Skocz do zawartości
Tomson

Red Sea Reefer czy Nano Max?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam wystartować z nowym akwarium i proszę o Waszą poradę.

Zastanawiam się nad Red Sea Nano Max

http://www.redseafish.com/aquarium-systems/max-aquarium-systems/max-nano/

Lub

Red Sea Reefer

http://www.redseafish.com/aquarium-systems/reefer/

W nowym Max jest zawarty cały sprzęt z niezłą lampą a w Reefer za to jest sump. Za niewielką dopłatą mogę mieć np. Reefer 170 ale będę musiał dozbierać na cały sprzęt.

Doradźcie czy warto zakupić to Nano czy lepiej poczekać i zainwestować w wersję z sumpem?

Liczę na Wasze porady.

Pozdrawiam

Tomek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał i kupił z sumpem. W tych cenach wolał bym coś za zamówienie zrobić i uzbierać sprzęt wyjdzie taniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Nano Max mogę okazyjnie kupić nowego za 2400zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo zawsze lepiej mieć większy zbiornik łatwiejszy jest w prowadzeniu i co za tym idzie większe możliwości.

A nie wolałbyś samem złożyć sobie zestaw zawsze to nieco tanie wychodzi i zawsze wiesz co masz i lepsza satysfakcja w ty hobby... no chyba że ktoś chce iść na łatwiznę ,ale co do tematu to ja bym się wstrzymał i uzbierał i brałbym tego ze sumpem. I dobrał całą resztę  fajnego sprzętu pod siebie i pod to co chciałbym mieć w zbiorniku ale to tyko moje zdanie..

Ps. No chyba że masz ograniczone i to bardzo środki finansowe lub nie masz zbyt dużo miejsca w pokoju to można brać mniejszy zestaw... Ale zawsze dla każdego akwarysty co się w ciągnie w to hobby to jest zawsze za mało i później myśli sobie kurcze mogłem wziąć większe wiem to po sobie pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o wolne/odpowiednie miejsce w pokoju.

Zakupiłem Nano Max. Cena była okazyjna i ostatnia sztuka została.

Niedługo zalewam to założę o tym temat.

Czy macie jakieś spostrzeżenia/uwagi odnośnie tego akwarium i zawartego w nim sprzętu? Może warto zainwestować w lepszy odpieniacz itp. Co uważacie o lampie AI Prime HD, w nim zawartej?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.