Skocz do zawartości
Przemo87

ph 7.5

Rekomendowane odpowiedzi

witam zmierzylem wlasnie ph i wyszlo 7,5  dodam ze stosuje kalwasser czytalem na forum  rozne posty ale  nic konkretnego niepisza moze ma ktos jakis prosty sposób na podniesienie ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to duży odpieniacz z wężykiem za oknem, polepszenie wymiany gazowej na tafli wody przez zwiększenie ruchu wody. Czasem wystarczy dobre wietrzenie pomieszczenia 2 razy dziennie.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Grzesia jest znacznie lepsza. Jak czesto bedziesz kupowal proszek i sztucznie utrzymywal pH  ? To jest bez sensu i strata kasy. Latwiej poszukac przyczyny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozliwe ze mam za slaba pompe w odpieniaczu   jest tam pompa 2500l/h czesto odpieniacz przestaje pienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...A jaki masz odpieniacz i jakie jest duze akwarium...Odpieniacz zazwyczaj nie odpienia jak nie ma co odpieniac...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz  podobno jakas samorubka h&s 150  cos w tym stylu dosc duzy gabarytowo a pompka od  jakiegos chinczyka wsadzona ,akwarium 300l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne H§S'y chodza na pompie Aquabee 2001,wiec Twoja pompa 2500l/h powinna byc dobra a co do chinczykow to nie mam pojecia jakie maja parametry i czy te,ktore sa napisane na etykiecie odpowiadaja prawdzie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może test masz kiepski ? ja u siebie mierzyłem JBL i Salifertem i były dwa rożne wyniki poniżej 8 ,ostatnio kupiłem chinola na allegro http://allegro.pl/phmetr-miernik-ph-metr-tester-kwasomierz-fv-gw-i6667386163.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yMlQxNzoyNTowMFo7YnV5ZXI7YWYwZGJmNTcyYzczZTc3NzQwZGQ5NjVhZjY4NWI2NTgwODczMDhhMzFhYmExYWVjMmMzODE0NzM4NWRmNDFiYg== pokazuje 8,1 ,sprawdzałem z innym ph-mierzem i wynik jest taki sam ...i cena taka jak kropelkowego a jaka wygoda :P


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko raz kalibrujesz ,nic nigdzie nie jest napisane o okresowym kalibrowaniu ,a gdyby nawet dla sprawdzenia raz na jakiś czas to można kupić sam płyn kalibracyjny,na allegro chyba widziałem.


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy teoretycznie od zakwitu bakterii może spaść PH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z wystawianiem weżykiem za okno jak jest tak zwamy smog i wartosci przekroczone kilkanascie razy ,czy to nie zaszkodzi akwarium???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węglowo-mechaniczny filterek na wlocie i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można samemu zrobić . Kawałek rurki, trochę węgla i gąbka.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc akwarystyczny i wystarczy go wsypac do rurki bez plukania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel akwarystyczny (nie taki z piwnicy co do pieca idzie) . Nie trzeba go płukać ponieważ nie będzie miał kontaktu z wodą.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki dzis to zrobie tak z 200 ml wegla powino wystarczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.