Skocz do zawartości
Iceberg

Sterylizator lampa UV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Chcialbym kupic lampe UV na zakwit bakteri,ktory mi sie przytrafil i tak sie zastanwaim,jak to jest z tymi lampami...Znalazlem cale mnostwo roznych sterylizatorow,rozniacych sie cena i moca,no i nie zawsze jest tak ze wieksza moc=wyzsza cena.Sa lampy reklamowane jako sterylizatory do akwariow,oczek wodnych oraz jednych i drugich na raz.Przyklad:lampa JBL 5W kosztuje kolo 100E a jakies no name o znacznie wiekszej mocy sa o polowe tansze i tu moje pytanie.Czy lampa firmowa jest lepsza i czy takie male moce jak 5W sa do stosowania ciaglego,co raczej nie bardzo mi sie widzi,czy tez lepiej wziasc cos o duzej mocy i zastosowywac sporadycznie...Czy macie jakies doswiadczenia z UV'kami?...Przekopalem forum i niewiele znalazlem a zdania sa podzielone i wlasciwie nie ma odpowiedzi czy stosowac stale czy w razie problemu,jak ma to miejsce u mnie...Pamietam ze niedawno byl tu jakis temat o mocach lamp do litrazu,ale za Chiny nie moge znalezc...Moj zbiornik to troche ponad sto litrow samej wody w obiegu...Jaka moc lampy i jaki przeplyw proponujecie,by pozbyc sie tego zakwitu?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy jeśli  chodzi o firmę lampy to za specjalnie to nie ma. Różnica co jedynie w żarówce i żywotności UV co lampa posiada to jedynie co je różni i przepływem wody. Ale wiadomo żarnik można wymienić z czasem na lepszy.

Pytanie pod co chcesz podłączyć ta lampę to zn. czy pod obieg czy z osobna pod jakąś pompę, bo tu będzie miało znaczenie o przepływie wody.

Co jedynie jeszcze to nie polecam AQNAEL padają zasilacze w co 3 lampie .. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ wody przez lampę jest ważniejszy niż sam litraż zbiornika.

Tu tabelka:

CkoVHmMK.png

 

Co do firm, to jak wyżej. Cena powinna być skorelowana z jakością wykonania. Ale czy tak jest w praktyce? Każdy z nas sam niech oceni.

 

Ja mam eheima, ale dużo nie powiem, bo mało używałem. Po prostu działa.  Jestem  z tych co uważają, że UV jest do doraźnego stosowania.

 

CkoVHmMK[1].png

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, FunWorld napisał:

Przepływ wody przez lampę jest ważniejszy niż sam litraż zbiornika.

Tu tabelka:

CkoVHmMK.png

 

Co do firm, to jak wyżej. Cena powinna być skorelowana z jakością wykonania. Ale czy tak jest w praktyce? Każdy z nas sam niech oceni.

 

Ja mam eheima, ale dużo nie powiem, bo mało używałem. Po prostu działa.  Jestem  z tych co uważają, że UV jest do doraźnego stosowania.

 

CkoVHmMK[1].png

Przepływ wody będzie miał mocne znaczenie w lampie jak  będziemy ja chcieli podłączyć po obieg, co żeby nam nie tłumiło w razie co pompy obiegowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi...Mam taka stara ksiazke N.Dakin'a i ona dosyc sporo pisze o UVC i mowi ze najwazniejszey jest poziom slupa cieczy do akwarium nie moze przekraczac 6mm a te 12mm i wiecej sa do oczek wodnych,tylko ze jak powiedzialem ksiazka jest stara i pewnie od tego czasu wiele sie zmienilo...Fakt ze nie pomyslalem o samym zarniku,ktory moze byc lepszy lub gorszy,podobnie jak ma to miejsce przy HQI...Jesli chodzi o podlaczenie do obiegu to chce uzyc jakiejs slabszej pompki,ktora bedzie zaciagac w refugium i oddawac przesterylizowana wode do ostatnij komory pompy glownej...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.