Skocz do zawartości
Ireneusz

Nano rafka 54l - proszę o ocenę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w końcu zalałem, posoliłem i oświetliłem :D

od dwóch dni siedzę i patrze jak szpak w gołą pi..ę :)

i nie widzę ataku glonów itp (może za wcześnie?)

Oświetlam 12h.

Dane zbiornika 60x30x30

- 2x 55W (Arcadia 14k i aktynik)

- biostar flotor (czy jakoś tak)

- pompa 2400l/h seio m620

- około 10kg skały (planuje 12-15)

- żywy piasek

- sól kent

musi pływać tam "nemo" ( siła wyższa :D )

no właśnie i co dalej?

mogę coś tam jeszcze włożyć ??

proszę o opinię i uwagi (najlepiej konstruktywne)

1220-dscf42901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...jak dwa dni po zasoleniu ty masz juz tam zywy piasek to raczej cienko go widze po dojrzewaniu akwa i glonach zielonych...

to tylko z teorii bo sam poki co nie mam piasku ale mialem na dnie glony przez pierwsze kilka tyg od zalania i wsadzenia skaly do baniaczka.

skala bardzo ciekawa:D

cyrkulacja spora

jesli nemo to 2 szt nigdy jeden!

napewno za kilka tygodni dodasz ekipe czyszczaca.krabika slimaki.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla blazenka to troszke za malo. Jak wlozysz jeszcze ukwial dla niego to szybko on zarosnie cale akwarium przy dokarmianiu jego.

Ja polecam jakies grzybki, ale przy takim oswietleniu to nieradze na skalkach ich stawiac, a raczej w cieniu poniewaz nie beda sie rozwijaly. Mozesz tez dac miekkie korale i LPSy. Wszystko to za jakis czas. SPSy tez dadza rade jednak jeszcze sporo czasu minie zanim je wlozysz.

Glony pojawia sie za jakis czas jednak aby zminimalizowac to zjawisko mozesz oswietlac zbiornik 5-6 godzin dziennie i zwiekszac dlugosc oswietlenia przez miesiac az osiagniesz 12 godzin.

Obserwuj czy nie pojawiaja sie Majano lub Aiptasie.

Na razie nie wkladaj rak do zbiornika i nie dodawaj zwierzat.

Ja mialem piasek od samego poczatku, ale jest go 1-2cm na dnie i nie mialem wysypu glonow poniewaz nie swiecilem od samego poczatku 12godzin tylko przez dlugi czas powoli zwiekszalem oswietlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zaczynalem od takiego banika, jak dla mnie za szybko i za duzo piasku. pomysl jeszcze o ustawieniu skaly. troche ciezko bedzie korale dokladac o ja bym pompe skierowal raczej w gore na powiezchni masz troche syfu niech to miesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsun skale od szyb, to poprawi cyrkulacje. Pomysl o filtrze powierzchniowym! Te pompe zamienilbym na dwie, trzy mniejsze. IMHO dales za duzo swiatla :D Ja w takim baniaku mam 2x mniej i wszystko rosnie jak na drozdzach :) Z niektorymi miekimi mozesz juz miec ciezko - za silne swiatlo. Skaly jest wystarczajaco, nie kupuj wiecej bo przeciez korale tez przyjda ze skala.

Piasek wrzuciles troche za szybko: skala podczas dojrzewania produkuje duzo duzo detrytusu i wiekszych czastek organicznych, najlepiej jest zostawic na poczatku gole dno i co jakis czas to wszystko odsysac. Wrecz wlozyc filtr mechaniczny na czas dojrzewania, tyle tego czasami "fruwa" po akwarium.

W ogole z piaskiem to ja w takim akwarium bardzo uwazam - przy kazdej podmianie odsysam 5-10% a w generalnie to mam minimalna warstwe - pare milimetrow doslownie, nie podoba mi sie gole dno i nie jest ono IMHO "zdrowe" dla baniaka, ale takie pare centymetrow jak u Ciebie to znowu jest za duzo, potencjalnie jest zrodlo klopotow - czytaj: fosforanow. Wiec ja bym go odessal sporo i przehandlowal te pare kilo z kims na cos innego :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj więcej skały. Ja mam u siebie 13kg w 100l i sądze że tyle mi wystarczy. Zagracisz akwa. Jak coś to będziesz dokupowywalał skałę z koralkami


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.