Skocz do zawartości
Seba6001

Kupić czy nie kupić.. pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

mam nano rafke 30L niecałe 2-mc ale juz myślalem zeby wymienić na wieksze 160 L + sump i znalazłem taka oferte na allegro http://allegro.pl/morskie-akwarium-160l-sump-szafka-biala-i6698973019.html#thumb/2

no i rozmawiałem z nim ze przyjedzie zamontuje wszystko uruchomi zaleje zywa woda , da zywa skałe  ( i przeniesie zycie z nano rafki) no i wycenil mi to na

wycena z tej 160L+ sump+ cały osprzęt to co widoczne na zdjęciach i w opisie


20kg skały-700zł,10kg piachu-150zł,160l wody-160zł,akwarium-1300zł,benzyna-400zł (300 km w 1 strone do mnie),wizyta-400zł=3110z

opłaca sie ?

Prosze o podpowiedz bo jak coś to musze sie juz decydować czy biore czy nie

Z góry dziękuje Pozdrawiam

Edytowane przez Seba6001 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie do wymiany, ten odpieniacz też wygląda licho, powrót ma jakieś dziwne rozwiązanie rodem z roślinniaka, jaka pompa obiegowa? Jaka pompa w odpieniaczu, sump malutki.

Moim zdaniem za tę cenę można skompletować coś lepszego

Kwestię montażu i uruchomienia sobie odpuść, lepiej popytaj, poczytaj i zrobisz to sam. Chyba, że masz kogoś zaufanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze za 1300 zł jestem wstanie kupić lepsze akwarium  ,sump  oswietlenie , szafke pompe grzałe  cale kompletne do uruchomienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównaj np. tą ofertę:

kwota niby większa - ale to nie wygląda na tandetę


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 akwarium + szafka + osprzet  to co w linku a reszta to za doplata


20kg skały-700zł,10kg piachu-150zł,160l wody-160zł,akwarium-1300zł,benzyna-400zł,wizyta-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet za 1300 bym tego nie brał. Za tą kasę masz nowe akwa, większego sumpa, szafkę i hydrauliką. Czyli to co w tym zestawie mogłoby zostać.

No nie wiem jaka jest pompa obiegowa ale to jest pikuś bez znaczenia. Takie jest moje zdanie

Druga sprawa to czy jesteś pewien tej skały? Oszczędzisz na niej jakieś 100-200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie niczego nie jestem pewien dlatego załozylem ten post juz nie wiem sam co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oświetlenie w ogóle się nie nadaje. To są dwie świetlówki T8, pewnie po około 30W. Nie wspomnę już o parametrach tych zamontowanych świetlówek ale nie znajdziesz do tego nowych odpowiednich T8. Z resztą jest tego światła o wiele za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kb9 napisał:

porównaj np. tą ofertę:

kwota niby większa - ale to nie wygląda na tandetę

widzisz ale on to przenosi a wiec wszystko bede musial jeszcze dokupic a wiec musze jeszcze doliczyc 4-5tysi a wiec wychodzi 8 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co inni ze to jakaś jedna wielka lipa ten zestaw lepiej poczekać i kupić coś innego, czasami naprawdę ładne zestawy trafiają się na forum i tez cena nie jest z kosmosu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Seba6001 napisał:

benzyna-400zł (300 km w 1 strone do mnie),wizyta-400zł=3110z

Już samo to powinno dla Ciebie być wystarczającym "odstraszaczem"

odpieniacz z fotki wygląda jakby pracował kilka lat a nie 4mieś , 10kg nowego żywego piasku to koło 100zł a nie 150

woda 160zł .. i będzie wiózł tą wodę 300km ? a jak weźmiesz bez wody to co - wyleje do ścieku ?

myślę że za 3 tysie odpali Ci podobny zbiornik jakaś firma z okolicy i w razie czego wróci żeby coś poprawić (serwis)

(a przy okazji - kto montuje deszczownicę w morskim zbiorniku ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ktore sobie odpowiedz (ja nie wiem) , czy akwa, szafka i hydraulika sa warte 1300 zl. (byc moze tak). Reszte trzeba "podmienic" (sump, odpieniacz, lampe, cyrkulacje?). 

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego piasku z działającego zbiornika nie warto wkładać  ,woda ?  160zł  kurde ludzie mają tupet . Nie brałbym tego za żadne skarby . skompletuj i szukaja czegoś lepszego . A gosciowi powiedz by se tą wodę wypił /   dasz info na  dostaniesz wode  z podmianek  gratis , od forumowiczów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... z tym piaskiem to był bym ostrożny... Przekładałem piasek z baniaka który był "bombą biologiczną"  a drugi raz, ze zbiornika gdzie fosfor i azot był w kosmosie, plus złogi detrytusu. Po płukaniu w solance (3-4 razy zalany "pół na pół" wodą z podmiany, wymieszany i zlana woda), teraz w tym zbiorniku mam problem z miekkimi - azot i fosfor na zerze - kwestia bakterii na start powiedział bym. Ja w każdym razie, jeśli piasek był cały czas mokry, do swojego akwarium brał bym.

ps. ja do swojego baniaka brałem żywy w cenie 9 kg za ok 100 zł (jakoś tak). Jak ktoś ma życzenie, taniej, proszę bardzo. Nie przeszkadza mi to, ale ja chciałem ten akurat.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio zamówił akwarium z kominem front opti 100x50x50 , do tego szafka bez stelaza( twierdzi facet że tak powzmacnia , że nie będzie trzeba) , do tego korona aluminiowa i sump w cenie 1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem widziałem to jest duzy minus ? ze komin na srodku ?

A tamto akwarium  troszke male ... 120 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

za to tamto (z allegro) ma 500l w obiegu i jest zaniedbane  - poprzednio chciałeś 160l - niezły przeskok :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci coś poradzić to nie napalaj się, kupuj wtedy gdy wszystko Ci pasuje. Dla mnie osobiście takie ustawienie komina to dyskwalifikacja tego akwarium no chyba, że postawisz je tak że z 4 stron będzie "widok". Jednak do takiego układu to wg mnie jest za mały zbiornik. Dlaczego nie chcesz sam skompletować sprzętu? 3500 zł to może nie jest za wiele ale można już coś z tego wykombinować i przynajmniej wiesz co masz.

Jeśli chodzi o te glony to nikt Ci nie odpowie czy da się to zlikwidować. Były przykłady na forum, że ludziom wyrastała taka trawa ze skały i za cholerę nie szło tego zlikwidować, kończyło się na wymianie skały. Dla mnie te gloniska wyglądają niepokojąco.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie chce sam kompletowaćbo to mnie wyjdzie dużo więcej...  widzisz moja nano rafka 30L mnie wykosztowałą 2600....
a co do tego że chciałem 160 a teraz 500 to tylko dlatego ze mniej wiecej patrze w tych pieniążkach  a jak mam miec 100 L za 2 tysiace to wole 350 za 3500,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przez przypadek zobaczyłem więc podsyłam :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.