Skocz do zawartości
cezarycezary

Baterie AA w baniaku, karmnik wpadł do wody - zmętnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast przymocować za pomocą dedykowanego uchwytu kilka dni temu położyłem automatyczny karmnik Eheim na wzmocnieniu akwarium. Dziś rano znalazłem karmnik w wodzie :(

Nie wiem jak długo leżał, max 8h, w miejscu gdzie upadł piasek jest delikatnie brązowy, po wyjęciu sprzętu  z wody i otworzeniu obudowy widać że baterie trochę wylały się, jedyne pocieszenie że jedzenia w środku było baraadzo mało, wczoraj miałem wsypać nową paczkę... Póki co ryby pływają, po koralach stresu nie widać ale boję się co dalej.

W obiegu niecałe 400l, mam węgiel, purigen. Jadę po nowy węgiel i robię podmiankę, niestety póki co mam tylko 20l wody. W garażu mam lampę UV ale w tym przypadku chyba bez sensu.

Co radzicie :(

f1e5ced11944d76d2d804884d5234075.jpg
3ad468da5cf5d038778de23333120d0b.jpg1ee96b2508f94536a6e1edfe0904f085.jpg

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wiele to nie poradzisz, nie wiadomo co tam z tych baterii wyciekło i jaki może mieć wpływ. Ja bym zapodał: węgiel, jakiś absorbent typu chemipure, odpieniacz na mokro, duża podmiana albo dwie i pozostaję czekać i obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety za wiele nie pomogę ale podmiana wody na pewno nie zaszkodzi  ,przez te 8h tak bateria została skorodowana ?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dla mnie wygląda jakby strzeliła. Karmnik miałes na styk połozony że jakikolwiek ruch i wpadł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mogła - przecież jak dostała słonej wody to się zagotowało (zwarcie) - mogła nawet "zrobić bum"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, silvia napisał:

mogła - przecież jak dostała słonej wody to się zagotowało (zwarcie) - mogła nawet "zrobić bum"

Żadne zwarcie , trochę za duży opór ma solanka .Ale zjadło ją konkretnie to normalne .Jak by był niefart i nazbierało wodoru i tlenu lekko by pukło :vava:

Wszystko co w baterii było masz w wodzie , łącznie z metalami z której była zrobiona  .Wymiana wody jak najwięcej , i węgiel ! ,koniecznie  , pomiar parametrów .I bardzo ciekawy jestem jak to się skończy .Jak były miedziane dekielki to już masz kłopoty .

Choć nic to nie zmieni , możesz sprawdzić co to za typ baterii i z czego jest złożona .
 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, SU1 napisał:

Żadne zwarcie , trochę za duży opór ma solanka .

 

skrót myślowy -  jakieś zwarcie było na bank przecież tam jest silnik styki jakiś wyświetlacz ... , zresztą samej baterii też nie radze wrzucać do baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócisz do domu chuchniesz do baniaka Soplicą i będzie git [emoji6].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

skrót myślowy -  jakieś zwarcie było na bank przecież tam jest silnik styki jakiś wyświetlacz ... , zresztą samej baterii też nie radze wrzucać do baniaka

Zwarcie (lub potocznie: spięcie) – w elektrotechnice i elektronice oznacza nagłe zmniejszenie rezystancji obwodu elektrycznego do bardzo małej wartości, powstające najczęściej wskutek połączenia się przewodów obwodu lub uszkodzenia izolacji elektrycznej w wyniku jej przebicia.

Jak to była węglowa to masz w akwarium  :

cynk , dwutlenek manganu ,  roztwór chlorku amonu lub chlorku cynku ,żelazo .

Co z tego wyjdzie w połączeniu z woda morską i elektrolizą  ....  chyba nie ma po co szukać , już nic nie zmieni .

 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słowem karmik w/g Ciebie nadal jest sprawny i nic się nie "sfajczyło" - znaczy zwarcia nie było (nie łap mnie za słówka bo to nijak koledze nie pomaga) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metale ciężkie i nie tylko pięknie wychwytuje węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 40l podmianka + nowy węgiel. Dziś podmieniłem jeszcze 25l. Woda kryształ jak wcześniej, po koralach stresu nie widać, jeżowce popylają, ryby mają się dobrze. Chyba miałem farta :)

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.