryginalny Balling od dwóch dni i efety są takie. 

2017-01-21 17.13.15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci byłem dzisaj w Aquario i kupiłem Ballinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz sprawdzaj parametry żeby nie przesadzic z dawkami ale mysle ze takie jak ci napisałem będą ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymaj dozowanie Ballinga  Zwlaszcza sbs  bo raczej konsumpcji juz nie masz patrzac na obsade no moze skala, Po tygodniu  zrobisz testy i bedziesz widzial czy nadal masz spadek 


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.