Skocz do zawartości
sivczenko

Auto dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam mały problem. Zrobiłem ze znajomym automatyczna dolewkę i wszystko działa "prawie " mianowicie zbiornik z RO mam wyżej . W środku pompka która oczywiście włącza się po obniżeniu stanu wody . Ale nie przewidzieliśmy jednego :( że gdy doleje sie woda pompka sie wyłącza ale dalej leci woda z tego zbiornika _grawitacja_ . I teraz pytanie jest jakiś sposób na to żeby ta woda nie leciała jakiś zaworek zwrotny ?? cokolwiek ?? Jak mam sobie z tym poradzić ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw rurę idącą powyżej krawędzi zbiornika RODI na koniec załóż trójnik wężyk z rodi wprowadzasz z boku trójnika wolny koniec robi za odpowietrzenie. grawitacja przestaje działać jako pompa ssąca.

https://zapodaj.net/396afd1e9d35f.jpg.html

pismem obrazkowym łatwiej.
Legenda czerwone sump
Niebieskie Zbiornik dolewki
czarne rury.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, chwialek napisał:

wstaw rurę idącą powyżej krawędzi zbiornika RODI na koniec załóż trójnik wężyk z rodi wprowadzasz z boku trójnika wolny koniec robi za odpowietrzenie. grawitacja przestaje działać jako pompa ssąca.

Piotr dzięki ale możesz jakoś jaśniej napisac :) bo troche nie czaje lub jakiś rysuneczek :)

14 minut temu, chwialek napisał:

wstaw rurę idącą powyżej krawędzi zbiornika RODI na koniec załóż trójnik wężyk z rodi wprowadzasz z boku trójnika wolny koniec robi za odpowietrzenie. grawitacja przestaje działać jako pompa ssąca.

https://zapodaj.net/396afd1e9d35f.jpg.html

pismem obrazkowym łatwiej.
Legenda czerwone sump
Niebieskie Zbiornik dolewki
czarne rury.

Oki już bardziej czaje :) ale teraz kwestia tego czy jak pompa ruszy to bedzie z tego trojnika lała sie woda z jednej i drogiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej,

zrób mały otworek w wężyku ponad lustrem wody RO i bedzie git.

To posłuży jako odpowietrznik. Ja tak miałem wcześniej. Jest to sposób prosty i niezawodny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź - jak woda popłynie do góry to odkryjesz nowe prawo fizyki :) w razie co rurę odpowietrzającą daj również powyżej trójnika .

Sposób z odpowietrznikiem też wydaje się rozsądny tylko uważaj aby się nie ustawiło tryskając wodą poza zbiornik dolewki.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maximus44 napisał:

Prościej,

zrób mały otworek w wężyku ponad lustrem wody RO i bedzie git.

To posłuży jako odpowietrznik. Ja tak miałem wcześniej. Jest to sposób prosty i niezawodny.

pozdrawiam

No to chyba prościej :):) dziękuje :)

3 minuty temu, chwialek napisał:

sprawdź - jak woda popłynie do góry to odkryjesz nowe prawo fizyki :) w razie co rurę odpowietrzającą daj również powyżej trójnika .

Sposób z odpowietrznikiem też wydaje się rozsądny tylko uważaj aby się nie ustawiło tryskając wodą poza zbiornik dolewki.

Takie proste a takie trudne :) dziękuje

Czasem człowiek przerobił by pół instalacji a tu wystarczyło zrobić jedną pieprzona dziurke :P i sprawa rozwiązana :):):) niesamowite :)

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podobnym problemem spotkasz się przy pompie perystaltycznej - moje nie przeciwstawiają się prawom fizyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.